Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 121

Wątek: Niepotrzebny osprzęt podciśnienia silnika w naszych TT

  1. #61
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    Koledzy może to mało ciekawa informacja ale jestem w stanie załatwić każdy wężyk układu dolotowego ( niemieckiej firmy Meaile lub MG) w dobrych cenach podacie MI tylko na pw numer orginału i ja wam powiem cenę myslę że żadna nie przekroczy 60 zł . Ja załatwiłem Sobie kolanko do układu dolotowego ( 06A-103-213-F) za 59 zł a w serwisie po znajomości to samo kolanko 117 zł ;/ pozdrawiam

  2. #62
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    Witam, chciałem przedstawić mój sposób montażu separatora odmy . Chciałbym byście sprawdzili czy jest to dobry montaż . Zamówiłem separator i okazało się że nie wiem gdzie go zamontować gdyż nie miałem miejsca i wymyśliłem taki sposób ...
    IMG_1134.jpg | ziembol89 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77bf

    ---------- Post dodany o 21:11 ---------- Poprzedni post z 21:08 ----------

    drugi link nie chodzi tu poprawka IMG_1135.jpg | ziembol89 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

  3. #63
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zakładając że dobrze zidentyfikowałeś który króciec w puszce jest wejściowy a który wyjściowy to węże są zrobione dobrze .
    Teraz aby ze 100% pewnością odpowiedzieć na Twoje pytanie to potrzebna by była fotka jak jest to podłączone na dole do odpowietrzenia skrzyni korbowej i jak wygląda pod kolektorem oraz fotka jak catch tank jest zbudowany w środku .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #64
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    Dziękuję z góry Artur , że jak zwykle mogę liczyć na Twoje zdanie i pomoc ... a jeżeli chodzi o budowę catch tanka to jest on zbudowany tak ,iż przez środek idzie miedziana siatka pionowo oddziela dwa wyloty z separatora więc stwierdziłem że obojętne który króciec będzie wylotowy , a który wlotowy . Jeżeli chodzi o odpowietrzenie skrzyni korbowej to w otwór odpowietrzenia mam wsadzone orginalne plastikowe kolanko wraz z oringiem ( stare mi się złamało przy demontażu ) i na to kolanko nasunięty wężyk taki sam niebieski jak na fotkach i zaciśnięty zapinką w celu lepszego uszczelnienia i to dochodzi do trójnika który łączy się wraz z wężem odchodzącym od pokrywy zaworów i te dwa że dochodzą do catch tanka A jeżeli chodzi o zaślepienie kolektora , to umieściłem tam taką miedzianą śrubę ( krótką) i owinąłem izolacją i na to nałożyłem jeszczę wężyk i zacisnąłem opaską . Nie miałem pomysłu czym mogę to lepiej zaślepić . i co o tym sądzisz??

  5. #65
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie ma za co
    Z Twojego opisu wszystko wygląda dobrze , jedynie może mnie lekko niepokoi dokładność i efektywność oddzielania oparów z powietrza przy takiej budowie zbiorniczka jak opisałeś .
    Dla pewności możesz po prostu sprawdzić jak wygląda w środku rura idąca do TIP-a i wnętrze TIP-a w tej okolicy po przebiegu ok 1000 km .

    Jeśli chodzi o zaślepienie króćca pod kolektorem to nie dysponując zaślepką najlepiej po prostu dać tam krótki wężyk + opaska zaciskowa i wtedy zaślepić wężyk metalowym bolcem + opaska zaciskowa .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #66
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    jak patrzyłem to jest tam wszystko szczelne ale zorganizuję wszystko i zaślepię tak jak mówisz a co do zbiorniczka to dziś go odkręcę i pokaże Ci jak wygląda w środku i może jakoś przeróbkę zrobię

    ---------- Post dodany o 22:31 ---------- Poprzedni post z 08:59 ----------

    Dziś odkręciłem zbiorniczek i byłem zaskoczony bo dość sporo tego się zebrało tam ... syf straszny , ale byłem bardzo szczęśliwy że to wszystko nie poszło do układu tylko ładnie skropliło się w zbiorniczku jednakże byłem zaskoczony bo miedziana siateczka była już w bardzo złym stanie i jedna z jej części odpadła ...co pokazuję zdjęcie ... Tak wyglądało po otworzeniu zbiornika IMG_1141.jpg | ziembol89 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    a tak po wyczyszczeniu i zmiany miedzianej siatki na zmywak domowy hehe czytałem że to może być dobre rozwiązanie IMG_1142.jpg | ziembol89 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

  7. #67
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli mogę coś doradzić w kontekście przeróbki to proponował bym zrobić to inaczej .

    Lepszym patentem było by rozdzielenie puszki na pół jakąś płytką aluminiową z wieloma otworami lub inną sztywną i wytrzymałą siatką siatką i ten zmywak dać tylko na stronę wlotu do puszki .

    Tak jak masz teraz to to co osadzi się na zmywaku może być zasysane do TIP zanim, zdąży opaść na dno puszki .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #68
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    aha no ok to dorobię coś takiego ...

  9. #69

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Czy może ktoś mi napisać po co jest ten zaworek pod kolektorem dolotowym od domy?

    Ktoś to wymyślił, że połączył kolektor dolotowy z systemem PCV. Jest ktoś na tyle mądry by wytłumaczyć po co?
    Co się dzieje przy usuwaniu zaworku przy instalacji catch tanka?
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 27-11-2011 o 20:23

  10. #70
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Czy może ktoś mi napisać po co jest ten zaworek pod kolektorem dolotowym od domy?

    Ktoś to wymyślił, że połączył kolektor dolotowy z systemem PCV. Jest ktoś na tyle mądry by wytłumaczyć po co?
    Co się dzieje przy usuwaniu zaworku przy instalacji catch tanka?
    Seryjny układ jest trochę przekombinowany. Działa on w dwóch trybach:

    1. Podczas przyspieszania odpowietrzenie realizowane jest przez TIP gdyż rośnie ciśnienie w kolektorze dolotowym i zamyka zaworek PCV dzięki czemu powietrze nie jest wtłaczane do układu odpowietrzenia co byłoby zjawiskiem bardzo niepożądanym a nawet niebezpiecznym dla uszczelnień.

    2. Podczas jazdy na luzie lub hamowania silnikiem zaworek PCV otwiera się i podciśnienie z kolektora pomaga w odpowietrzaniu układu.

    Układ z Catch Tankiem upraszcza cały system właśnie o ten drugi etap dzięki czemu pozbywamy się części awaryjnej linii i mamy czysty kolektor dolotowy

    Osobiście jeździłem z Catch Tankiem ale jak dla mnie problematyczne było opróżnianie go więc wróciłem do ukłądu seryjnego z tym że odbudowałem go z nowych oryginalnych części

    Ppozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Bart227 ; 27-11-2011 o 22:33

  11. #71

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Zabrze
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez ziembol89 Zobacz posta
    Koledzy może to mało ciekawa informacja ale jestem w stanie załatwić każdy wężyk układu dolotowego ( niemieckiej firmy Meaile lub MG) w dobrych cenach podacie MI tylko na pw numer orginału i ja wam powiem cenę myslę że żadna nie przekroczy 60 zł . Ja załatwiłem Sobie kolanko do układu dolotowego ( 06A-103-213-F) za 59 zł a w serwisie po znajomości to samo kolanko 117 zł ;/ pozdrawiam
    Nadal aktualne, ile taki kompletny zestaw wyjdzie bez cięć w całości ?

  12. #72
    Awatar BombeiusZ
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    117
    Nie wiedziałem pod który temat się podpiąć, myślę że ten będzie odpowiedni..
    Mam pytanie, usunąłem dziś "częściowo" SAI. Częściowo gdyż tą zaślepkę na blok od Pawła dałem w miejsce combi valva

    Nie wiem czy tak mogę zostawić do czasu aż ogarnę do końca i dam ją na blok. Proszę o jakieś info...
    TT Quattro - Stage 1

  13. #73
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli jesteś pewien że jest to szczelne trzymając się na jedne śrubie to chwilowo będzie OK . Mam jednak przeczucie że pod wpływem drgań silnika i cykli zmian temperatury może się to poluzować z czasem ....











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #74
    Awatar BombeiusZ
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    117
    Dzięki Artur za szybką odpowiedź, no niestety na 2 śruby się nie złapie, zostawię to a za tydzień zrobię to do końca.
    TT Quattro - Stage 1

  15. #75
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w dodatku zaślepka z jednej strony jest odpowiednio oszlifowana:P to wlasnie ta strona ją przykręcamy do głowicy aby było szczelnie a przykrecajac odwrotnie i w dodatku na 1 srube to na 100% jest nieszczelnie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 17:29
  2. Kupię silnik 1.8 T + osprzęt
    Przez Swap w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 19:39
  3. przewody podcisnienia
    Przez gibons w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 04:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •