Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zmiana zawieszenia + drazek stabilizacyjny

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Wałbrzych/Galway
    Posty
    62

    Zmiana zawieszenia + drazek stabilizacyjny

    Witam. Mam zamiar zmienic zawieszenie i przy okazji drazek stabilizacyjny. I tu prosba o ocene forumowiczow, ktorzy cos na ten temat wiedza. Oto zawieszenie jakie chce zakupic
    http://www.thettshop.com/performance...product=600431, no i Arttur pisal kiedy odrazku stabilizacyjnym firmy neuspeed nie jestem do konca pewien, czy to to :
    http://www.thettshop.com/performance...product=901181 ?? A podobno drastycznie poprawia zachowanie naszej bestii w zakretach. A wiec czekam na jakies odpowiedzi, bo chce juz zamawiac a tak przy okazji jakie swiece bylyby najlepsze??

    Pozdrawiam

    [ Dodano: 19 Październik 2008, 19:35 ]
    W 2gim linku wkradl sie blad http://www.thettshop.com/performance...product=901177 powinno byc

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    ja mam u siebie z przodu regulowane (gwintowane) zawieszenie H&R ( http://hrsprings.com/scripts/popups....o=c29431-1.jpg ), a z tyłu również regulowane: sprężyny H&R i amortyzatory Bilstein. Całość super ale komfort jazdy na naszych drogach do zaakceptowania dopiero na najwyższych ustawieniach. Po obniżeniu auta jak wiadomo właściwości jazdy podczas pokonywaniu zakrętów są rewelacyjne ale niestety nie za bardzo do wykorzystania na naszych podziurawionych i pofałdowanych drogach, więc zdecydowałem się na podniesienie do max. i naprawdę auto zachowuje się bardzo stabilnie. Niestey nie potrafię tego odnieść do fabrycznego zawieszenia bo H&R mam od początku, a więc od kupna.

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wymiana drazka stabilizujacego naprawde daje swietne efekty , auto staje sie bardziej neutralne w prowadzeniu
    Te co podales w linku sa ok tylko tylna ma wieksza srednice i dla tego przednia musi tez byc wymieniona ..
    Jesli chcesz tylko tylna to powinna miec 19 mm..
    Zeby miec pewnosc na 100% proponuje sprawdzic jaki wymiar jest seryjnie , obilo mi sie o uszy ze europejskie wersje maja montowane seryjnie drazki wiekszej srednicy , tak wiec w takim wypadku instalacja 19mm na tyl nie da dobrych efektow .
    Sprawdz jakiej srednicy jest tyl to troche sie nam wyjasnij ..

    Jesli zmieniamy wysokosc zawieszenia konieczne sa regulowane ramiona kontrolne aby ustawic geometrie tylnego zawieszenia , bez nich szybko zajedziemy opopne od wewnetrznej strony ..


    Mozna zamiast nich zamontowac takie cos :

    Jest to dobre jesli bedzie nizej do 25 mm , jesli ma byc wiecej to potrzebny jest pelny zestaw



    Najlepszy jest gwint ale tak jak bolec napisal cierpi na tym komfort chyba ze mamy mozliwosc doboru sprezyn co niestety w polsce nie jest wykonalne .
    Ja u siebie zdecydowalem sie na amory Bilsten sport i sprezyny Eibach gwint mam w planach na przyszlosc ale planuje kupic taki ktory ma rowniez regulacje twardosci amortyzatorow


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    ja mam u siebie kw wariant 2 i nie nazekam na komfort jazdy albo juz sie tak przyzwyczailem bo to juz wkoncu z 5 lat na tym gwincie i jezdze na najtwrdszym ustawieniu

    pozdro

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To pewnie dla tego ze KW robi swietne produkty

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Drążek stabilizatora
    Przez ksolk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 30-12-2017, 15:39
  2. [TT 8N] zmiana gwintowanego zawieszenia na zwykłe.
    Przez kaczmar w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 12:16
  3. Co to za drążek ? help
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 15:07
  4. zmiana zawieszenia? problemy z prowadzeniem !!
    Przez karol_audi_tt w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 12:27
  5. Zmiana opon na zimowe a zmiana felg??
    Przez Justa w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •