Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Zablokowany tylny napęd w Quattro

  1. #1
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122

    Zablokowany tylny napęd w Quattro

    Witam, pisałem juz wczesniej o moim problemie. Nie działa mi tylny naped. Bylem dzisiaj sprawdzic moja ttke na oryginalnym VAGu. Pokazuje on komunikat że "napęd 4x4 zablokowany/brak napięcia". Wiecie o co moze chodzic? Wtyczka haldexa jest wpieta na pewno, zrobilem dzisiaj rowniez konfiguracje ESP.

    Podobno jest jakis sterownik ktory steruje napedem Quattro. Nie wiecie gdzie moze sie on znajdowac w TT Cabrio 2002 225km Q?

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    z tego co widać w ETKA to sterownik jest raczej zintegrowany ze sprzęgiełkiem Haldex, zobacz tutaj: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9ef0b3173.html , ale występuje jakiś kabel masowy do Haldexa gdzieś na wysokości akumulatora, może tam należy szukać przyczyny braku zasilania, zobacz tutaj: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...363fbf745.html
    pozdr

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Podaj dokladny nr bledu to bedzie wiadomo
    Sterownik jest przykrecony do Haldexa od strony wydechu .
    Jest bardzo podobny do tego :


    Jeszcze takie banalne pytanie .
    Sprawdzales bezpiecznik nr 31 ??


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Eh, numeru błedu nie podam za bardzo bo na VAGu byłem dość daleko od miejsca zamieszkania. Sprawdzę bezpiecznik bo jeszcze tego nie zrobilem

    Mam jeszcze jedno pytanie. Pisalem kiedys ze czasami moja TT nie chce palic. Od 2 tygodni palila jak zloto ale wczoraj po podpiecu pod VAGa znowu przestala palic. Po przekreceniu kluczyka slychac jeden basik z wydechu a pozniej juz sam krecacy sie rozrusznik. Co to moze byc? Ostatnio pomoglo zatankowanie do pelna, ale komputer pokazuje ze mam jeszcze 335 mil do przejechania.
    Dodam ye pomoglo odlacyenie akumulatora na 5 minut. Pozniej po podpieciu TT raz odpala ale za nastepnym razem juz nie, chyba ze przejade sie pare minut to pozniej pali normalnie. NIe jest to wina czujnika temperatury tyle wiem. VAG nic nie pokazywal (chyba ze trzeba dokladniej przeskanowac).

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    objaw podobny do tego jakby immobilizer nie komunikował się prawidłowo z twoim kluczykiem lub jakiś ogólny błąd immo, wtedy kręcąc rozrusznikiem auto jakby chciało odpalić ale momentalnie gaśnie (chęć zapalenia jest tylko raz, później już tylko samo suche kręcenie), no ale to powinno wystąpić jako błąd. Chyba że nie sprawdzałeś wszystkich grup na VAG-com, a tylko np. sam silnik. Najlepiej by było mimo wszystko gdybyś zainwestował 70zł w interfejs VAG, wówczas na bieżąco można sprawdzać czy z autem jest wszystko w porządku, czasami błędy występują o czym możesz nie wiedzieć.

  6. #6
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Hmm ale jak jest problem z immobilizerrm to na zegarach wyświetla sie ikonka 'kluczyka'

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    teoretycznie tak, a może połączenie samych zegarów jest niestabilne (np. wtyczka) i zakłócenie występuje na drodze zegary-komputer, no chyba że problem występowałby w samych zegarach (ale to oczywiście tylko gdybanie)?

  8. #8
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Mechanik ktory sprawdzal mi komputer VAGiem (faktycznie, pewnie sprawdzal tylko silnik i naped) wtedy gdy TT nie chciala odpalic odkrecil ta gume od kolektora i pryskal w nia paliwem w sprayu. Podczas rozruchu kolektor pluł powietrzem i on stwierdzil ze to pewnie cewki albo kabel. Moze cos z tym?

    Jeszcze jedno. Po konfiguracji kontrolka ESP jest zgaszona po odpaleniu, ale po przekroczeniu ok 20kmh zapala sie ponownie i swieci az do wylaczenia silnika (wczesniej swiecila caly czas od momentu wlaczenia zaplony). Moze to byc spowodowane brakiem komunikacji pomiedzy ESP a tylnym napedem?

    PS Podajcie link do VAGa na allegro bo linki z poprzednic tematow juz powygasały. Moze byc drogi byle dobry. Laptopa mam

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183

Podobne wątki

  1. quatro - jak sprawdzić bo chyba nie działa tylny napęd ?
    Przez sobol81 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 21:01
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 07:44
  3. [Technologie] Napęd Quattro made by?
    Przez shewie w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 00:07
  4. audi tt napęd na przod czy quattro?
    Przez deus w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-12-2007, 16:41
  5. Pytanie techniczne: napęd Quattro w TT MK2
    Przez jerzy_dabrowski w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2007, 19:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •