Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 80

Wątek: CB-Radio w TT?

  1. #1
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134

    CB-Radio w TT?

    Witam.

    Tak jak w temacie, posiadacie w TTkach CB-Radio?
    Jakie? Jakie antenki? Jak sie sprawuje? Mile widziane fotki


    Pozdrawiam i THX

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    18
    Ja mam alana 42 multi (taka grucha z wbudowanym radiem) bardzo fajna sprawa bo małe i można wsadzić w kieszeń. Co do anteny to polecam Presidenta Missouri na magnes , fajnie zbiera i co naważniejsze całkiem dobrze wygląda.

  3. #3
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Za dluga.. Co do anteny to brałbym tylko PRESIDENT FLORIDA albo PRESIDENT GEORGIA
    Tylko nie wiem ktora z nich lepsza

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2008
    Skąd
    pomorze
    Posty
    14
    Tylko jak wygląda zasięg takiego "ręczniaka". Wiem, że można podłączyć do zewnętrznej anteny, ale wtedy znowu mamy problem z kablami.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Ja też używam Alana 42 od maja br i generalnie jestem zadowolony. Jak musze jechać cudzym wozem to podpinam akumulator i małą fabryczną antenkę i wszystko gra (nawet z wewnątrz kabiny choć na pewno czułość i zasięg są gorsze). Na stałe miałem go zainstalowanego w Foresterze w podłokietniku (przy użyciu kabli dostarczonych w zestawie) + zewnętrzna antena.

    W TT jeszcze nie zainstalowałem kabli (musze cos pokombinować z podpięciem się do 12V aby popielniczka nie była otwarta). Na pewno całość ładnie schowa się w półeczce po lewej stronie kierownicy i kable tez chyba da się jakoś estetycznie poprowadzić.

    Jedyna wada tego Alana 42 to głośnik – jest to mały głośniczek który na pewno daje nieco gorszy dźwięk niż normalny pełnowymiarowy głośnik (można podłączyć zewnętrzny głośnik – jest wtyczka - ale wówczas tracimy trochę z kompaktowości tego rozwiązania).

    Zastanawiam się czy do TT nie kupić drugiego radia tak aby w każdym wozie mieć radio bez potrzeby przekładania i poważnie rozważam kolejnego Alana 42. To moje pierwsze CB (zakupione po zdobyciu 22 punktów więc nie mam porównania do innych).

    A odnośnie anten – podobno długość ma znaczenie choć w tym wypadku ta krótsza ma lepszy zysk ale nie wiem na ile te wyliczenia producentów są wiarygodne... ja do mojego TT skłaniam się ku Floridzie.

  6. #6
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Wlasnie skonczylem montowac President Johnny II ASC i President Florida.
    Wynioslo mnie wszystko cos kolo 600zl
    Zasilanie wzialem od akumulatora ale zeby kabel przeciagnac to masakra

  7. #7
    Witam. Ja u siebie na weekendzie zainstalowałem Lafayett Ermes i Presidenta Misouri... i jestem w trakcie testów. Jedno co mnie denerwuje to słyszalny wzrost szumów wraz ze wzrostem obrotów (podobno od alternatora) a radyjko niby ma bardzo dobre filtry anty takim zjawiskom... poza tym wizualnie bardzo dobrze współgra z resztą deski rozdzielczej ( podświetlone gałki regulacji radia w identyczny sposób jak orginalne radio Audi) jedynie kolor trzeba będzie zminić na czerwony )) poza tym kabel antenowy puściłem tunelem. CB radio przykręciłem do podstawy popielniczki. zrobie fotki jak zmienie podświetlenie CB. pozro

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Czy ktoś może sprawdzał czy President Harry II ASC mieści się jakoś sensownie w tym schowku po lewej stronie kierownicy tak aby był tam dostępny a jednocześnie nie rzucał się w oczy ciekawskich patrzących przez szybke "co jest ciekawego w aucie"?

    [ Dodano: 27 Grudzień 2008, 20:20 ]
    Kupilem tego Presidenta Harry II ASC - na szerokosc i wysokosc miesci sie w schowku z lewej strony kierownicy ale troche wystaje i widac go przez okno... musze jeszcze pokombinowac z innymi miejscami montazu. Czy poza popielniczka i tym schowkiem z lewej ktos z Was wymyslil jakies fajne miejsce?

  9. #9
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Ja mam wlasnie w tym schowku po lewej stronie pod włącznikiem swiatel. Najlepsze miejsce i innego lepszego nie znajdziesz. Zasilanie bezpośrednio z akumulatora

  10. #10
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    witam .. jak wyglada ten caly alan 42 ? zwykle cd czy jak krotkofalowka ?

  11. #11
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Mszana, ?l?skie
    Posty
    6

    CB we wnęce

    Włożyłem Cobrę do wnęki po lewej stronie - pasuje idealnie i nie trzeba jej przykręcać. Do podłączenia napięcia wykonałem niewielki otworek do wnęki bezpieczników (po wyciągnięciu radia absolutnie niewidoczny), "+" pod zapłon.
    Kabel antenowy wyprowadziłem pod radiem, dalej wdłuż tunelu, a dalej w roadsterze to był już koszmar, ale udało mi się wyjść koło prawego zawiasu tylnej klapy.
    Gorsza sprawa to powieszenie gruchy. Wisi "na mańkuta", powieszona na lewych drzwiach i nie jest wygodna w obsłudze. Ma ktoś lepszy sposób na tą gruchę?

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Cytat Zamieszczone przez unsuitable
    jak wyglada ten caly alan 42 ? zwykle cd czy jak krotkofalowka ?
    Popatrz na opisy ofert na allegro czy inne opisy tego radia:

    1. jak podlaczysz pojemnik na akumulatory/baterie oraz krotka antene (wszystko w zestawie) to masz cos przenosnego co wyglada jak krotkofaowka

    2. jak zamiast pojemnikow na akumulatory/baterie i aneteny podlaczysz adapter do kabli do samochodu to masz przy jego pomocy poprowadzone napiecie i kabel antenowy do zewnetrznego bacika a samo radio funkcjonuje jak nieco wieksza (ale wciaz OK) grucha.

    Od świąt mam zarowno Alana 42 jak i President Harry II ASC - ten drugi daje znacznie czytelniejszy glos i na oko (ucho lepszy squelch (mniej zbednych trzaskow i zanikania tekstu w trakcie wypowiedzi innych rozmowcow).

    Jezeli nie potrzebujesz ultra mobilnego rozwiazania takiego jak Alan 42 to jednak polecam Harego.

  14. #14
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    macie jakies fotki zamontowanego alana 42 w waszych TyTy ? (;

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    unsuitable - fotki nie mam ale moge dać Ci baaaardzo precyzyjny opis - wtyczka od zapalniczki do zapalniczki, radio do tego schowka pod popielniczką (idealnie sie mieści i przy otwartej popielniczce nie widać że leży tam radio), antena magentyczna na dach, kabel od anteny "wyjęty" z samochodu przez bagaznik.

    Usprawnienie które można wprowadzić to podłącznie napięcia do radia aby nie blokować zapalniczki i aby sie samo włączało i wyłączało wraz z zapłonem.

    [ Dodano: 13 Styczeń 2009, 23:39 ]
    Cytat Zamieszczone przez BarTTek
    Ja mam wlasnie w tym schowku po lewej stronie
    BarTTku - rozumiem ze musiałeś "dziurawić" ten schowek aby poprowadzić kable - czy też wyprowadziłeś je na zewnątrz i poprowadziłeś "po wierzchu"?

Podobne wątki

  1. Radio RNS-E
    Przez allkado w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 22:49
  2. Radio 2 DIN w TT MK1
    Przez radektg w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 12:37
  3. CB Radio
    Przez miskof w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 07:47
  4. Radio ori.
    Przez RADEK89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 18:56
  5. Radio
    Przez w0jt4k w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 23:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •