Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 80

Wątek: wizyta u mechanika

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dobija mnie komentarz jak handlarz używa sprzedawanej przez siebie żeczy w swoim samochodzie albo chip za trzy stówy w jego dieslu świetnie się spisuje. MAX masz tyle dobrych i sprawdzonych produktów ale lubisz sobie porzeżbić a pózniej piszesz takie posty

    MAXVIBE napisał
    Powiem wam że starasznie kicha z naszymi furami. Nie będe tutaj zamieszania robił ale sam mam wiele wątpiliwosci co do serca TT. Mam nadzieje że wszytsko wróci do normy jak nie to
    pożeganm forum
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    ZUCZEK, Może i masz racje chodziło mi tylko że tam jest prosta regulacja której podstawowy forgie nie ma. Może i masz racje że potem pisze że mam TT już dość ale to prawda. Nejlpepsze jest to że ja jestem Technikiem Handlu i musze naprawiać autka przez forum anie przez stacje prywatną lub ASO. Nie będe ukrywał że w ASO gówno potrafią mam potwierdzenie kilkunatu osób że mam racje.Wiec kogo mam prosić o pomoc Boga ?

    p.s.Pewnych kwot TT nie jest warta
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  3. #33

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    bo trzeba kupić w dobrym stanie a nie po "okazyjnej" cenie albo " jedyny taki cukierek na allegro" .... lepiej naj sam przód wydać troszkę więcej niż później non stop dokładać... szczerze to od ponad roku w gruncie rzeczy nic nie musiałem wymieniać ale lubię mieć wszystko nowe i pewne ...
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  4. #34

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    kup Forge i po sprawie przecież jest tam tyle tych modeli dozbieraj i kup coś pożądnego zawsze to możesz wymontować (D.V) i wstawić stary
    NO RISK,
    NO FUN.

  5. #35
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    bolec Czesc o ktorej piszesz jest czesta przyczyna nieszczelnosci , wspominalem o niej pare razy ne a forum ( plastikowa rurka w ksztalcie litery Y ) Nie mozesz tego usunac bez dalszych przerobek ale mozna to usunac jesli masz ochote odrobine przerobic uklad. U mnie tego nie ma gdzies od roku
    Jesli bedziesz mial ochote sie tym zajac to napisz osobny temat i bedziemy tam opisywac czego mozna pozbyc sie z kompry silnika i jak to wszystko przerobic

    Maxvibe Ten DV to jakas chinszczyzna chyba
    Sprawdzone w boju DV to Forge 007 , Apr R1 , Turbo Sx , Bailey Motorsport , Eurojet ..
    jeszcze pare by sie znalazlo ale pewnie nie sa dostepne w Europie ..
    W sumie to kilka razy napisalem Ci jak naprawic auto , nie wiem czy nie masz czasu czy nie chcesz na to wydawac kasy Ale fakt jest taki ze smo sie nie naprawi i po co masz placic komus za cos co bezproblemowo mozesz zrobic sam .. Przeciez nie chodzi tu o wymiane korbowodow Ja tez nie jestem mechanikiem z wyksztalcenia :P


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #36

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    dzięki Arttur, tak zrobię.

  7. #37

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Arttur, Jeśli mam podniesione doładownie które bedzie optymalne dla mnie ? Bo niewiem które zamówić czy to bez różnicy
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  8. #38
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Maxvibe, Kup Forge 007 i na wszelki wypadek dokup zestaw sprezyn do tuningu zaworka , nie wiem jakie masz doladowanie ale w zestawie sa 3 sprezynki
    APR R1 jest membrankowy nie tloczkowy i sam przystosowywuje sie do danego poziomu doladowania ale cena pare zlotych wieksza i trudniej dostepny ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #39

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Po kolejnej wizycie wyszło

    (ten błąd był zeszłym razem też)
    17705/P1297/004759 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!)
    Possible Symptoms
    Power Loss
    Possible Causes
    Leaking hoses and/or pipes between components
    Check Boost Pressure Control Valve (N249)
    Possible Solutions
    Check hoses and/or pipes between components
    Check / Replace Boost Pressure Control Valve (N249)
    Check / clean Throttle Valve, do Throttle Body Alignment
    Special Notes
    Did anyone fitted an extra (wrong) dump valve?
    (niewiem czy czasem nie N249 bo węże ok a D.V. nowy)

    (z tego błędu to sie chyba bede cieszyl )
    16804/P0420/001056 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold
    Possible Causes
    Leakage in Intake and/or Exhaust System
    Catalyst faulty
    Oxygen Sensor(s) faulty
    Oxygen Sensor(s) Control faulty
    Possible Solutions
    Check Intake and Exhaust System for Leaks
    Check Catalyst
    Check Oxygen Sensor(s)
    Check Oxygen Sensor(s) Control
    Perform Oxygen Sensor(s) Aging Check
    Special Notes
    For 1.8T's experiencing this fault code, this thread may be useful: http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=663057

    pamietacie temat o smrodzie w kabinie podczas przyspieszania - prawdopodobnie (mechanik tak twierdzi) ze tzeba bedzie wyciac wymienic lub zrobic przelot w miejsce katalizatora - wiec mam potwierdzone i uzasadnione przyczyny do przymiarki szlifierki kontowej i "naprawienia" niesprawnego kata tak ze po przegladzie w styczniu kat laduje w najodpowiedniejszym dla niego miejscu - na smietniku

    no i własnie po rozmowie z mechanikiem i sprawdzeniu wezy i D.V. dochodzim do wniosków ze przyczyną "pierwszego" błedu moze byc niesprawny, zapchany, zbedny kat i teraz nasówa sie pytanie czy podjąć decyzje o "nie podejmowaniu decyzji" do stycznia i po wyjeciu kata sie okaze że przyczyna lezy właśnie po stronie kata czy wymienic N249 natychmiast!?
    NO RISK,
    NO FUN.

  10. #40
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Jak tylko WSZYSTKIE węże masz sprawdzone i połączenia szczelne w 100% to wywal N249 bo pewnie zaczyna się kończyć. Sprawdź też czy przepustnica jest porządnie dokręcona...

    Pozdrawiam

  11. #41

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    i jeszcze pytanie czy moze mnie ktoś uswiadomic (na zdjeciu) gdzie do jasnej anielki znajduje sie ten N249

    [ Dodano: 16 Listopad 2008, 17:30 ]
    a i jeszcze jedno po wymianie termostatu wszystko było pieknie ladnie az do czasu 3 tygodnie! teraz temperatura mi skacze do 107 C tylko czasami przez wiekszosc czasu jest 94 -96C ale nie wiem czego to jest przeyczyną mechanik powiedział ze wyglada to na termostat kórw@ znowu nowy termostat walnienty czy co ?
    NO RISK,
    NO FUN.

  12. #42

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    max1236454, tylko zostaje cheec engine i ciągle zapalajaca sie kontrolka ;-D
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  13. #43

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Maxvibe, własnie widzisz ten 1i 2 problem pojawiaja sie sporadychnie (na bardzo wysokich obrotach ) tak ze kontrolka sie nie zapala i niemam tej "milej lampki" włączonej cały czas TT zachowuje sie "normalnie" tylko ten smród jest troche denerwujacy kiedy mijam hondy tojoty i tp. a i zaobserwowałem ze jak wysokie i srednie obroTTy to wszystko z chlodzeniem wpozatku tylko jak "zamulam" to sie na mnie czasem wkórwi@ ciekawe co
    NO RISK,
    NO FUN.

  14. #44

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    max1236454, Ja ci powiem ze mimo tego że Artur napisał mi że Cheec Engine nie wpływa na prace silnika ale w w niektórych modelach i rocznikach Ecu może powodować wolniejsza adaptacje. Powiem ci że moje auto raz lepiej raz gorzej chodzi to mnie martwi i nie ma osoby która mogłaby to poczuć. Raz sie zbiera jak szalona od 2 tysiaków , raz musze ja ciagnać powyżej 3 tysiecy i to mnie irytuje .Zamówiłem sobie kabelek może bedzie łatwiej to sprawdzić poprzez forum
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  15. #45
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Max - Pierwszy blad nie moze byc spowodowany katem . Po prostu gdzies miedzy wyjsciem z turbiny a przepustniaca jest nieszczelnosc .
    2-gi blad jego opis tez jako jeden z pierwszych powodow wymienia nieszczcelnosc w systemie dolotowym lup wydechowym .
    Kata zawsze warto wywalic Ale nie jest on tutaj przyczyna tych bledow na 80%

    Maxvibe - Musisz cytowac z wieksza dokladnoscia Napisalem o kontrolce spowodowaniej brakiem kata , jesli zapala sie z innych przyczyn to sprawy maga wygladac zdecydowanie inaczej ..
    Z tego co opisujesz to pewnie N75 do wymiany i moze przeplywka jesli jeszcze nie wymieniales .
    Ale poczekajmy jak bedziesz mial kabel i zobaczysz czy sa jakies bledy ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Szukam Mechanika :)
    Przez Szakus w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-10-2017, 19:41
  2. Praca dla mechanika - BIERUŃ
    Przez grahambell w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 00:04
  3. Pytanie o mechanika ...
    Przez Meras w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 21:23
  4. Poszukuję mechanika z woj. łódzkiego znającego TT
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 23:33
  5. TT - Powórt od mechanika
    Przez arthstudio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 15:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •