Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 38

Wątek: po jakim przebiegu pierwsza i kolejne wymiany rozrzadu?

  1. #16

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3
    faktycznie sprzedałem auto i oczywiscie poinformowałem kupującego o tym, że rozrząd nie został wymieniony. Co do wypowiedzi snopxa , uważam, że audi bardzie by zarabiało na wymianie rozrzadu, niż na naprawach silnika po jego zerwaniu. Gdyby audi zaleciło wymianę przy 90 tysiącach to prawie kazdy jezdziłby do nich i wymieniał, a że robią to przy 180tysiacach to juz wtedy nikt praktycznie nie odwiedza serwisu bo po przejachaniu tylu kilometrów auto zazwyczaj ma juz troche latek i nie opłaca sie jezdzic do ASO. faktycznie naprawa jest droższa niz wymiana,jest to oczywiste!!! Ale kto pojedzie do ASO naparwiac silnik????? przy ich roboczogodzinach koszt takiej wizyty sięgnąłby 70% wartosci auta,wiec ilu taki klientów znajdą???jedengo na kilka lat??? a Gdyby zrobili wymiane rozrdządu np przy 75tysiącach jak obowiązuje na przykład gwarancja to ile osób odwiedziłoby ASO??? odpowiedz jest wielu.mojąa TT-ka miała przebieg taki jaki był faktycznie i na miejscu nowego własciciela jechałbym z nią dopiero przy 170 lub równych 180 tysiącach, mój szwagier ma A6 w kombi i rozdząd wymieniał przy 150 tysiącach tak jak było napisane w ksiązce.pozdro

  2. #17

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    TTychy
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    126
    Nie ma co się zastanawiać!!! Bezwzględnie wymieniać kompletny rozrząd co 90.000 km, tak też zalecają w ASO AUDI (w Katowicach). Ja kupiłem auTTko niecały rok temu i pierwsze co zrobiłem to wymiana kompletnego rozrządu przy około 103 tys. km, jak się okazało w samą pore. Wydatek niewielki bo jak dobrze pamiętam cały zabieg z częściami kosztował mnie około 1.000 PLN w ASO AUDI (ze sporymi zniżkami)), ale za to spokojny sen jest teraz bezcenny!!
    Dlatego Panowie nie ma co odkładać tego zabiegu.
    dzi? ma j? Aldona

  3. #18
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    no to ja napsize co mam

    Mialam wymieniony przy 118tys km i teraz mam 178tys i jakos nie mam obaw.

    =========
    Vorspung durch Technik

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    emy,
    Fajnie masz
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    emy,
    Fajnie masz
    fajnie to jezdzic TyTy haahahaa

    teraz olejek i filterki..

    =========
    Vorspung durch Technik

  6. #21

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279

    Skutki awarii rozrządu - jako przestroga dla niedowiarków

    W tym tygodniu spotkała mnie nie miła niespodzianka, a mianowicie awaria rozrządu.
    Przejechane 112 tys. auto z rocznika 2001.
    Skutkiem zcięcia 18 zębów na pasku rozrządu jest pokrzywienie przynajmniej 13 z 20 zaworów, odciśnięcie zaworów na powieżchni tłoków (po wstępnych oględzinach mam nadzieję że tylko tyle)










    Przebieg auta jest prawdopodobny, podejrzewam że głównym powodem awarii był wiek paska lub też zablokowanie się pompy wodnej (jeszcze nie sprawdzałem). Sytuacja miała miejsce przy spokojnej jeździe na autostradzie na tempomacie przy 120km/h.

    Ironią losu jest to że nowa pompa wody i pasek leży już na półce, czekały na zamontowanie.
    Ostatnio edytowane przez piotrdul ; 30-09-2011 o 14:33

  7. #22
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    szkoda :/ szybkiej naprawy

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pasek powinno się wymieniać co 5lat, lub wskazany przebieg przez producenta i tyle musi wytrzymać, u mnie w drugim aucie silnik D5 s80 2005r, interwał wynosi 160tyś a wymieniałem teraz przy 172tyś i wytrzymał by jeszcze trochę, chodz był to ostatni dzwonek, gumka już sparciała była i zmieniała kolorek na brunatny, czyli starość dopadła pasek, pompa już zaczynała szumieć na łożysku, ale bez tragedii, reszta rolek ok. przebieg potwierdzony ASO, więc wytrzymało, jeżeli kupuje się auto z drugiej ręki i nie mamy 101% pewności co do przebiegu, to wymieniamy kategorycznie,nawet jeżeli jeszcze nie osiągneliśmy interwału zmiany, auta z drugiej ręki to wielka niewiadoma.
    Irytującym jest dla mnie że bardzo często piszemy na forum o konieczności tego zabiegu, a sukcesywnie co jakiś czas na forum zdarza się taka awaria i to z winy zaniedbania tej sprawy a mądry Polak mógł by być przed szkodą
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Pasek powinno się wymieniać co 5lat, lub wskazany przebieg przez producenta i tyle musi wytrzymać,
    .....
    Irytującym jest dla mnie że bardzo często piszemy na forum o konieczności tego zabiegu, a sukcesywnie co jakiś czas na forum zdarza się taka awaria i to z winy zaniedbania tej sprawy a mądry Polak mógł by być przed szkodą
    Zgadzam sie że jest to wina mojego ociągania sie przed wymianą paska po zakupie. Pasek prawdopodobnie miał te 10 lat i nie wygląda dobrze. Tak jak pisłem mogła też byc winna pompa wody, którą jutro wyciągnę i potwierdzę moje przypuszczenia że mogłlo ją zblokowac.

    Nie oczekuję współczucia czy pocieszania, zdjęcia umieściłem jako przestrogę dla pozostałych (wiem po sobie, że inaczej sie myśli zanim człowieka to spotka osobiście)

  10. #25
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No przykra sprawa, a zwłaszcza, że miałeś go wymieniać.
    Po kupnie używanego warto to zrobić, nigdy nic nie wiadomo.
    Może cieplejszy klimat przyczynił się do szybszego zużycia.

  11. #26

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    18
    Kilka dni temu byłem na przeglądzie w ASO i też zadałem to pytanie - przy silniku BAM pierwsza wymiana jest przy 120 tys, ale dla bezpieczeństwa polecano mi zrobić to wcześniej

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moim zdaniem post nr 10 na poprzedniej stronie wyczerpuje temat co ile i dla czego wymieniać rozrząd

    Przypadek kolegi piotrdul niestety jest przykładem że czekanie do przebiegu zalecanego przez producenta to jazda ''z bombą zegarową '' na pokładzie .
    BDW życzę szybkiej i bezproblemowej naprawy .












    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Obecny przebieg w samochodzie to 90 tys. Przebieg jest autentyczny a od nowości rozrząd nie był jeszcze wymieniany. Wg ASO w 2.0TFSI wymienia się rozrząd po 120 tys TT, które mam jest po programie i ma większą moc niż seryjnie. Biję się z myślami czy wymieniać już rozrząd i nie zwlekać z tym czy czekać tak jak mówią w ASO?

    Mój mechanik wymieniał mi rozrząd w MK1 czy w MK2 jest ten zabieg jakoś bardziej skomplikowany niż w MK1 czy mniej więcej tak samo to się wymienia? Jechać do ASO na wymianę czy zaufać swojemu mechanikowi i dać jemu do wymiany?

  14. #29
    Awatar Piciu
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Swarzędz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Arrow Grey
    Posty
    97
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Jechać do ASO na wymianę czy zaufać swojemu mechanikowi i dać jemu do wymiany?
    Zależy, jak bardzo ufasz swojemu mechanikowi Dla mnie rozrząd jest jedną z najważniejszych rzeczy w aucie - właśnie pod kątem ewentualych skutków zerwania. Wymiana w ASO będzie droższa, ale masz gwarancję. Wybór należy do Ciebie

  15. #30

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Obecny przebieg w samochodzie to 90 tys. Przebieg jest autentyczny a od nowości rozrząd nie był jeszcze wymieniany. Wg ASO w 2.0TFSI wymienia się rozrząd po 120 tys TT, które mam jest po programie i ma większą moc niż seryjnie. Biję się z myślami czy wymieniać już rozrząd i nie zwlekać z tym czy czekać tak jak mówią w ASO?

    Mój mechanik wymieniał mi rozrząd w MK1 czy w MK2 jest ten zabieg jakoś bardziej skomplikowany niż w MK1 czy mniej więcej tak samo to się wymienia? Jechać do ASO na wymianę czy zaufać swojemu mechanikowi i dać jemu do wymiany?
    Ja bym dał to Twojemu mechanikowi jak już kiedyś robił przy podobnym silniku. Jeżeli on ma jakieś wątpliwości itp to jedź do ASO. Masz moc w TT znacznie zwiększoną więc pasuje obadać rozrząd jak się trzyma.

Podobne wątki

  1. I kolejny silnik, kolejne logi i kolejne problemy!
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 12:01
  2. w jakim zakresie obrotow sie poruszacie
    Przez Skyline-R34 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-01-2015, 01:46
  3. Pierwsza awaria...
    Przez W.F w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 11:03
  4. kolejne bi-turbo
    Przez gibons w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 20:40
  5. Kolejne zdjęcie TT-RS czy TT-R
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2009, 16:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •