Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 52 z 52

Wątek: Odgłos "sprężyny "

  1. #46
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    No to teraz ciezko bedzie spać spokojnie... Czy jest możliwość sprawdzenia tego zaworu? Gdzie i jaki zawó DV kupić?

  2. #47
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Instrukcje sprawdzenia znajdziesz gdzies na forum, jest napewno. Zawor dostaniesz w ASO koszt nowego ok 120zl. Jak juz bedziesz kupowal to zamow sobie z koncowka N poczodzi z TT225 i jest wytrzymalszy. Mozna zainwestowac trosze wiecej sianka na np. zawor od Forge ale tak jak pisalem wszystko jest na forum a szukajka dziala bardzo sprawnie

  3. #48
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Otóż numer tej części to 06A145710N. Innego niż z końcówką N już nie dostaniesz bo podobno ich nie produkują. Jeżeli chodzi o ASO to w Audi- koszt 140zł, w Skodzie- koszt 127zł, a w Seacie- 106zł. W każdym przypadku jest to ta sama część Sam zamówiłem i jutro odbieram. Pozdrawiam i powodzenia życze!

    A jeżeli chodzi o dźwięk który wrzuciłeś- to jest identyczny jak u mnie, także na 99% jest to nieszczelny DV.
    Ostatnio edytowane przez jasiel ; 31-05-2011 o 23:27

  4. #49
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    do kolekcji informacyjnie cena z VW normalnie wynosi 136zł, a to nawet nie 99% DV tylko 100%, u mnie było identycznie (zresztą dźwięk był na forum tylko wcięło posty) i po wymianie jak ręką odjął, teraz tylko i wyłącznie słychać stożek

  5. #50
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Dziś właśnie wymieniłem DV i mam pytanie do osób które to przerabiały. Otóż dziś podczas jazdy próbnej po zmianie wyłączyłem wentylacje i radio i nasłuchiwałem jak się sprawy mają. Wyeliminowany został dźwięk ewidentnego uderzania powietrza w łopatki turbiny, natomiast podczas gwałtownego przyspieszania gdy wciskam sprzęgło nadal słychać jakiś dźwięk, jednak już cichy i nieuciążliwy. Istnieje możliwość że tak ma po prostu być. Gdyby nie to że dziś tego nasłuchiwałem to pewnie nigdy nie zwróciłbym na to uwagi. Czy zawór powinien wydawać jakikolwiek dźwięk podczas gwałtownego schodzenia z obrotów? Z góry dzięki za zainteresowanie

  6. #51
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Jeśli założony masz stozek albo waxboxa to wyraźnie słychać będzie dźwięk upuszczanego powietrza w czasie otwarcia się zaworu ( chodzi o to, ze p odjęciu gazu w układzie powstaje podcisienie i otwiera zarow by upuscic ciśnienie wypracowane przez turbine w przypadku dv spowrotem do ukladu przyd turbine).Choć nawet na ori puszce tez chyba powinieneś go słyszeć. U siebie mam splitter w trybie dv i z filtrem itg wszystko słychać.
    Ostatnio edytowane przez matikte ; 01-06-2011 o 17:06

  7. #52
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Wymieniłem wczoraj zawór DV i faktycznie pomogło, 120 PLN w Skodzie z końcówką N. Nie ma tego odgłosu "sprężyny" o charakterze metalicznym. Na postoju nic nie słychać a pod obciążeniem jest słyszalny delikatny, krótki i cichy syk powietrza. Nie mam stożka ani waxboxa ale delikatnie przy otwartych okna, jest słyszalny krótki syk powietrza, zwłaszcza na niższych biegach. Myślę że to już normalny odgłos. Dzięki za pomoc w diagnozie. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. blenda mk1 "zwykla" srebrna na 2 "rury" ;)
    Przez M and V w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 21:56
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •