Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Pierwszy tunning TT

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    5

    Pierwszy tunning TT

    Witam Wszystkich,

    Jestem nowym, szczęsliwym nabywcą pięknego czarnego potwora spod szyldu Audi. Przeczytałem wasze posty odnośnie tuningu i mam parę pytań z prośbą o podzielenie się waszymi spostrzeżeniami i opiniami:


    1. Auto ma przejechane 49.000 zł i jest z roku 2000 r. Przebieg sprawdzony. Co uważacie, że powinno być sprawdzone w takim aucie, a czego na razie nie ma sensu ruszać.

    2. Zamierzam wymienić system audio. W mojej TT-ce jest co prawda bose ale nie jest to szczyt moich marzeń, a raczej zajawka na to co ta firma potrafi. Zamontowałem już radio Alpine i będę chciał wymienić instalację głośników. Alpine ma wyjście na 4 omy, a bose specjalnie dostosowało system do 2 omów. Ogólnie poleca się firmę Hertz. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia co do tej firmy. Jakie rozmiary głośników (chodzi mi o średnicę i głębokość) wchodzą do audicy? Rozumiem, że jest miejsce na trzy głośniki z każdej strony.

    3. Spotkałem się z opinią na forum, że blokada skrzyni biegów jako zabezpieczenie odpada. Na rynku jest parę ofert co do montażu tego typu zabezpieczeń. Oczywiście interesuje mnie bolec wkładany z boku lub od góry a nie multilock. Czy macie jakieś doświadczenia związane z takim zabezpieczeniem. Jakie są zabezpieczenia standardowe instalowane przez audi w autach z 2000 r.

    4. Jak wygląda kwestia z bagażnikiem dachowym do audi. Pisaliście, że w serwisie to wydatek rzędu 2500 zł. Czy macie jakieś namiary na tańsze bagażniki w Wawie lub w Białystoku.

    Z góry dziękuję za info i pozdrawiam.

    Mec

  2. #2
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    2. Zaden Hertz, tylko JBL albo PowerBass lub Boschmman to dobre glosniki w nie wygorowanych cenach.
    Wzmacniacz CarPower w sredniej klasie najlepszy jest model cp-1502 4-kanalowy.
    Jesli chcesz wiekszy sub to polecam jeszcze zakupic kondensator do wzmacniacza,(po to by aku nie rozladowalo i nie bedziesz mogl zapalic samochodu) jesli sub bedzie mial wiecej niz 500W to trzeba juz kondensator 2 fard-owy a do 500W RMS - 1F

    Duzo mozna o tym pisac..

  3. #3
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Witaj Mecenasie ,
    Mam nadzieje, ze ktos z forumowiczow podesle Ci informacje na temat jakie rozmiary gosnikow wchodza do TT. Tez mam dosyc seryjnego Bose i dojrzalem do zmiany.

    Co do blokady na bolec (moim zdaniem mega skutecznej, bo ocalilo mi kiedy to nowiutkie e46 przed Romami) szukalem i nie ma takowej dedykowanej do AudiTT. Pan od "Bear Lock" kombinowal cos z przerobka kitu od Golfa, ale skonczylo sie na obietnicach i nic z tego nie wyszlo. Jakby udalo Ci sie dowiedziec co i jak zalozyc to prosba o info.

    Co do reszty, fachowcy z forum podpowiedza na pewno.
    Pozdro Artix

  4. #4
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Na forum juz ktos chyba pisal jakie sa rozmiary glosnikow w TT
    uzyj opcji szukaj

  5. #5
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    rozmiar głośników 16
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Kraków/Piekary ?l
    Posty
    55
    Jeżeli ktoś chce to mogę zrobić cały opis co ja zmieniłem w audio, faktycznie BOSE to taki trochę pic na wodę. Ja zmieniłem wszystko kosztem około 3 tyś ale to było 3 lata temu więc teraz będzie taniej. Efektów nie będę opisywał

  7. #7
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Cytat Zamieszczone przez DACEK111
    Jeżeli ktoś chce to mogę zrobić cały opis co ja zmieniłem w audio, faktycznie BOSE to taki trochę pic na wodę. Ja zmieniłem wszystko kosztem około 3 tyś ale to było 3 lata temu więc teraz będzie taniej. Efektów nie będę opisywał
    Ja bardzo poprosze o taki opis, zaczynajac od tego jakie rozmiary dokladnie kupic w ktore miejsca i az po hinty jak zamontowac i wygluszyc. Gdybys podpowiedzial (Twoim zdaniem) czy lepiej pudelkowy sub w bagazniku czy w miejscu kola zapasowego.
    Bede dozgonnie wdzieczny.

    P.S
    Nie przejmuj sie roadsterem z przodu mamy to samo
    Pozdro Artix

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2007
    Płeć
    Skąd
    Turek/Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    184
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    33
    ...a moze po prostu ktoś z doświadczonych w temacie forumowiczow przedstawi opis "krok po kroku" jak z seryjnego audio zrobic "potwora" XD ... w sumie to bylbym wdzieczny

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez makesmecrazy
    ...a moze po prostu ktoś z doświadczonych w temacie forumowiczow przedstawi opis "krok po kroku" jak z seryjnego audio zrobic "potwora" XD ... w sumie to bylbym wdzieczny

    Cytat Zamieszczone przez DACEK111
    Jeżeli ktoś chce to mogę zrobić cały opis co ja zmieniłem w audio, faktycznie BOSE to taki trochę pic na wodę. Ja zmieniłem wszystko kosztem około 3 tyś ale to było 3 lata temu więc teraz będzie taniej. Efektów nie będę opisywał

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Taki opis krok po krotu to super pomysł. Zastanawiam sie że jeszcze fajniej byłoby gdyby udało sie w tym opisie ustalić minimalny sensowny zakres zmian (np. same głośniki + wytłumienie drzwi?), opcje średnią i opcje kawiorową.

    Bazując na swoim przykladzie - pewnie nie wszyscy zdecydują sie od razu na modyfikacje całości

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    BarTTek, Nie obraź sie ale mało wiesz w tym temacie Ale spoko JBL i firmy które podałeś sa fajne ale HERTZ to kamień milowy dla wspomnianych firm. Nie moge znieść tylko buszmena bo na forum www.audiocar.pl by cię zjedli. Mieli by racje bo to gówwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwoo


    Pozatym to nie forum na takie pytanie www.audiocar.pl/forum
    Sorki że dopisuje ale co ma pirnik do wiatraka.Kondesator ci długości naładowania baterii nie przedłuży. Kondensator jest po to żeby uzupełnić spadki napięcia.Wzmacniacz który podałeś jest w klasie niskiej nie średniej straszne brednie ;-D Wiesz nie chce z nikim wojować bo o to nie chodzi ale nie mogłem sie powstrzymać

    [ Dodano: 12 Październik 2008, 19:56 ]
    jeszcze jedno 1 farad jest na 500 W RMS czyli 1000 wat muzycznej ale prawdziwych oczywiście .Pozdro

    [ Dodano: 12 Październik 2008, 19:59 ]
    BarTTek, Powtarzam nie chce nikim wojować ale siedze pare lat w CA
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  12. #12
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    [quote="Maxvibe"]BarTTek, Nie obraź sie ale mało wiesz w tym temacie Ale spoko JBL i firmy które podałeś sa fajne ale HERTZ to kamień milowy dla wspomnianych firm. Nie moge znieść tylko buszmena bo na forum www.audiocar.pl by cię zjedli. Mieli by racje bo to gówwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwoo


    Pozatym to nie forum na takie pytanie www.audiocar.pl/forum
    Sorki że dopisuje ale co ma pirnik do wiatraka.Kondesator ci długości naładowania baterii nie przedłuży. Kondensator jest po to żeby uzupełnić spadki napięcia.Wzmacniacz który podałeś jest w klasie niskiej nie średniej straszne brednie ;-D Wiesz nie chce z nikim wojować bo o to nie chodzi ale nie mogłem sie powstrzymać

    [ Dodano: 12 Październik 2008, 19:56 ]
    jeszcze jedno 1 farad jest na 500 W RMS czyli 1000 wat muzycznej ale prawdziwych oczywiście .Pozdro

    [ Dodano: 12 Październik 2008, 19:59 ]


    Skoro tak mowisz to Ok
    Ja mowie z wlasnych doświadczenien, zawiodlem sie bardzo na Hertz i nigdy bym tego gowna nie kupil wiecej, co to Boschmana mam glosnik 1200W/ 500W RMS 2-cewkowy ktory wypada zajebiscie w testach i dorownuje np JBL, sluzy juz mi tyle lat i zero z nim problemow. Pozatym znajdz mi lepszy wzmacniacz w podobnej cenie od Boschmanna PCH-990ATX Oprocz tego jesli mialbym za duzo kasy to tylko Crunch
    CO do kondenastora, tak jest on do wyrownywania skokow napiec.
    Jesli masz dobry sprzet to bez niego ani rusz, a 2 akumulator to juz inna sprawa.
    Zapraszam na strefacaraudio.pl

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Kraków/Piekary ?l
    Posty
    55
    Zacznę od samego początku. Nie ma znaczenia czy ktoś ma seryjne nagłośnienie czy BOSE.
    Opisze wszystko co ja mam w TT. Z seryjnego sprzętu nie zostawiłem nic poza napisem na boczkach BOSE. Radio: Alpinie cda 9833r- od tego modelu w górę radzę szukać. Ja kupiłem z uszkodzonymi końcówkami mocy bo i tak mam podpięty wzmacniacz. Głośniki: Do drzwi potrzebujemy 2x16 i wysokie tony też x2. Ja mam mało znana firmę nie wiem czy jeszcze da się je kupić GMs audio. SUB: to zależy już czego oczekujemy. Możemy zrobić zabudowę która zajmie połowę bagażnika albo tak jak ja planuję zakupić super głośnik dwu-cewkowy JL w3v2. Co prawda jest drogi bo około 800 zł ale zajmuje niecałe 30 litrów i jest świetny.
    Wzmacniacze: proponuje na głośniki z przodu zakpić mały wzmacniacz o dowolnej mocy i zamontować go pod tylną kanapą w coupe. Przydają się tez zwrotnice montowane do drzwi. Do SUBa to już również jest kwestia indywidualna jaki wzmacniacz. Jeżeli ktoś zdecyduje się na ten głośnik JL to już trzeba kupić coś lepszego.
    Ja zleciłem wszystko osobie która wykonuje zabudowy audio. Jeżeli ktoś jest z okolic Katowic/Bytomia to mogę podać numer tel. Koleś nie jest drogi a poza tym ma dostęp to podzespołów. Ma Audi a4 jako demo car i chętnie pokazuje co można zrobić z autem.
    Ogólnie koszt wszystkiego zamknie się w cenie minimalnej około 2 tyś ale jak ktoś dołoży 1000 zł to już będzie wypas. Na sam koniec napiszę, że warto zmienić sprzęt bo przyjemność z jazdy jest bezcenna

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    BarTTek, Oki wszystko zalerzy jaki model Hertza miałeś ja lubie Hi-Energy i nie ma co nawet porównywać a jesli posłuchasz nowego mille to nie ma jbl który mu dorówna.Następnym gównem do potęgi jest Crunch dobra nazwa dla płatek śniadaniowych. Każdy producent podaje parametry np.200 wat przy napięciu 14.4 v jeśli masz spadki na systemie zasilania (kable,akumulator,alternator) to wzmacniacz automatycznie słabnie i napięcie zmienia sie. Jeśli jest np.13.0v to moc bedzie powiedzmy 140 rms kondenstor lub akumulator żelowy jest po to żeby utrzymać napięcie jak najbardziej dużym i przede wszystkim stabilnym położeniu .Tyle teorii polecam www.audiocar.pl .Pozdro pytajcie chętnie pomogę

    p.s. Tak trzeba gadać na forum a nie sie obrażać i wyzywać piwo dla BarTTek, DACEK111,
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  15. #15
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134

Podobne wątki

  1. tunning TT 225 KM do ponad 300 KM
    Przez martinflash w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 13:55
  2. Prosty tunning
    Przez Wawa_33 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 15:15
  3. Audi TT Extreme Tunning!
    Przez KANGUR w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 23:05
  4. chip tunning
    Przez Danmosak w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 23:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •