Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 147

Wątek: Chce wsadzić nowy przód do starej TT

  1. #121
    Awatar JIMMY
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    21
    Kolego Wolak240, Ciekaw jestem czy ci się udało, podziel się spostrzeżeniami i uwagami,czy dał się włożyć ten przód...no i na co zwrócić uwagę ?

  2. #122

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Podkarpackie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    13
    A więc tak:
    Zlecenie przeróbki dopadło gościa który na co dzień zajmuje się renowacją zabytków bo wiadomo do takiej pracy nie trzeba mechanika lecz artysty
    Części od nowej w ząb nie pasują do starego modelu czyli:
    Maska jest 5cm szersza i 10 dłuższa
    błotniki nie pokrywają się w żaden sposób bo wiadomo potrzebujesz początek od drzwi z wersji starszej i zakończenia przy zderzaku z nowszej a nie można ich w żaden sposób zespawać bo stare są stalowe nowa ma aluminiowe
    Podobnie maska jest także aluminiowa więc rzeźbienie jest mocno utrudnione
    Jeśli jednak znajdziesz kogoś kto się tego podejmie (i będziesz wystarczająco uparty żeby mu to narzucić) licz się z kosztami
    Bo tak potrzebujesz: maski zderzaka lamp wzmocnienia czołowego zamka błotników kratek nadkoli itp. z nowego modelu i to w stanie zbliżonym do idealnego aby uniknąć szpachli co za tym idzie nie ma co patrzeć a allegro za częściami wg. kryterium "od najniższej"
    Dwa koszty robocizny (jeśli znajdziesz odpowiednią osobę) będą kosmiczne w porównaniu np. do naprawy oryginału bo schodzi z każdym elementem 3 razy dłużej niż ze zwykłym więc i cena usługi idzie razy 3.
    Sumując wszystko na taką zabawę musisz znaleźć koło 10tyś zł i miesiąc czasu ażeby ktoś tylko przy Twoim aucie siedział
    U mnie sytuacja była taka że zakup nowego modelu nie wchodził w grę nie ze względów finansowych lecz powiedzmy to dziwnych upodobań do jeżdżenia czymś nieseryjnym
    Czy było warto?? Trudno określić Jeśli jednak przeróbkę przodu dyktować jedynie chęcią posiadania nowego modelu to średnio się opłaca...Załącznik 4575

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    fotki w dość początkowym etapie prac robione telefonem więc jakość średniaZałącznik 4576

  3. #123
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Fajnie to wygląda, podrzuć jak to wygląda pod maską

  4. #124
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Kawal dobrej roboty,polecam dystanse na kola bo sa strasznie schowane.

  5. #125
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Powiem szczerze że jestem w szoku widząc efekt. O tyle o ile zawsze śmieszyły mnie różnego rodzaju Audi 80 z przodem od A6 i różne temu podobne twory, to przyznaję że Twoje dzieło wygląda dobrze Mam nadzieję że wrzucisz na forum fotki z finalnego efektu Pozdro!

  6. #126
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    w tym momencie odszczekuje kazde przesmiewcze zdanie odnosnie tego typu przeszczepow,
    na zdjeciach, ktore dales wyglada to w mojej opinii swietnie o_O
    nie wiem, czy to tylko kwestia dobrego ujecia zdjecia, czy auto po przeszczepie wyglada na zywo rzeczywiscie, az tak dobrze,
    ale jedno jest pewne - chce to zobaczyc na zywo o_O
    czy jest szansa na jakies zdjecia z samego przebiegu prac, czy nie bylo takiej dokumentacji ?
    rowniez czekam z niecierpliwoscia na szersza relacje z tej transformacji
    gratuluje uporu i profesjonalnego podejscia do tematu!

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #127
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Robota bardzo profi. Gratulacje dla blacharza. Ktoś kto się nie interesuje TT nie będzie wiedział o co chodzi i będzie widział nowy model. Ja osobiście źle bym się czuł mając świadomość, że jeżdżę repliką.
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #128
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Mysle, ze replika to nieodpowiednie slowo. To nie jest mk1 obudowane blachami z mk2, tylko mk1 z profi zaadaptowanym przodem.
    Ja osobiscie patrzac na mk2 "podebralbym" ze stylistyki tylko agrasywniejsze lampy, ale wszelkie "przeszczepy" jakie widzialem do tej pory wygladaly po prostu komicznie.
    Zdjecia z tej strony wygladaja o tyle imponujaca, ze sa pierwszymi jakie widzialem, ktore wygladaja dobrze o_O
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 30-08-2013 o 01:22

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #129
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Kawał roboty, podziwiam!
    Ale jeśli komuś nie pasuje mk1, nie łatwiej kupić po prostu mk2?

  10. #130
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Ja na poczatku myslalem ze rozmawiamy o starym zderzaku z tt 8n i grilem z 8j . Taka przerobka to juz niezla sztuka. Gratulacje, ciekawe jak to jest spasowane maska do blotnikow i drzwi. Nasuwa mi sie tylko 1 pytanie. Koszt +/- 10tys. Za przerobienie, audi tt warte powiedzmy miedzy 20 a 25. Daje kwote ponad 30-35 tys. Nie mowie ze ociera sie o kupno nowego modelu ale jest blisko wiec pomimo nieoplacalnosci takiej przerobki ze wzgledow finansowych i tak gratuluje wyniku i mozliwosci jezdzenia autem jakiego nie spotkamy na naszych drogach

  11. #131

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Podkarpackie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    13
    Na wstępie dzięki za budujące opinie aczkolwiek ciężko przypisywać sobie zasługi jeśli krecią robotę wykonał ktoś inny...
    I to tylko dzięki niemu auto wygląda jak wygląda bo dla większości blacharzy jeśli szczeliny są w granicach grubości małego palca jest ok
    Tutaj sprawa wyglądała zupełnie inaczej
    Przy składaniu auta procedura była taka że każdy element był dopasowywany, auto składane aby wychwycić jakich poprawek wymaga, rozkładane, przerabiane i ponownie składane I tak wkoło ponad 10 razy
    O drobiazgach w stylu przeróbki wycieraczek aby zmniejszyć ich skok przeróbce instalacji itp. nie wspominając...
    Fotki powstawania projektu jakieś są aczkolwiek tylko parę bo nie chciałem nachodzić zbyt często wykonawcy z racji tego że pracując przy tym aucie humor średnio mu dopisywał
    Odnośnie kosztów to w tym przypadku pomijając robociznę zwiększyły się przez to że nim padło oczekiwane "chyba da się to zrobić" musiałem kupić praktycznie cały zestaw elementów po taniości aby tylko cokolwiek popasować a później docelowe części.
    Odnośnie zasadności projektu to ujmę to tak;
    Bardziej mam do czynienia z środowiskiem motocyklowym a tam nie liczy się ile pieniążków jesteś w stanie wyłożyć na nowy sprzęt tylko jeśli zrobisz coś sensownie i inaczej niż wszyscy to jest to doceniane i często zdarzało się że na zlocie nagrodę za najładniejszy motocykl dostawał ktoś kto swoim pomysłem i pracą spowodował że nie szło oderwać oczu od jego sprzętu mimo że obok stała 10x droższa ale fabryczna maszyna
    Podobnie jest tutaj. Tym bardziej że nawet na tym forum jest dużo opinii że z nowej wersji świetny jest przód a ze starej tył
    I to chciałem osiągnąć
    Ale aby tu już nie śmiecić jak projekt będzie gotowy zamieszczę fotki i opis w odpowiednim dziale
    Pozdrawiam

  12. #132
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    WOW!!!!

    Wygląda to SUPER!

    Robota mega profi, na pierwszy rzut oka laik nie zauważy, że to 8N

    Czekam na więcej fotek!

  13. #133
    Awatar darekkrakow
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    http://otomoto.pl/audi-tt-C30545384.html Coś podobnego na allegro znalazłem Zazdroszczę mordki, mnie się mega podoba :P Jeszcze tylko ładna felga, tak 18 cali i będzie elegancko Pozdrawiam...

  14. #134
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190

    Audi TT MK1 konwersja przodu do mk2

    kiedyś na forum pewien urzytkownik przełożył przód z mk2 do mk1 oczywiście w dosłownym znaczeniu jest to niemożliwe, spotykamy czasem jakieś pseudo przeróbki, które tylko imitują wygląd maski mk2. Okazuje się, że jeśli siedzimy w temacie "rzeźby" i znamy się na rzeczy to nic nie stanie nam na przeszkodzie aby osiągnąć zamierzony cel.
    Załącznik 7835Załącznik 7836Załącznik 7837Załącznik 7838Załącznik 7839
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 25-01-2015 o 19:06

  15. #135
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie jestem fanem takich przeróbek, ale powiem że na zdjęciach to calkiem niezle wyglada, zwlaszcza czerwona, czyli efekt końcowy. Ciekawe jak wyglada ten nie skonczony na zdjeciach projekt, no i oczywiscie z bliska jak sie prezentują takie autka.

Podobne wątki

  1. Kupno nowej skrzyni + nagranie dzwieku starej
    Przez Lukasz.Kow w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 13:30
  2. Wartosc starej ttki
    Przez Hubert12100 w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-06-2017, 01:00
  3. Nie chce odpalić auq
    Przez czester w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 14:08
  4. Też chcę się przywitac.
    Przez Marcin nowicjusz w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 00:52
  5. czy kiera od nowej TT wejdzie do starej?
    Przez Pajak w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 15:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •