Witam Wszystkich,

Jestem nowym, szczęsliwym nabywcą pięknego czarnego potwora spod szyldu Audi. Przeczytałem wasze posty odnośnie tuningu i mam parę pytań z prośbą o podzielenie się waszymi spostrzeżeniami i opiniami:


1. Auto ma przejechane 49.000 zł i jest z roku 2000 r. Przebieg sprawdzony. Co uważacie, że powinno być sprawdzone w takim aucie, a czego na razie nie ma sensu ruszać.

2. Zamierzam wymienić system audio. W mojej TT-ce jest co prawda bose ale nie jest to szczyt moich marzeń, a raczej zajawka na to co ta firma potrafi. Zamontowałem już radio Alpine i będę chciał wymienić instalację głośników. Alpine ma wyjście na 4 omy, a bose specjalnie dostosowało system do 2 omów. Ogólnie poleca się firmę Hertz. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia co do tej firmy. Jakie rozmiary głośników (chodzi mi o średnicę i głębokość) wchodzą do audicy? Rozumiem, że jest miejsce na trzy głośniki z każdej strony.

3. Spotkałem się z opinią na forum, że blokada skrzyni biegów jako zabezpieczenie odpada. Na rynku jest parę ofert co do montażu tego typu zabezpieczeń. Oczywiście interesuje mnie bolec wkładany z boku lub od góry a nie multilock. Czy macie jakieś doświadczenia związane z takim zabezpieczeniem. Jakie są zabezpieczenia standardowe instalowane przez audi w autach z 2000 r.

4. Jak wygląda kwestia z bagażnikiem dachowym do audi. Pisaliście, że w serwisie to wydatek rzędu 2500 zł. Czy macie jakieś namiary na tańsze bagażniki w Wawie lub w Białystoku.

Z góry dziękuję za info i pozdrawiam.

Mec