Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 121

Wątek: Niepotrzebny osprzęt podciśnienia silnika w naszych TT

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257

    Niepotrzebny osprzęt podciśnienia silnika w naszych TT

    tak jak w temacie, zgodnie z sugestiami Arttura z innego postu proszę o opis jak zdemontować lub zmodyfikować układ podciśnienia w autach z silnikiem 225KM, szczególnie tą część która znajduje się pod kolektorem ssącym. Jak wiemy jest on najczęstszą przyczyną niedomagań naszych silników. O wersji 180KM już było, ale są niestety różnice w rozmieszczeniu niektórych elementów, więc myslę że wypadałoby zrobić odrębnie instrukcję modyfikacji w wersji 225Km. Na foto poniżej załączam schemat poglądowy z ETKA całego układu podciśnienia dla tej wersji.

  2. #2
    Czesc,

    Nie chce od razu zbaczac watku, ale u mnie w srodkowej czesci kolektora mam rurke, ktora idzie do trojnika z odpowietrzenia glowicy (uklad PCV). Nie mam zadnego "ezektora". Instalacje mam oryginalną, N112, N249 wszystko na miejscu. O co wiec tu chodzi.

    Dla uszczegolowienia wezyk nr 10 z lewego obrazka (please zalacz lepsza rodzielczosc) idzie u mnie bezposrednio do kolektora.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  3. #3
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Super że wreszcie ktoś wziął się za temat systemu PCV, bo jego awaria to w naszych autach chyba najczęstsza przyczyna nieszczelności a co za tym idzie spadków mocy. W tym temacie liczymy na pomoc Artura który już dawno uporał się z tym systemem w swoim samochodzie

    Bolec niestety ale obawiam się, że zdjęcie które zamieściłeś to nadal wersja 180 konna (popatrz na kolektor). Na ETKA są zdjęcia naszego (z 225) kolektora z połączeniami podciśnienia ale dopiero po 2000 roku i nie mam pojęcia dlaczego tak to jest...
    Jeśli się myle to mnie poprawcie

    Pozdrawiam

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    Rozdzielczość poprawiona. Jutro postaram się wymontować te wszystkie wężyki spod kolektora (mam już w tym niemałą wprawę ), zrobię fotkę to będzie bardziej obrazowo. Bart227 -rysunki z ETKA są jak chyba zawsze w tym programie uniwersalne. Pod spodem rysunek, który w ETKA dotyczy silników AJQ, APX, APP , czyli 180KM

  5. #5
    APX to 225 KM

    Marcin

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    faktycznie, ale jednak ostatni rysunek wg. ETKA dotyczy również APX (225KM) oraz dwóch pozostałych - AJQ, APP (180KM)

  7. #7
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Hmmm. Mi jednak bardziej ten rysunek przypomina nasz (225) kolektor dolotowy.... Czyż nie


  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zeby nie robic balaganu proponuje zaczac od systemu PCV czyli systemu odpowietrzania skrzyni korbowej ..
    Utrata szczelnosci tego systemu powoduje nieszczelnosc w ukladzie a w zwiazku tym spadek mocy i inne nieprawidlowosci spowodowane spadkiem doladowania i brakiem powietrza ktore wg obliczen ECU powinno sie znajdowac w obwodzie ..
    W wielu wypadkach zdiagnozowanie jest trudne bo system jest nadmiernie rozbudowany i wielu mechanikow nawet nie zdaje sobie sprawy do czego potrzebna jest platanina przewodow pod kolektorem dolotowym

    Popatrzcie na te foty :



    Wszystko co jest na pierwszej fotce moze zostac wywalone bez uszczerbku dla auta
    Na 2-giej fotce jest to samo tyle ze nowe i stare czesci , jesli porownamy to widac ze stary uklad ma jedna rurke wiecej , rurka ta idzie do trojnika przy pokrywie zaworow ktory laczy ta rurke z wyjsciem z pokrywy zaworow i wezem zasysajacym powietrze ( TIP )
    Ta metalowa rurke tez mozna usunac w celu latwiejszej przerobki , jest ona jednak przykrecona do bloku srubka ktora tez mocuje do bloku jeden wejscie jednego z przewodow ukladu chlodzenia .
    Tak wiec po odkreceniu natychmiastowo trzeba ta srubke przykrecic tam gdzie byla

    Warunkiem usuniecia tego ukladu jest zrobienie innego odpowietrzenia skrzyni korbowej , konieczne w tym przypadku trzeba zainstalowac Catch Can czyli pojemnik lapiacy nadmiar oleju i polaczony ze skrzynia korbowa i rura zasysajaca powietrze do turbiny .
    W uproszczeniu powinno wygladac to tak :


    (pict. by SAVwKo)
    Po pozbyciu sie deryjnego ukladu z pierwszego zdjecia w kolektorze dolotowym pozostana 2 wejscia do kolektora dolotowego , jedno pod dpodem ktore mozna zaslepic lub podlaczyc tam np zegar doladowania 2- gie po lewej stronie z boku kolektora i tam trzeba podlaczyc wezyk os wspomagania pompy hamulcowej .

    Jesli ktos nie chce nic zmieniac to mozna po prostu wymienic wszystko na nowe , wszystkie nry. czesci z sa na pierwszej fotce ..
    Zobaczcie jeszcze panowie na ten link , w prawdzie po angielsku ale zawsze
    Temat dotyczy wymiany czesci na nowe ale moze byc pomocny przy modyfikacji ..
    http://forums.audiworld.com/tt/msgs/1668313.phtml

    Ogolnie zagadnienie jest troche zagnatwane tak wiec pytajcie smialo


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    a jakie mogą być koszty nowego ukladu pcv?

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli chodzi o nowy i seryjny to masz na fotce nry. czesci , trzeba sprawdzic w ASO.
    Natomiast koszty przerobienia ograniczaja sie do kosztow catch can-a , kawalka weza , zlaczek + odrobina pracy .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    A czy posiadacie może link do takich informacji jak dokładnie przerobić ten układ na catch can`a ale do wersji 180 KM ?
    (___\==oooo==/___)

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    no właśnie co w sprawie 180km ?
    Czarne jest piękne

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    hmmm ?? musze usunąć te cholerstwo bo mam grubą nieszczelność gdzie sa info do 180km??

    [ Dodano: 25 Kwiecień 2009, 10:55 ]
    niech ktos mi powie do czego to jest na gorze mam rozalajacy sie węężyk od tej puszeczki i dmucha i drugi pod kolektorem dolotowym gumowy wezyk srdnicy 1.5cm po srodku kolektora co mozna z tym zrobic??

    [ Dodano: 25 Kwiecień 2009, 10:57 ]
    adres do obrazka http://www.vwvortex.com/bryan/faqpix...leanup/023.jpg
    pierwsze zapytanie o ta puszke metaloa cylidryczna kolo listwy wtryskow
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli chodzi o system PCV w 180 jest onprawie taki sam ja w 225 , jedynie wezyyki idace w bok kolektora sa poprowadzone odwrotniw

    DORKNEST To jest regulator cisnienia paliwa . Wezyk na srodku pod kolektorem jesli masz na mysli ten o najwiekszej srednicy jest podlaczony do zaworku PCV


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    dzięki Artur zawsze można na ciebie liczyć uśmiechnę sie jeszcze do ciebie jak usunę nieszczelności żebyś obejrzał logi z pomiarów
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 17:29
  2. Kupię silnik 1.8 T + osprzęt
    Przez Swap w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 19:39
  3. przewody podcisnienia
    Przez gibons w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 04:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •