Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: gdzie szukać pierwszej sondy lambda?

  1. #1

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71

    gdzie szukać pierwszej sondy lambda?

    Panowie,

    Sory za laickie pytanie ale jestem przed wymianą sondy lambda z uwagi na znaczną ucieczkę mocy (o 30KM - badane -hamownia)

    Chcę przedtem sprawdzić czy np. nie odpięła się, nie poluzowała, kable się nie poprzecierały. Mogę wjechać na kanał i szukac od spodu, moge spróbować coś odkręcić pod machą ale bardzo proszę o wskazanie w którym miejscu w naszych TT-tkach szukać tej sondy. Przed katalizatorem w kierunku kolektora wylotowego ale jak wysoko? Lepiej dostać się od góry czy od dołu silnika? Nie jestem zbyt biegły w mechanice, zatrzymałem się na etapie Poloneza dam radę?

    z góry dzięki za wskazówki (może jakieś foto?)

    pzdr.
    DJK

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    jak wejdzisz pod auTTo to zobaczysz dwie - wystaja ze srodkowego tłumika i ta pierwsza to jest bardzo wazna bo komputer pobiera z niej odczyty i na tej podstawie ustawia mieszanke itp. a II to dla srodowika za katalizatorem mozesz ja "odstawic*" od tłumika i dzieki temu wywalic katalizator (ja zamierzam to zrobic w najblizszym czasie czekam tylko na przegląd) - temat był walkowany kilku krotnie wie caj uzyjesz opcji"szukaj" to napewno znajdziesz duzo wiecej na ten TTemaTT - a dodam tak od siebie jezeli chcesz wrzucic wirusa w komputer to lepiej to zrób po usunieciu korka=katalizatora uwolni to dodatkowe koniki


    By Arttur
    Sprostowanie błędnej informacji .
    Pierwsza sonda jest na Down Pipe czyli rurze wychodzącej z turbiny i łączącej się z katalizatorem , dostęp od góry po odkręceniu paru części .
    Druga sonda jest zaraz za katalizatorem i jest bardzo łatwy dostęp od spodu auta .
    NO RISK,
    NO FUN.

  3. #3

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    dzięki, właśnie o to mi chodziło - myślałem że jest to bardziej skomplikowane ale jak widać z kanału powinienem się spokojnie do nich dostać - Arttur trochę mnie nastraszył pisząc że jak ktoś wcześniej nie miał doczynienia z mechaniką to raczej nie da sobie rady z wymianą/sprawdzeniem połączeń - wywnioskowałem z tego że aby dostać się do tej pierwszej trzeba rozebrać nieco samochodu/silnika, that`s all



    pzdr.
    DJK

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    DJK, nie chciałbym Cię niepokoić ale ostatnio przy okazji wymiany rozrządu miałem okazję dojrzeć gdzie znajduje się pierwsza sonda i prawdę mówiąc widać ją było dopiero po zdjęciu rury dolotowej do turbiny (tej metalowej od góry). Mam silnik 225KM, czyli taki jak u Ciebie i sonda według mnie jest bardziej dostępna właśnie od góry. A jak widzę max1236454 pisze o umiejscowieniu sondy u siebie, czyli w silniku 180KM, gdzie sonda leży nieco niżej.

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    bolec, dokladnie tak
    NO RISK,
    NO FUN.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    a ile kosztuje nowa sonda bo u mnie na vagu pokazuje jej sporadyczny bląd wiec wymiana nieunikniona i cos mi sie niechce rowno na obroty wkrecac taks sie nieraz udsi chwilami pomiedzy 2500-3500 obrotów czy to własnie moze byc wina tej sondy czy moze przepływomierza?

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    jezeli wtedy jak jest zimny sie dusi to na 98%% sonda
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    a jak dusi sie przy rozgrzanym silniku to co moze byc?? bo u mnie nawet na cieplym sie to nieraz dzieje i jeszcze jak silnik jest rozgrazny to nieraz przy odpaleniu obroty podskakuja i nagle spadaja tak ze silnik gasnie, a na zimnym pali elegancko

  9. #9
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez gibons
    a jak dusi sie przy rozgrzanym silniku to co moze byc?? bo u mnie nawet na cieplym sie to nieraz dzieje i jeszcze jak silnik jest rozgrazny to nieraz przy odpaleniu obroty podskakuja i nagle spadaja tak ze silnik gasnie, a na zimnym pali elegancko
    A jaki masz przepływomierz? Oryginał? Miałem dokładnie te same objawy jak opisujesz tylko na nieoryginalnym przepływomierzu, więc mogę Ci powiedzieć, że 90% to wina przepływki. Spróbuj przeczyścić

    Pozdrawiam

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    hmm niewiem czy orginal przepływka ale jutro spradze czy bosch tam siedzi bo pani od której kupowałem mowila ze przepływomierz wymieniala wiec moze kupila jakies tanie badziewie a sporadyczny blad sondy lambda tez moze byc do tego?? bo doczytalem sie na kartce z serwisu ze przeplywki tez wystepoje sporadyczny blad

  11. #11
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez gibons
    hmm niewiem czy orginal przepływka ale jutro spradze czy bosch tam siedzi bo pani od której kupowałem mowila ze przepływomierz wymieniala wiec moze kupila jakies tanie badziewie a sporadyczny blad sondy lambda tez moze byc do tego?? bo doczytalem sie na kartce z serwisu ze przeplywki tez wystepoje sporadyczny blad
    Heh, przepływka na 100% podróbka. I nie patrz na obudowę tylko na sam wkład, bo obudowę mogli zostawić oryginalną. Jeżeli masz silnik APX i numer oryginału 06A 906 461E, to wkład powinien być oznaczony następująco: F 00C 2G2 040. Poza tym wątpie żeby pani od której kupiłeś włożyła tam oryginał za ponad 700zł lub po regeneracji za 350zł, jeżeli na allegro można kupić podróbę za 100zł

    Pozdrawiam

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    no własnie tak i zapisalem sie juz w aso na wymiane za 360zl i bede ten stary musial oddac

  13. #13

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    Nie chcę Cię martwić ale na wymianę za 360 PLN przyjmują zwrotnie tylko oryginalne przepływki - podróby nie przyjmą - ja u siebie miałem ori i gość z ASO bardzo dokładnie to sprawdzał.

    pzdr.
    DJK

  14. #14
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Nie dziwie im się, że nie chcą podróbek, bo ja nawet za darmo bym już nie chciał

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    tak tak panowie ale rozmawialem z panem w aso i bardzo mie zdziwil bo powiedzial, ze jak u nich bede to wymienial to niemam co sie martwic bo powinno niebyc prolemu z wymianą nwet jak jest podroba

Podobne wątki

  1. Gniazdo sondy lambda APX
    Przez mlody_mk2 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 08:56
  2. Gdzie szukać nr VIN i nr silnika w Audi TT
    Przez titien w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-03-2016, 15:07
  3. Wyłączanie II sondy lambda 1,8T
    Przez rogerio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 13:10
  4. Błąd 01314, gdzie szukać przyczyny?
    Przez jasiel w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 14:40
  5. Błędy Sondy lambda, S3 1.8T BAM
    Przez medeis_7 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 05:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •