Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 52

Wątek: Odgłos "sprężyny "

  1. #1

    Odgłos "sprężyny "

    Witam . Na moje nieszczęście ,nie jestem biegły w dziedzinie mechaniki samochodowej,
    ale od początku :
    Niedawno nabyłem TT 97r, 18T.
    już podczas zakupu i podczas pierwszej jazdy można było usłyszeć cichy odgłos
    podobny do odgłosu jaki wydaje spręzyna (ciężki do opisania) występujący podczas
    wciśnięcia sprzęgła w trakcie wysokich obrotów silnika.
    Odgłos był cichy i prawie niezauważalny ,poza tym urok TT-tki wzią górę bo zakochałem się w tym samochodzie.
    Dokonałem zakupu.
    Z czaem odgłos przybrał na sile i zaczą pojawiać się również podczas gwałtownego zdjęcia nogi z gazu.
    Odwiedziłem znajomego fachowca u którego dokonywałem napraw w poprzednich autach.
    Padła diagnoza : Koło zamachowe do wymiany !!! Myśle sobie , Jak trzeba to trzeba,tanio nie będzie ,ale przynajmniej samochód w 100% sprawny.
    Ta diagnoza kosztowała mnie 2500 pln , co najgorsze była błędna, a wyjęte koło zamachowe zdawało się być w całkiem dobrym stanie,
    (ps. sprzedam używane koło zamachowe )
    Więc zwracam się z uprzejmą prośbą , do osób które czują się na siłach, postawić bardziej trafną diagnozę.
    Z postów ,które przejżałem wynika że pierwszą rzeczą którą powinienem zrobić jest przeskanowanie samochodu programem VAG-COM .
    Może ktoś zna warsztat godny polecenia w woj Mazowieckim,
    w którym ktoś sprawnie posługuje się tym programem ?

    Z góry dziękuje za odp.

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Szarobury, sorrki ze troche nie w temacie, ale jak udalo ci sie kupic rocznik 1997? Przeciez produkcja zaczela sie pod koniec 1998 roku

  3. #3
    Przepraszam... palec na klawiaturce sie omsknął, oczywiście 98

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    opcja szukaj sie klania byl juz temat omawiany typu cos skrzypi
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    przepraszam, że się wtrącam ale myślę że gdybyś DORKNEST sam dostał odpowiedź którą uraczyłeś kolegę Szarobury to nie byłbyś specjalnie osatysfakcjonowany... niczego specjalnie ona nie wnosi i nie pomaga (a przecież na to wszyscy tutaj liczymy) a wpisanie w wyszukiwarkę sformułowania które zalecasz nie bardzo pomaga.

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    http://klubtt.pl/forum/topics10/wady...ght=spre%BFyna
    http://klubtt.pl/forum/topics10/prob...hlight=skrzypi
    dlatego mowie opcja szukaj po to jest na forum trzy sekundy i mamy odp
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    z tego co pisze Szarobury to chyba chodzi o jakieś odgłosy dochodzące gdzieś z silnika lub skrzyni, a posty do których podałeś linki dotyczą usterek sprężyn zawieszenia bądź odgłosów dochodzących z przgubów, tuleji wachaczy, stabilizatorów itp... Sam więc napisałbym podobnego posta z zapytaniem i oczekiwałbym rzeczowej odpowiedzi lub naprowadzenia na rozwiązanie problemu. Może jednak DORKNEST pokusisz się o konkretną odpowiedź dotyczącą rozwiązania problemu w oparciu o linki które podałeś i po problemie

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    po pierwsze objaw który opisujesz nie musi byc przyczyna silnika czy skrzyni po pierwsze zacząć trzeba od zawieszenia ( dla przykładu zużyta tuleja wachacza wydaje odgłosy skrzypienia co może mylnie prowadzić do sprężyn zawieszenia )
    a wiec zrób krótki test jedziesz po równej drodze i pusć gaz potem wcisnij szybko ponownie i tak kilka razy najlepiej bieg 3 zobacz czy nie powoduje to tego odgłosu lub podobnego
    Tego typu usterki nie pokaze wag a wizyta u mechanika skaczy sie kupą kasy wydana na marne wiec radze pojezdzic posłuchać pochamować itp
    jezeli masz luz w zawieszeniu to wcisniecie sprzegla na wysokich obrotach lub odpuszczenie gazu powoduje nieznaczne lecz gwałtowne przychamowanie auta i w zasadzie przemieszczenie sie elementow zużytych
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wszystko to co DORKNEST, napisal moze byc przyczyna , proponuje dodatkowo sprawdzic mocowania silnika i mocowanie skrzyni biegow

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Po wielokrotnych próbach i nasłuchiwaniu muszę stwierdzić ,że dźwięk pochodzi (niestety) ewidętnie z silnika. Związany jest z pracą na pedale gazu i pojawia się niezależnie od pracy zawiesznia,bo np. jadąc na tzw luzie, lub nawet na postoju po wkręceniu na obroty i gwałtownym odpuszczeniu jest głośny i nawet lepiej słyszalny niż podczas jazdy.
    PS 1 Czy znacie może jakiś warsztat godny polecenia (woj.Mazowieckie) gdzie mółbym sprawdzić mocowania skrzyni i silnika. Straciłem zaufanie do poprzedniego mechanika który wymienił mi koło zamachowe,poza tym juz nie odbiera telefonów ode mnie
    PS 2 Czy dźwięk może mieć coś wspólnego z turbiną ?
    Dźwięk da się słyszeć przy zejściu silnika jedynie z wysokich obrotów.
    Dźwięk jes bardzo podobny do tego jaki wydaje plastikowa linijka ,którą przyłożysz w połowie długości do stolika ,druga połowa będzie poza stolikiem. Przyciśniesz jedną ręką na końcu linijki (by przylegała do stolika) przygniesz palcem wystającą część linijki i puścisz by wróciła do swojego poprzegniego położenia.
    wyda ona wtedy śmieszny, jakby sprężynujący dźwięk...

  11. #11

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    a może to jest dzwiek zaworu dv wydaje taki odglos hmmm ????

    [ Dodano: 20 Październik 2008, 14:52 ]
    masz fabryczny filtr powietrz
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  12. #12
    jak sprawdzić, czy chodzi o ten zawór ?

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    najlepiej jak bys sie umówił z kims z twoich okolic co juz ma tt żeby posłuchał co i jak bo to masz tt od niedawna i nie wiesz czy tak ma byc czy cos jest nie tak
    zawór dv upuszcza powietrze jak juz nie jest potrzebne daje to dziwny dziek dla kogoś kto nie miał z tym do czynienia ja mam sportowy filtr powietrza i u mnie jest to bardziej ryk

    [ Dodano: 20 Październik 2008, 17:07 ]
    jak odczepisz filtr i zostawisz sama rurę z przepływką i zrobisz test( kręcenie na wysokie obroty na postoju i puszczenie szybkie gazu ) to może stwierdzisz że to to , filtr wygłusza trochę ten odgłos sprawdź taki mi tylko pomysł do głowy podchodzi
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  14. #14
    Jeśli to ten zawór ,to na pewno nie pracuje poprawnie, ten dźwięk nie jest "naturalny" nawet jak na moje amatorskie ucho.
    :/ Tak czy inaczej musze znaleźć nowego mechaniora, może ktoś zna kogoś godnego polecenia do TT w woj. Mazowieckim bo szukanie dobrego fachowca metodą prób i błędów to trochę za drogie dla mnie.

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dv wydaje sie prawdopodobny jednak jesli slychac to glosniej na postoju to troche traci to sens , sprawdz jeszcze dla formalnosci czy masz takie dzwieki na postoju ale przy wcisnietym sprzegle ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. blenda mk1 "zwykla" srebrna na 2 "rury" ;)
    Przez M and V w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 21:56
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •