do niedawna miałem problem z utratą mocy, uciekło mi jakieś 40KM. Byłem na hamowni i z deklarowanych 260KM (wirus ) wyszło mi że jest 222KM i 350NM (tyle NM akurat powinno być ). Wcześniej usunąłem najbardziej widoczne nieszczelności w układzie podciśnienia (3 wężyki do wymiany) ale okazało się że jeszcze niedomagał przepływomierz, który na VAGu wykazywał max. poziom ok. 140g/s. Po wymianie na nowy oryginał teraz podaje wartości 197g/s, czyli tak jak ktoś już podawał przyjmując współczynnik 0,8 x moc auta (fabrycznie 225KM) to tak mniej więcej wychodzi OK. Wymieniłem również DV na forge007, N75 i świece. Jednak pomimo znacznej poprawy osiągów jakoś wydaje mi się że to jeszcze nie wszystko co to auto pokazywało jeszcze kilka miesięcy temu. Dla pewności podjadę jeszcze raz na hamownię ale wolałbym samodzielnie móc oceniać kondycję silnika. I jeszcze jedna rzecz, wcześniej przy gwałtownym przyspieszaniu słyszałem wyraźnie sasysanie turbo (dodam że na fabrycznym DV) i auto zbierało się naprawdę imponująco, teraz tego efektu zasysania nie ma. Oczywiście brak błędów.
Może dobrze by było zamieścić na forum jakieś wzorcowe wartości z poszczególnych blokach pomiarowych dla naszych silników