Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 52

Wątek: Odgłos "sprężyny "

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    Wobec tego przepraszam Szanownego Moderatora. Nie pomyślałem że szukając opisu sprawdzenia prawidłowego działania zaworu DV powinienem przejrzeć całe forum, łącznie z działem sprzedam, kupię i oczywiście kosza, a także sprawdzić posty na wszystkie inne tematy, bo akurat ktoś mógł wspomnieć o tym temacie który mnie bezpośrednio interesuje.

    A tak na serio- nie uważasz że troche przesadzasz? Jak według Ciebie miałem to znaleźć, jak post zupełnie nie tyczy się zaworu DV?
    Nikt tu nie oczekuje od ciebie przeprosin i nie potzrebny jest twój nastepny post, na innych forach zaliczył byś juz bana, ja tylko upomniałem cie słownie
    masz szukajke i piszesz dv szczelność wyskakują tematy które sobie przegladasz, im wiecej takich postów, tym wiecej masz do przewalenia, właśnie przez takie zachowanie, czy jesteś w stanie to zrozumieć, o co mi chodzi, w ten sposób powstaje smietnik, jutro wyczyszczę i ten temat
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Problem polega na tym że po wpisaniu różnych kombinacji i przeszukaniu większości tematów które wg mnie mogły się wiązać z zaworem DV nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie- jak sprawdzić czy jest sprawny. Więc skoro napisałem post z prośbą o opis powyższej czynności, to nie znaczy że wszedłem na forum i mam gdzieś to, że robi się śmietnik- byle uzyskać odpowiedź na moje pytanie. Świadczy to o tym że nie mogłem nigdzie tego znaleźć i po dłuższym poszukiwaniu zdecydowałem się zapytać. I wydaje mi sie że przesadą jest upominanie w tym stylu w którym to zrobiłeś. Jeżeli uważasz że tym samym zasłużyłem na bana to powodzenia. Pozdrawiam!

  3. #33
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    sprawdzenie dv
    dmuchasz w jeden z grubszych krócców , najpierw w jeden potem w drugi...potem w mały..nigdzie nie może puszczac powietrza jak jest nieszczelnosc do dv do wymiany...

  4. #34
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    sprawdzenie dv
    dmuchasz w jeden z grubszych krócców , najpierw w jeden potem w drugi...potem w mały..nigdzie nie może puszczac powietrza jak jest nieszczelnosc do dv do wymiany...
    Dzięki za konkretną odpowiedź! Pozdrawiam!

  5. #35
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie jest tu naszym celem czepiać sie i banować użytkowników zachowujac przyzwoity i miły charakter naszego forum, więc w temacie odglos spręzyny wyjaśniam ci jak sprwdzić szczelność zaworu dv
    Wciskasz tloczek zaworu do końca, trzymając go zatykasz podciśnienie i wejście to z boku, jeżeli tłoczek opada to znaczy że zawór już nie trzyma, im szybciej opada tym jest bardziej nieszczelny, prymitywne ale skuteczne
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #36
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Nie jest tu naszym celem czepiać sie i banować użytkowników zachowujac przyzwoity i miły charakter naszego forum, więc w temacie odglos spręzyny wyjaśniam ci jak sprwdzić szczelność zaworu dv
    Wciskasz tloczek zaworu do końca, trzymając go zatykasz podciśnienie i wejście to z boku, jeżeli tłoczek opada to znaczy że zawór już nie trzyma, im szybciej opada tym jest bardziej nieszczelny, prymitywne ale skuteczne
    Również dziękuje. W weekend jak będzie troche wolnego czasu to będę musiał go wymontować i sprawdzić. Dziwi mnie tylko fakt że wcześniej wszystko było w porządku, a teraz po wizycie w serwisie przy okazji regeneracji magla i wymiany tulejek w zawieszeniu zaczął się problem. No nic, dzięki za pomoc!

  7. #37
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    mi sie wydaje ze to padnięta, nie działająca DVka - czyli efekt surge kompresor. Puszczamy noge z gazu, przepustnica się zamyka, powietrze wraca i wali w łopatki. mam wtedy dzwięk którzy różnie określaja: sprężyna, parkanie konia, śmianie sie itp. fakt jest taki, ze to tylko domniemanie, bo bez usłyszenia cioęz ko jest jednoznacznie stwierdzić. niemniej mozesz sprawdzić zawór DV, to zaledwie 2min roboty
    Nurtuje mnie myśl o tym co napisał Wowo. Miałem głowę spokojną myśląć że ten specyficzny odgłos to efekt upustu powietrza prze DV. Z tego co czytam to wszystko by na to wskazywało. Ogólnie jest to calkiem miły strzał .
    Dzwięk jest głośniejszy u mnie jak filtr jest otwarty i wyciągnięty, Bardzo słabo słyszalny na postoju. Krótko mówiąc czym więcej napompuje turbina i czym gwałtowniej odejmnie się gazu tym słyszalny jest bardziej. Martwi mnie jednak ten efekt "surge kompresor". Komputer mi nie pokazuje żadnych błędów silnika. Więc DV chyba trzyma ale jak sprawdzić czy upuszcza spreżone powietrze ?No i co za tym idzie jest kierowane na łopatki turbiny? Auto radzi sobie wysmienicie, piękny świst turbiny i przy zmianie biegów ten charekterystyczny strzał "sprężyny". Chce sie tylko upewnić czy wszystko gra i bezpieczne mogę sie delektować tym dźwiękiem.

  8. #38
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Musi być słyszalny pojedynczy '' syk '' upuszczanego powietrza . Jeśli jest słyszalny efekt podobny do sprężyny to coś jest nie tak z DV lub jego sterowaniem podciśnieniem .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #39
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    DV nie wywali na kompie. Upewnijmy sie że mówimy o tym samym.
    Przykłąd surge kompresor, od 20sek
    YouTube - ‪SR20DET Compressor Surge‬‏
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  10. #40
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    DV nie wywali na kompie. Upewnijmy sie że mówimy o tym samym.
    Przykłąd surge kompresor, od 20sek
    YouTube - ‪SR20DET Compressor Surge‬‏
    Wysłuchałem uważnie, u mnie dzwięk jest bardziej metaliczny i o wiele krótszy. Na tym filmiku słychać wyrażniej jakby to strumień powietrza o cos uderzał,nie slychać tam tego odglosu jakby "naciągniętej linijki o blat stołu i puszczonej nagle- gasnąca amplituda" hmm cieżko mi stwierdzic? Jest jakiś sposób na dokladną diagnoze? jezeli to te efekt czy jest to szkodliwe dla silnika lub turbiny??

  11. #41
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Można tak gadać w nieskończoność, jak możesz to nagraj i pomyślimy wtedy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #42
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Można tak gadać w nieskończoność, jak możesz to nagraj i pomyślimy wtedy
    Udało mi sie nagrać na postoju


    dzwiek tt.mp4 - Wrzuć plik i przekaż go innym! Darmowy hosting plików

    Jak myślicie?

  13. #43
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Najpierw sprawdź czy weżyk nie spadł z DVki. jesli jest cały i na swoim miejscu, zawór do wymiany.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #44
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Czyli zawór nie umuszcza ciśnienia i wraca na turbine, czy to DV taki dzwięk wydaje? Sterowanie dv raczej jest założone dobrze. Czy to ogólnie groźne dla silnika?

  15. #45
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Prowadzi do uszkodzenia turbiny i traktujemy ja jako czesc silnika to tak "prowadzi do uszkodzenia silnika"

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. blenda mk1 "zwykla" srebrna na 2 "rury" ;)
    Przez M and V w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 21:56
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •