Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: "Kilka" pytan odnosnie TeTe

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35

    "Kilka" pytan odnosnie TeTe

    Na początku zastanawiam się Roadster ,a może Cupe? Roadster to tylko 2 miejsca(ale po co mi więcej?) ... jazda z otwartym dachem to pewnie wspaniała sprawa ,ale jak wygląda jazda takim samochodem przez cały rok? Czy szmaciany dach jest uciążliwy i jak z jego awaryjnością (rozumiem że za to ze on się sam otwiera i zamyka odpowiadają jakieś silniki/pompy czy inne cuda.. ). Teraz pomyślmy nad Cupe, nim pewnie nie będę jeździł z otwartym dachem ^^ ale i nie będę miał z nim ewentualnych problemów(może jestem przewrażliwiony ale mam wrażenie ,ze taki otwierany dach szlak trawi w trakcie otwierania/zamykania,a może się mylę i to urządzenia nie do zdarcia?)... Coupe jest na pewno "kilka" kilogramów lżejsze co tez ma swoje plusy Jak wyglądają te 2 miejsca siedzące z tylu? Może któryś/aś z was próbował/a się tam wcisnąć? Ponieważ nigdy nie siedzialem w TT jestem bardzo ciekawy jak to wygląda... Jak to auto sprawdza sie w dalszych trasach, czy kiedyś wam stanęło na środku drogi(tego to bym mu chyba nie wybaczył ?)

    Ogólnie to jestem zainteresowany kupnem TTki za granica, bo wiadomo jest dużo większa szansa ,ze po ewentualnym dzwonie byl robiony w ASO a nie szopie u kreatywnego pana Zdziśa. Wiadomo jak wyglądają nasze drogi ,a co za tym idzie zawieszenia samochodów jezdzacych po nich... (tak na marginesie to ostatnio przywiozłem 8 letniego Mercedesa A-klase z niemiec i w ASO stwierdzili ze od dołu wygląda jak nowy ) Audi chce kupić za ok 30-35k zl i myślę że lepiej kupić 180 żywych koni niż 225Q zdechłych... Niemiec raczej nie cofa licznika ,jeździ na przeglądy do ASO i ogólnie dba o auto. Co do polaków to mam lekko inne zdanie 90% sprzedajacych cofa liczniki auto wyglada na 300 tysięcy km ale przeciez ma 80 tysiecy bo pan twierdzi ze jezdzil tylko do kosciola i juz nie wspomne o tym ze auto bylo skasowane, a kupa zlomu za grosze trafia do Polski w ręce kreatywnych mechaników. Kreatywnych do tego stopnia, że przy nich księgowi Enronu, to banda nieudaczników. Szybkie spawanie auta z 4 innych wprawną ręką pana Zdzisia, szpachla, nowe drzwi ze szrotu ,nowy lakier i sprzęt jest jak z salonu. Wizualnie. A potem dziwimy się dlaczego auto na sniegu zostawia 4 slady -.^

    Mam nadzieje ,że nie zanudziłem Liczę na odpowiedzi na pytania i moze jakaś konstruktywną dyskusje.

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    TRÓJMIASTO
    Posty
    43
    CZESC!
    MIEJSCA Z TYłU TT TO RACZEJ JAK BYS CHCIAł DZIECKO POSADZIC! DOROSłEGO BEDZIE KARK BOLAł! CO DO CENY KTUROM CHCESZ DAC 30 TYS TO MOIM ZDANIEM ZA MAłO TO BEDZIE WłASNIE SAMOCHOD OD PANA ZDZISIA! JA MAM TT 225 KONNE I JESTEM JAK NARAZIE Z NIEGO ZADOWOLONY ROBJE TRASY PO 1000 KILOMETROW I NIE NARZEKAM! AUTKO NIEZAWODNE RACZEJ I KOMFORT W SRODKU OK FOTELE WYGODNE I JEST CZYM DEPNAC POD MASKOM!!
    POZDROWIENIA

  3. #3
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez tadek0507
    ROBJE ,MASKOM!

    Kurcze ludzie słowniki kupić (chociaż też często walę niezłe błędy ;P)

    Ja polecam osobiście Coupe z tyłu dwie dodatkowe laseczki mogą się zmieścić! Ledwo ledwo upakujesz je ale frajda jest pozytywna . No i IMHO estetyczniej to wygląda i zgrabniej niż skórzany dach z plastikową szybką ;P - ale to kwestia gustu, sam zadecyduj i to i to ma plusy i minusy.

  4. #4
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez MichałTT
    niż skórzany dach z plastikową szybką
    która to taka?

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35
    ksolk lepiej powiedz jak takie auto sprawdza sie przez caly rok i jak z awaryjnoscia dachu?

    ps:mi sie wydaje ze ta szyba jest normalna :P

    Pozdrawiam

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Kabrio jest na pewno cięższe i mniej sztywne - nie wiem na ile to czuć w czasie jazdy ale nie spotkałem jeszcze właściciela kabrio który by się na to nie skarżył (niezależnie od marki). Podobno też jest głośniej.
    Kiedyś „szmaciany” dach automatycznie oznaczał zwyżkę w AC – nie wiem jak jest obecnie.

    Oczywiście w kabrio możesz dach zamknąć a w coupe nie możesz go otworzyć a jazda z otwartym dachem w lecie to... nie lada frajda. Mam znajomego (Honda S2000) który z otwartym dachem jeździ od +5 stopni wzwyż czyli mniej więcej od marca do listopada włącznie.

    Jeżeli boisz się usterkowości kabrio to dokładnie obejrzyj materiał i zobacz jak się przeciera. Mnie to trochę odstraszyło choć wiem ze wcześniej czy później kupie sobie kabrio Myślę jednak że będzie to jakiś hart top.

    Miejsca z tyłu jest tyle co kot napłakał. Dzieci wchodzą dwa (ale najlepiej w takim wieku aby nie wymagały fotelika). Dorosłego faceta to może jednago tam upchasz ale tylko na krótkim dystansie. Laseczki aby były w liczbie mnogiej na pewno musiałyby być szczuplutkie i nie za wysokie. Mimo tych wszystkich ograniczeń w praktyce – zawsze lepiej mieć te siedzenia niż ich nie mieć – można kogos przewieź, położyć kota (jak ktoś gdzieś wcześniej na forum napisał) czy plecak

    Jak sprawdza się na dłuższych trasach – moja TT jest sztywna, twarda, głośna i wspomaganie ciężko chodzi – demon nie samochód. Super radocha!!! Pytanie czego szukasz i czy jesteś na to gotów.

    Generalnie – jak chcesz żwawo pomykać i sobie „poRACEować" to coupe. Jak chcesz się polansować – to kabrio

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    WPY
    Posty
    42
    Ja ostatnio upchnąłem na tylną kanapę dwóch kolegów.

    Jeden 198cm szerszy niż wyższy i drugi koło 180cm.

    Fakt, jazda była krótka, ale weszli

    a tak na poważnie, nawet naklejka na słupku jest, że z tyłu może siedzieć osoba max 150cm wzrostu.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    . No i IMHO estetyczniej to wygląda i zgrabniej niż skórzany dach z plastikową szybką ;P

    BUAHAHA no to teraz dowaliłeś chyba nie doceniasz audi
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wszyscy mamy inny gust i dla tego jest ciekawie
    Osobiscie bardziej podoba mi sie linia cupe i mimo wszystko dzieki tylnej kanapie jest to bardziej praktyczne auto oraz ma mniejsza wage od kabrio ..

    Wybieraj to ktore TOBIE podoba sie bardziej ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Od siebie dodam: jesli chcesz cabrio to najpierw sie nim przejedz. Ja zawsze chcialem cabrio, ale jak sie przejechalem to zauwazylem ze wcale nie daje mi tyle radochy zeby zrekompensowac wady ktore ma.

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak który ładniejszy to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje więc wybierzesz taki ktory tobie się podoba. Zawsze uważałem że dwu miejscowe Cabrio to dodatek do stajni i nie wyobrażam sobie mieć tylko takie auto. A w poprzednim poście to chciałem zaznaczyć że skórzany dach z plastikową szybką w TT niech nie wypowiadają sie ludzie na temat danego egzemplarza jak koło niego pewnie nie stali
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2007
    Skąd
    łód¥
    Posty
    51
    Rowniez zawsze chcialem roadstera i wreszcie mam, jest to moj obecnie jedyny samochod i jestem bardzo zadowolony, nie wyobrazam sobie innego auta niz to.
    Odnosnie wrazen estetycznych wg mnie Coupe wyglada ladniej tylko wtedy gdy Roadster ma zlozony dach, przy dachu zdjetym wg mojej opini roadster bije na glowe "zwykla" TT.
    Odnosnie osiagow z racji usztywnien Roadster ciezszy, a co za tym idzie wolniejszy.
    Bardzo duza zaleta wg mnie Roadstera jest jego mala popularnosc.

  13. #13

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    herflick, z tym sie z toba zgodze lecz uwazam ze "zwykla TT" jest bardziej praktyczniejsza ja tez mam w tej chwili TTylko TT
    NO RISK,
    NO FUN.

  14. #14
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Hej SnopX,
    Jak chcesz kupic samochod i praktyczny i ekonomiczny to polecam Lanosa na gaz albo jakas inna "lymuzyne" do 6kPLN. I ziemniaki przewieziesz i swiniaka do skupu mozna odstawic, super sprawa ... Audi TT to troche inna kategoria.

    A tak serio:
    roadster - super zabawa, poczucie "wolnosci", "wiatr we wlosach" (jak masz), praktycznie 5-6 miesiecy w roku ladujesz akumulatory pozytywna, sloneczna energią. Bazujac na moim doswiadczeniu gdyby na motorze mozna jezdzic bez kasku to porownywalne wrazenia. Minusy ... hm. praktycznie same minusy poza tym co napisalem powyzej
    coupe - troche bardziej praktyczne ze wzgledu na naprawde duzy bagaznik i imitacje dwoch miejsc z tylu. Nic nie daje wiecej radosci jak widok tesciowej wysiadajacej z tylnej "kanapy" po przejachanych 300 km w czasie 3:15

    Bez wzgledu co wybierzesz z TT to FUN nasz w pakiecie.
    Pozdro Artix

  15. #15

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Artix, a skad wiedziales ze tak robie nazywam to "szybkie zakupy z tesciowa" 180 km/h(na poltnisku oczywiscie ) i pit stop po salatke i buleczki i na koncu mierze czas
    NO RISK,
    NO FUN.

Podobne wątki

  1. Kilka pytań odnośnie mk1
    Przez azizi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 12:08
  2. Audi TT S-Line Polift. Kilka Pytan odnosnie części.
    Przez raper54 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-10-2016, 18:31
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06
  4. Kilka pytań odnośnie TT.
    Przez rybik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2008, 20:02
  5. TeTe- skrzypiące deska, kontorlka i kilka pytań laika...
    Przez Ankus w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •