Artix, a wiec w temacie ASB audi : skrzynia Multitronic to jedena z wiekszych wpadek w calej historii Audi , skrzynie lecialy jedna za druga. Natomiast Tiptronic jest jedna z najlepszych ASB obecnie produkowanych przez najwieksze koncerny samochodowe.

Co do wymiany oleju w skrzyni Tiptronic - z tego co sie dowiedzialem to te skrzynie dziela sie na 2 rodzaje ( nie wiem z czego dokladnie wynika roznica) - w jednych wymiana oleju nie jest zalecana , natomiast w drugich zalecenia sa co 90 tys km. wiec wydaje mi sie ze jesli producentowi zalezaloby na serwisie skrzyni po gwarancji to nie bylo by podzialu skrzyn na te w ktorych olej sie wymiania i te w ktore sa zalane
dozywotnio.

Nie twierdze ze nowego a6 nie dotycza prawa fizyki , ale jednak wydaje mi sie ze fachowiec w ASO audi , majac na codzien stycznosc wlasnie z tymi skrzyniami ma wieksze pojecie o pracy tego ustrojstwa ( konkretny model i typ skrzyni ) niz specjalista od samochodow wszystkich marek i modeli.

Z tego co sie oreintuje to w niektorych modelach toyoty rowniez skrzynie sa zalane olejem dozywotnio.

Pozdrawiam

Kamil

[ Dodano: 29 Grudzień 2008, 11:17 ]
a co do wymiany rozrzadu w TT to grubo pojechali
ale z drugiej strony rozrzad z tego co wiem tak czy inaczej powinno sie wymienac co 8 lat niezaleznie od przebiegu , a z racji tego ze tt jest samochodem sportowym nie wiele egzemplarzy powyzej 8 lat ma przeloty grubo powyzej 120 tys km