Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: TT NA LPG??

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2003
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    42

    TT NA LPG??

    CO MYSLICIE O INSTALACJI LPG W UFO ? MOZE KTOS Z KLUBOWICZOW POSIADA???

  2. #2
    Cezary Magier
    Gość
    jest taka opcja bo zakladaja juz gaz do silnikow turbo - kosztuje to ok 4 tys chyba.
    w moim przypadku odpada- za mocno "wydlubany" silnik - tylko 98 albo 99 V-power...

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2002
    Skąd
    Wawa
    Posty
    125
    Osobi?cie uwa?am ?e przy tego typu aucie to nie jest dobry pomys?. Pomimo iz robi? LPG do turbo to i tak silnik jest suchy.

  4. #4
    Os - go?cinnie
    Gość
    cz?owieku b?agam ci? nie r?b temu autku tego

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2002
    Płeć
    Skąd
    WrocLOVE
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    we wroclawiu jezdzi passat 1,8T z gazem i facet mowi ze nie ma najmniejszych problemow. ja w TTtce troche bym sie wstydzil tego szpetnego "wlewu"- korka od gazu.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    korek mozna schowac -pozostaje jeszcze syf z rury , smrod po strzale z kolektora i elegancki parownik po otwarciu maski
    TTC Quattro
    GG 1539752

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2003
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    31
    smr?d jest gdy masz nie sprawn? lub ?le wyregulowan? instalacj?, tak samo strza?. w instalacjach z bezpo?rednim wtryskiem nie wyst?puj? "strza?y" (pono?- ja z tak? ist. samochodu nigdy nie mia?em, tak m?wili znajomi co to m?tuj?). parownik- masz racj? napewno to niepotrzebna rzecz w TT-ce. plus jest tylko jeden - cena gazu. To napewno du?o, ale ... jak ju? wyskroba?e? Ma?ku B. pare z?. na TT to ...
    jest jeszcze kilka minus?w:
    1. wydajemy pieni?dze na zwi?kszenie mocy, a najlepsza instalacja LPG troch? j? obni?y.
    2. zbiornik zajmie spory kawa?ek baga?nika nie wiem czy zmie?ci si? w ko?o wi?c musia? by by? walcowy. w TT-ce i tak jest ma?o miejsca w baga?niku wi?c jaki? sprz?t a czasem torba musia?y by je?dzi? ????na dachu ???? (a jak by? tak chcia? to masz roadstera czy coupe?) pozatym nie wiem czy wozisz ko?o?
    rozpisa?em si? troche
    reasumuj?c w TT-ce jestem zdecydowanie na NIE.

  8. #8
    chcialbym wtracic swoje 3 grosze , po pierwsze lpg nadaje sie lepiej do aut z wyzszym stopniem sprezania niz etylina ze wzgledu na wyzsza liczbe oktanowa ktora waha sie od 100 do 110 oct ... po drugie, gaz nie ma nic do smarowania silnika i czy to bedzie lpg czy 95 czy 99 to i tak za smarowanie zawsze odpowiada olej w silniku ... no ...chyba ze ktos mysli ze jst inaczej ... po trzecie na wtrysku gazu nie ma mozliwosci strzalu gazu jezeli wtryskiwcze gazu sa zamontowane dostatecznie blisko zaworow ssacych ... chodzi o to zeby gaz nie wypelnial zbyt duzej objetosci kolektora zanim nie zostanie wciagniety do cylindra ... co w przyzpadku wtrysku sekwencyjengo wogole nie ma miejsca bo wtryskiwacz otwiera sie tylko na scisle okreslony czas potrzebny do podania okreslonej dawki gazu ... inaczje jest we wtrysku ciaglym gdzie nie ma zgranego cyklu pracy silnika z cyklem wtrysku a jedynie zrodla gazu sa blizej zaworow ssacych co redukuje ilosc gazu w kolektorze

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2003
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    42
    Piuotrze X czy ktos tu wspomnial , ze chce wrzucic do swojej TT LPG???Masz racje pakujemy pieniadze aby zwiekszyc moc naszych UFO.Mi sie udalo uzyskac wynik 220 KM dzieki MTM tylko mam problem z zaworem upustowym przy turbinie.Cos czesto mi pada.Moze ktos ma namiar na jakies mocniejsze ???

  10. #10
    Cezary Magier
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Maciek B.
    tylko mam problem z zaworem upustowym przy turbinie.Cos czesto mi pada.Moze ktos ma namiar na jakies mocniejsze ???
    www.Vtg.info.pl

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2003
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    31
    OK Ma?ku B. to dobrze ze nie chcesz tego zrobic. pytasz o opinie i czy ktos to ma wiec dlatego odebralem ze sie zastanawiasz nad takim "tuningiem"
    a co TY osobiscie myslisz o LPG w UFO???
    pozdrawiam

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2003
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    42
    Piotrze byl juz jakis post na forum "profanacja".Ja tak widze lpg w tt. Oczywiscie co innego instalacja gazowa ale z nieco bogatrzym gazem Pozdrowionka

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2003
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    31
    Ma?ku B. zgadzam si? z TOB? w 100%
    ja osobi?cie jednak boje si? zamontowa? nosa w swojej TiTi.
    nie wiem jak jest w takich przypadkach z ?ywotno?ci? silnika.
    zaznaczam w tym miejscu ze chcia?bym tym autem je?dzi? do?ywotnie i o jeden dzie? d?u?ej ( a chce ?y? 100lat, nie zamierzam zgin?? w tym aucie ?al samochodu )
    P.S. mam nadzieje ze nie przeraza WAS czarny chumor. pozdrawiam

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    ja tam mam zamiar zapodac nitro do mojej TT- na zywotnosc na pewno wplywa jednak jak sie uzeywa gazu z glowa to nie powinno byc problemow - noooo i warunek ze bedzie dobrze zainstalowana
    TTC Quattro
    GG 1539752

  15. #15

    Dołączył
    Feb 2003
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    42
    Nos musi byc.Tylko musze odlozyc "troszke" szmalu na 3,2 i tam zapodam buteleczke gazu rozsmieszajacego Ale najpierw mam w planach zamienic moje sreberko na A8.Moze znacie kogos kto by reflektowal???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •