Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Diagnostyka silnika 1.8T VAG-COM

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257

    Diagnostyka silnika 1.8T VAG-COM

    panowie
    a może ktoś oświecony w temacie diagnostyki by się zdobył na napisanie szczegółowej instrukcji dotyczącej diagnostyki silnika 1.8T przez VAG-COM, tj. które bloki i jak mierzyć, na jakie parametry zwrócić uwagę i jakich wartości w blokach pomiarowych powinniśmy oczekiwać. Często przecież błędy przy diagnozowaniu się nie pojawiają a jednak czujemy że coś w naszym aucie jest nie w porządku i wtedy warto znać podstawowe parametry (przepływomierz, turbina, cewki, wtryski itp)
    Przykładem może być chociażby post dotyczący diagnostyki silników 2.5TDI: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewt...a+aktualizacja
    Można by było stworzyć odrębny temat typu "Zrób to sam" dotyczący właśnie diagnostyki.

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Powiem ci stary że temat nie do opisania jedynie opcja "Szukaj".Opisz z czym masz problem a ci napisze co sprawdzić z tego co nauczył mnie mechanik (najlepszy w okolicy),DR.Paweł,DR.Artur,DR.Ksolik,DR.Piotr itd
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    do niedawna miałem problem z utratą mocy, uciekło mi jakieś 40KM. Byłem na hamowni i z deklarowanych 260KM (wirus ) wyszło mi że jest 222KM i 350NM (tyle NM akurat powinno być ). Wcześniej usunąłem najbardziej widoczne nieszczelności w układzie podciśnienia (3 wężyki do wymiany) ale okazało się że jeszcze niedomagał przepływomierz, który na VAGu wykazywał max. poziom ok. 140g/s. Po wymianie na nowy oryginał teraz podaje wartości 197g/s, czyli tak jak ktoś już podawał przyjmując współczynnik 0,8 x moc auta (fabrycznie 225KM) to tak mniej więcej wychodzi OK. Wymieniłem również DV na forge007, N75 i świece. Jednak pomimo znacznej poprawy osiągów jakoś wydaje mi się że to jeszcze nie wszystko co to auto pokazywało jeszcze kilka miesięcy temu. Dla pewności podjadę jeszcze raz na hamownię ale wolałbym samodzielnie móc oceniać kondycję silnika. I jeszcze jedna rzecz, wcześniej przy gwałtownym przyspieszaniu słyszałem wyraźnie sasysanie turbo (dodam że na fabrycznym DV) i auto zbierało się naprawdę imponująco, teraz tego efektu zasysania nie ma. Oczywiście brak błędów.
    Może dobrze by było zamieścić na forum jakieś wzorcowe wartości z poszczególnych blokach pomiarowych dla naszych silników

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W sumie od jakiegos czasu myslalem zeby napisac taki temat tylko zawsze nie ma na tyle czasu
    Jedli chodzi o Twoje auto mozesz jeszcze sprawdzic blok pomiarowy 115 - Doladowanie wymagane vs doladowanie otrzymywane . Jest ok jesli wartosci nie odbiegaja znaczaco od siebie w funkcji obrotow . Z tego bloku najlepiej zrobic logi i analizowac w domu .
    Trzeba to zrobic w czasie jazdy robiac kilka przejazdow na pelnym doladowaniu , powiedzmy na 3 biegu od 2 tys na maxa .
    Mozesz tez sprawdzic odczyty z sondy lambda blok 31 .
    Na biegu jalowym powinno pokazywac 1 V , w polowie obrotow na doladowaniu 0.85 V a na czerwonej lini 0,75 V


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    zrobiłem logi w próbie dynamicznej grup 3, 31, 115 - tutaj: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...176c80109.html i to samo dla grup 4, 8, 11 ( http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...afe5d5a82.html ). Coś mi się wydaje że chyba to doładowanie nie wygląda jakoś rewelacyjnie Czy mógłbym prosić o rzucenie okiem na nie? Arttur, no chyba nie będziesz się dał długo prosić o zrobienie tego tematu

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wyglada tak jak mala nieszczelnosc w ukladzie doladowania , po za tym odczytu z sondy lambda pokazuja ze masz troche za bogato przy koncowce obrotow , co moze byc wynikiem albo uciekajacego nieszczelnaoscia powietrza podczas doladowania alba sonda lambda .
    Dziwne dla mnie tez sa odczyty z 2- giej sady , masz katalizator czy pozbyles sie ??

    Zrobie ten temat tylko chce zeby bylo to zrobione dobrze a to musi zajac troche czasu


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    dzięki za odpowiedź, mam jeszcze kata. Może spróbuję zrobić te logi jeszcze raz? Które dokładnie grupy miałbym zrobić? Gość na hamowni wspominał po jakichś swoich pomiarach, że sondy są OK. Jak jeszcze mogę sprawdzić tą sondę za katem? Już dostaję dreszczy na myśl o szukaniu tej przeklętej dziury...

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Sanda za katem sie nie przejmuj ,nie ma ona nic do czynienia z osiagami i mieszanka na jakiej pracuje siilnik , zdziwila mnie tylko mala roznica w napieciach miedzy pierwsza a 2-ga .

    Zobacz jeszcze ( na postoju bieg jalowy ) jakie wartosci sa w bloku 032 -
    w okienkach powinno byc nie wiecej jak + - 10%


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Znalazłem Opis blokow VAG-Com / na forum VW Golfa (ale nie wiem czy do TTki bedzie to samo - za bardzo to ja sie na tym, nie znam) a chcialbym pare rzeczy wybadać



  10. #10
    Najlepiej zaczac u zrodla Jest i to nawet za darmo

    Lista modulow:
    http://www.ross-tech.com/vag-com/car...ions/ttr8.html

    Bloki pomiarowe
    http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/

    Oczywiscie jedna rzecz to naglowek, druga to zakres prawidlowych wartosci - tutaj genialnie byloby miec jakąś sciage...

    Interpretacja blokow pomiarowych:
    http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=115367

    Kody bledow z delikatnym objasnieniem potencjalnych przyczyn
    http://wiki.ross-tech.com/index.php/...ry:Fault_Codes

    Pozdrawiam,
    Marcin

  11. #11

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Zobacz jeszcze ( na postoju bieg jalowy ) jakie wartosci sa w bloku 032 -
    w okienkach powinno byc nie wiecej jak + - 10%
    Odpowiedź dla Arttura: wartości w jednym okienku są na poziomie 0, a w drugim ok. 0.16 (chyba minus)
    payne100 - całkiem przydatne informacje, dzięki

Podobne wątki

  1. Diagnostyka i tuning
    Przez matimati w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-03-2016, 19:21
  2. VAG diagnostyka
    Przez karl w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 22:50
  3. Diagnostyka Warszawa
    Przez magik-kj w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 22:58
  4. Diagnostyka TT - Wielkopolska
    Przez Tomek_TT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 08:32
  5. Diagnostyka Turbo
    Przez Bartosz w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2007, 19:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •