Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 121

Wątek: Niepotrzebny osprzęt podciśnienia silnika w naszych TT

  1. #46

    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    szwajcarja
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    48
    to czemu u mnie zbierała się woda w catch tanku a podłączone miałem w tym miejscu co ty zaslepiłes a na rurze ,a zaslepione miałem na trójniku pokrywy zaworów czy to ma znaczenie ? moim zdaniem nie

  2. #47
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    waldek1 Opisałeś to trochę niejasno używając nieprawidłowych nazw i może dla tego nieporozumienie .
    Jak już kolega napisał TIP ( Turbo Inlet Pipe ) to rura idąca od przepływki do turbiny .
    Chodzi o to żeby do wejścia Catch Tanka szły węże od skrzyni korbowej i pokrywy zaworów (osobno jeśli tank ma 2 wejścia lub przy pomocy trójnika ) a wyjście z tanka idzie spowrotem do TIP w miejsce tego czarnego zaworu w kształcie krążka .

    Najlepiej zamieść foty jak to zrobiłeś .

    Poza wszystkim , może po prostu mieszkasz w miejscu gdzie jest wybitnie wilgotny klimat








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #48
    Awatar Maras_66
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    TTE
    Rocznik
    2017
    Kolor
    czerwony
    Posty
    67
    no wlasnie u mnie nie ma zadnej wody, po 500km nie widac czegokolwiek na miarce catch tanka, fakt ze jest ona delikatnie ponad spodem zbiornika.

  4. #49
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no bo jak wszystko jest ok to po 500km nie będzie jeszcze nic widać

  5. #50

    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    szwajcarja
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    48
    faktycznie zle zinterpretowałem tip, myślałem że to zawór regulacji ciśnienia [czarny krążek] z przewodem ,człowiek uczy się całe życie dzięki za uświadomienie ,co do podłączenia to zrobiłem to tak jak opisał to Maras , czyli z trójnika komory zaworów do catch tanku a od niego do zaworu regulacji ciśnienia [czarny krążek ,ja go ponownie zamontowałem]. Zastanawiam sie nad tym dlaczego skrapla się tam woda , może mam zły catch tank skoro wszystko jest podłączone prawidłowo. Czy ktoś ma przekrój lub schemat jak prawidłowo powinien wyglądac catch tank....

  6. #51
    Awatar Damians
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Jasło Biecz Gorlice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57
    Dzięki koledze ICE założyłem catch tank i teraz wszystko jest ok , teraz przy przyspieszaniu faktycznie autko ciągnie od samego dołu gdy były nieszczelności Tetka wkręcała się dopiero gdzieś około 4 tyś obrotów , jeszcze raz dzięki ICE i zachęcam wszytkich do pozbycia się zbędnych gumowców .

    Pzdr .
    Damians

  7. #52

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No to teraz pytanie. Kiedy robimy logi?

  8. #53
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    nawiazujac do wywalania systemu PCV i kluczowego dla mojego rozumowania slowa "osprzet niepotrzebny"...
    generalnie nie bede Was zameczal moimi prywatnymi dylematami,
    nie mniej jednak dla naszkicowania sytuacji powiem, ze V zabrania mi usuwania owych "niepotrzebnych" systemow argumentujac po "kobiecemu",
    ze konstruktorzy naszej TT nie sa/byli glupimi ludzmi, i kazdy element pod maska naszego samochodu do czegos jest potrzebny, a moja filozofia, ze sa systemy zbedne i niepotrzebne jest idiotyczna (tu cytat "nerke sobie usun tez jest Ci niepotrzebna...")
    tym samym usuwanie Usuwanie N249 i N112 dla TT 180KM w moim wypadku poki co odpada - poczytalismy o skutkach zabiegu - i niestety nie mam zgody

    chce natomiast zamienic (slowo klucz) system PCV na uklad z catch tank'iem,
    argumenty na plus znamy, np. czystosc dolotu/przepustnicy, i co wazne, nie jest to usuniecie systemu, lecz wymiana na system alternatywny, ktorego plusem jest latwiejsze utrzymanie szczelnosci

    nasze pytanie:
    jakie sa obiektywnie (JAKIEKOLWIEK) minusy przejscia z seryjnego ukladu pcv na system ze zbiorniczkiem odmy zakladajac, ze zbiornik zostanie dobrze dobrany, a nowy system prawidlowo zainstalowany ?
    pytam, gdyz o ew. utratach funkcjonalnych przy tych wywalaniach "gratow" czesto sie nie pisze, a chcemy znac 2 strony medalu przed jakimkolwiek ruchem pod maska
    dlaczego np. wowo pisal w watku ze wrocil do ori systemu, a jego zbiorniczek zalega gdzies w garazu?
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 19-08-2011 o 18:58

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #54
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm widzę że V ma swój charakterek....hmm ale pokaż że jesteś facet i wytnij sobie tą nerkę...a potem z powodzeniem wywal cały układ w aucie...a kończąc OT
    to jedyna wada systemu ze zbiorniczkiem jest taka że czytałem na innym forum OCP że mieli przypadki zamarznięcia zawartości zbiorniczka(ale to w dieslach)...natomoast ja śmigałem już w zimę a ta była ostra i nie zauważyłem takich problemów

    odnośnie wywalenia n249 i n112 to ja widzę tylko same zalety...praktycznie brak opcji nieszczelności bo został tylko jeden wężyk który jest nowy i nie ma prawa być nieszczelny
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 19-08-2011 o 20:25

  10. #55
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Konstruktorzy nie byli idiotami , wiele niepotrzebnego osprzętu jest po to aby auto spełniało określone normy ekologiczne i miało szereg zabezpieczeń na zabezpieczeniach które będą w stanie ochronić auto przed totalnie nieświadomym użytkownikiem i jego zaniedbaniach w serwisowaniu i eksploatacji .

    Tak więc z punktu widzenia świadomych użytkowników są one zbędne , komplikują i niepotrzebnie układ i zwiększają ilość części które mogą ulegać awarii

    W przypadku systemu PCV jedynym minusem przerobienia układu jest fakt że przestaje on być bezobsługowy .
    Trzeba co jakiś czas sprawdzać poziom płynu w zbiorniczku i go opróżniać .
    Seryjny układ jest całkowicie bezobsługowy i kierowca może nawet nie wiedzieć o istnieniu systemu w aucie , ewentualnie dowiaduje się o nim jak trzeba jechać do serwisu aby wymieniać nieszczelne części

    Nie wiem czemu wowo zrobił tak czy inaczej , trzeba się jego zapytać







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #56

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Ostatnio czytałem czytałem o catch can'ie w systemie pcv i trochę mi się mętlik w głowie zrobił.


    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy dobrze rozumiem podłączenie tych wszystkich rur?

    1 - system wspomagania serwa hamulcowego
    2 - rurka idąca do filtra oleju
    3 - rurka do pokrywy zaworów
    4 - rurka do tip'a
    5 - rurka do kolektora dolotowego (po której otwór zaślepiamy, jeśli robimy catch can'a i usunięcie tego całego układu)

    A gdzie jest podłączenie odpowietrzenia skrzyni korbowej? Czy w takim razie skrzynia korbowa jest w jakiś inny sposób połączona z pokrywą zaworów?

  12. #57
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    3 i 4 źle rozumiesz ...
    3 tu tylko blaszka z otworem na śrubę , rurka ta jest przykręcana do bloku .
    Natomiast 4 idzie zarówno do pokrywy zaworów jak i do TIP-a za pośrednictwem gómowago trójnika który jest zamontowany na wyjściu z pokrywy zaworów .

    Odpowietrzenie skrzyni korbowej to właśnie to wyście nad filtrem oleju ...







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #58

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    O kurcze, teraz, jak się przyjrzałem to faktycznie 3 to blaszka
    Dzięki

    EDIT:
    Jestem teraz na etapie n249 i znów przydałoby mi się oświecenie w temacie Czy poniższy schemat odpowiada silnikowi 1.8t bam? Jest na nim zaznaczony bowiem n249, ale nie ma n112, czyli SAI.

    Schemat

    Czy ominięcie n249 wg powyższego schematu (połączenie niebieskich punktów wężem) będzie wykonane prawidłowo? Należy zaślepiać te dwa węże co zostaną odłączone i prowadzą do n249?

    Co z SAI i n112, czy to oddzielny układ, czy po prostu nie został zaznaczony na schemacie?
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 27-08-2011 o 20:12

  14. #59
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438


    Audi 80 Klub Polska :: [R4 20vt] Rezanie Oil Catch Tank`u słuchajcie znalazłem coś takiego dotyczącego separatora czy tak samo mam zrobić u siebie ??

    ---------- Post dodany o 14:53 ---------- Poprzedni post z 14:46 ----------

    a drugie to otwór znajdujący się pod kolektorem należy zaślepić??

  15. #60
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przeniosłem post do bardziej odpowiedniego tematu ...

    Nie rób tak jak w tym linku , jest tam źle podłączone ..

    Na pierwszej stronie tego wątku masz rysunek o co chodzi
    Musisz po prostu puścić wąż od tego kolanka które wychodzi z nad filtra oleju i połączyć go za pomocą trójnika ( najlepiej Y ) z wężem który puścisz z pokrywy zaworów .
    Następnie wolny koniec trójnika idzie do wejścia Catch Tanka .
    Jeśli masz zbiorniczek z dwoma wejściami i jednym wyjściem to wtedy puszczasz osobno wąż z kolanka nad filtrem do jednego wejścia i wąż z pokrywy zaworów do drugiego .

    Wyjście natomiast w obydwu przypadkach podłączamy do TIP a za pomocą tego czarnego zaworka który tam siedzi seryjnie .
    Króciec w kolektorze oczywiście trzeba zaślepić ..

    Jaśniej już się opisać nie da , poczytaj jeszcze cały temat jak coś jest niejasne









    Pozdrawiam

    ---------- Post dodany 08-29-2011 o 13:12 ---------- Poprzedni post 08-27-2011 z 15:21 ----------

    Cytat Zamieszczone przez kamil1.8 Zobacz posta
    O kurcze, teraz, jak się przyjrzałem to faktycznie 3 to blaszka
    Dzięki

    EDIT:
    Jestem teraz na etapie n249 i znów przydałoby mi się oświecenie w temacie Czy poniższy schemat odpowiada silnikowi 1.8t bam? Jest na nim zaznaczony bowiem n249, ale nie ma n112, czyli SAI.


    Schemat

    Czy ominięcie n249 wg powyższego schematu (połączenie niebieskich punktów wężem) będzie wykonane prawidłowo? Należy zaślepiać te dwa węże co zostaną odłączone i prowadzą do n249?

    Co z SAI i n112, czy to oddzielny układ, czy po prostu nie został zaznaczony na schemacie?

    Tak , połączenie niebieskich punktów wężykiem to ominięcie N249 , nie mniej jednak do kolektora trzeba się podłączyć tam gdzie podłączony jest N249 i odlączyć od niego wężyk wywalając jednocześnie zbiorniczek na podciśnienie ....
    Na tym schemacie jest jednak pominięty układ SAI w praktyce jest tak że jeśli odłączysz od podciśnienia zawór N249 to odłączasz też N112 więc nie będzie sterowania podciśnieniem na Combi Valve i w efekcie nie będzie działać SAI
    Możesz albo usunąć ten system albo do tego wężyka podpiąć trójnik i poprowadzić zasilanie podciśnieniem do n112 .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 17:29
  2. Kupię silnik 1.8 T + osprzęt
    Przez Swap w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 19:39
  3. przewody podcisnienia
    Przez gibons w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 04:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •