Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Nowy posiadacz TT a mam problem pomóżcie

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    85

    Nowy posiadacz TT a mam problem pomóżcie

    Witam jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem no albo nie szczęśliwym bo dwie sprawy autko kupiłem żonie a mnie bardzo zaczęło sie podobać. Jednak mam dwie sprawy do Was wyczytałem wszystko duzo się tu nauczyłem i sprawdziłęm super dzieki ale teraz -
    1. w garazu pod autem stała oleista woda co to jest?
    2 od wczoraj pod autem mam czerwony olej co to jest?
    3 mam zajebiste tłuczenie nie mogę namierzyć gdzie na wybojach zazwyczaj jak buja bardziej na boki co to jest czekam na szybkie podpowiedzi zwłaszcza w pierwszych dwóch kwestiach bo siedzę w garażu i się lekko wkurzam autem z 2006 a problemy z nim

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    zaloze sie ze cena byla okazyjna... Mimo to gratuluje wybrania jedynego slusznego auta

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oleista woda to moze plyn chlodzacya a czerwony '' olej '' to moze byc plyn wspomagania .
    Jesli chodzi o stuki w zawieszeniu to nic sie nie da powiedziec po Twoim opisie sprawy .

    Generalnie nie powinno tak sie dziac nawet w mocno zaniedbanej TT z poczatkow produkcji nie wspominajac o 2006 Dla czego kupiles takie auto zwlaszcza ze piszesz ze czytales forum

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    85
    co do okazji to nie była to taka okazja, a chyba normalna cena jak widzę, samochód sprawdzony w ASO był wszystko było OK przejechałem jakieś 300km i kilka dni u mnie na osiedlu na płytach jumbo bo na razie osiedle w budowie itd wiec może mi coś wytłukło wyluzowało.? Plama czerwonego oleju jest dość duża i dziś jade na kanał zobaczyć czy coś nie cieknie ale zona zauważyła że ciężej jej się skręca niż w moim samochodzie stąd przypuszczam że do wspomaganie jednak sprawdzałem płyn i tam nie jest czerwony a poziom jest max chyba że ma na to wpływ ciepły silnik i płynu jest wtedy więcej??

    [ Dodano: 29 Październik 2008, 07:37 ]
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Oleista woda to moze plyn chlodzacya a czerwony '' olej '' to moze byc plyn wspomagania .
    Jesli chodzi o stuki w zawieszeniu to nic sie nie da powiedziec po Twoim opisie sprawy .

    Generalnie nie powinno tak sie dziac nawet w mocno zaniedbanej TT z poczatkow produkcji nie wspominajac o 2006 Dla czego kupiles takie auto zwlaszcza ze piszesz ze czytales forum

    Pozdrawiam
    co do pukania to jadąc po wspomnianych jumbo nie trzęsie nie puka w kołach sprężynach nie bije na kierownicy, ale jak bujnie trochę na boki to jest głuche uderzenie ale najprawdopodobniej po rozmowie na gg z kolesiem od TT stwierdziliśmy że to mogą byc gumy stabilizatora najprostsze rozwiązanie które dziś sprawdzę

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Objawy jakie opisujesz moga wynikac z nieodpoeiedniej pracy stabilizatora ale w 2 letnim aucie zeby gumy juz padly ...Stabilizator jest polaczamy na koncach z reszta zawieszena tzw. linkami stabilizatora , wyglada to jak cienki metalowy pret z okraglymi zlaczkami netalowo - gumowymi na koncach , zobacz czy jest to zamontowane i czy nie sa pokrzywione ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    i w dwulatku takie rzeczy się dzieją... jak ktoś dużo latał bokami po nierównej drodze wystarczy parę mocniejszych wybojów...
    Czarne jest piękne

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    85
    dzięki brać TT poratowała mnie bardzo dzięki jednak skończyłem w warsztacie
    olej czerwony to z miski skrzyni biegów pewnie nie opisałem że mam tiptronic i zapewne było to ważne ale już się robi jednak TT na lawecie to słaby wygląd(.\
    co do stukania to zobaczyli mi od reki i jedna końcówka drążka stabilizacyjnego (chyba dobrze zapamiętałem i opisałem) była dość wybita zapewne jazdami na boku bo miska nie przeciekała z korka tak jak to wstępnie wyglądało ale była rozcięta i porządnie uderzona. Jestem kurew....o zły, że nie zauważyłem przy zakupie, ale co zbiłem to już wydałem i tylko pozostaje mi się cieszyć po tej naprawie więc dziękuję raz jeszcze za podpowiedzi zawsze to dobrze nabyć nową wiedzę, ale w tym przypadku dwulatka nie zamierza zbyt szybko z niej korzystać

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    180 bph i tiptronic

    [ Dodano: 31 Październik 2008, 20:38 ]
    180 bph i tiptronic?
    NO RISK,
    NO FUN.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    180 bph i tiptronic

    [ Dodano: 31 Październik 2008, 20:38 ]
    180 bph i tiptronic?
    tak tiptronic a czy to źle??
    co do zawieszonka to sprawdzone i zrobione ciesze się bo to jak na 2 latka przystało wszystko było super nawet dużego zużycia nie ma jednak powód skrzypienia ze skrzynia ścięło śrubę belki i była nie dokręcona jedna więc lekko się ruszała i poluzowała na śrubach ale już wszystko OK wiec jeszcze raz dzięki i sorry za moje diagnozy kolejne jeżeli będzie potrzeba bądą bardziej sprecyzowane

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    piła, tipronik (5 biegowy?)super sprawa tylko bylem przekonany ze ta para wychodzila tylko z wolno ssoncym 3.2 v6 - gdzie ci sie udalo wylowic taka perelke - prosze o jakies foty bo jestem bardzo ciekawy jak to wyglada w tej wersji
    NO RISK,
    NO FUN.

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak są takie wersje kolega spprzedał taką pomaranczową cabrio dsg. Pierwsze co zrobił po sprowadzeniu to rozwalił miskę w skrzyni. Te skrzynie są nisko osadzone i bardzo łatwo je uszkodzić na naszych drogach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    piła, tipronik (5 biegowy?)super sprawa tylko bylem przekonany ze ta para wychodzila tylko z wolno ssoncym 3.2 v6 - gdzie ci sie udalo wylowic taka perelke - prosze o jakies foty bo jestem bardzo ciekawy jak to wyglada w tej wersji
    jest to 6 biegowa skrzynia i już mam wszystko porobione ok faktycznie jesto ona nisko osadzona i bardzo łatwo ja uszkodzić jednak gorzej bo w niej jest filtr i elektronika co może wiązać się z rozwaleniem doszczętnym takiej skrzyni . Co do wyłowienia kolega ostatnio zadał mi podobne pytanie: skąd ja biorę takie samochody jakoś się udaje jakoś się udaje fotki zrobie po długim weekendzie jak wrócę z wawy

Podobne wątki

  1. Zapyanie nowy posiadacz TT
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 21:59
  2. chłopaki pomozcie swiezakowi problem z elektronika
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-05-2008, 05:07
  3. szczęśliwy posiadacz TT
    Przez WOYTTEK w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2008, 19:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •