Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 38

Wątek: po jakim przebiegu pierwsza i kolejne wymiany rozrzadu?

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    46

    po jakim przebiegu pierwsza i kolejne wymiany rozrzadu?

    heja,

    jak w temacie (180KM, quattro).

    z gory dzieki! pzdr, sylweste.r

    p.s. domyslam sie, ze pewnie juz to bylo, ale mam wrazenie ze wyszukiwarka nie bardzo dziala - co nie wpisze to daje te same wyniki :/

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    co około 60 tysiaków nie ma co ryzykować. Dokładnej odpowiedzi ci nikt nie udzieli
    "opcja szukaj" temat wałkowany pare razy
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Witam z tego co wiem rozrzad zmienia sie co 90 tys km w przypadku naszych silnikow

    pozdro

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    nie chciałbym namieszać ale chyba wymiana paska po 180tyś, tak prznajmniej podaje INFO-TECH (program FOTA) no i chyba jest jeszcze taka informacja w książce serwisowej.
    pozdr

  5. #5

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez bolec
    nie chciałbym namieszać ale chyba wymiana paska po 180tyś, tak prznajmniej podaje INFO-TECH (program FOTA) no i chyba jest jeszcze taka informacja w książce serwisowej.
    pozdr
    Po 180 tys to raczej caly silnik bedziesz wymienial - jezeli w ogole dotrwa do powiedzmy nawet 140 tys bez wymiany paska (choc audi to audi kto go tam wie pewnie i takie cuda sie zdarzaja) - ja okreslibym sie zapewne mianem ryzykanta po przejechaniu 80 tys bez wymiany - tyle z mojej strony.
    ...

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    też mnie to trochę zastanawia ale może lepiej to najpierw sprawdzić zamiast od razu gdybać i negować informacje bądź co bądź z programu zawierającego tego typu dane, jutro postaram się zerknąć do książki serwisowej. A na poparcie tego co piszę: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...54e3709d4.html
    Zresztą można zerknąć na stary temat z tego forum: http://klubtt.pl/forum/topics10/rozr...ight=rozrz%B1d

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie , nie ma co dokladnie wnikac w oficjalny termin wymiany bo jest masa przypadkow gdzie czesci sie posypaly wiele wczesniej .
    Mysle ze mozna przyjac ze 90 tys. km to najodpowiedniejsza chwila , dalej to juz loteria


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3
    po co wymieniac pasek po 90 tysiach jezeli w KSIAZCE SERWISOWEJ jest wyrażnie napisane w usługach dodatkowych ze pasek w TT wymenia sie po 180tysiacach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. #9
    Awatar karodan
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    zielony
    Posty
    119
    Sprawdź tu. Wybierasz rodzaj silnika rodzaj przekładni i otrzymujesz wynik CHANGE INTERVALS
    Engine control toothed belt change interval
    Engine control toothed belt change interval
    Engine control toothed belt test mode


    http://www.bitnet.ro/vw/select/index.php?mk=A
    Pozdrawiam KARODAN Audi TT 1,8 225 KM Quattro

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    juby, To Twoj pierwszy post na forum i juz na nas krzyczysz , strach sie bac co bedzie dalej

    Wracajac do tematu , problem jest w tym ze jest masa przypadkow awarji rozrzadu przed magicznym przebiegiem ustalonym przez Audi ...
    W zwiazku z tym analizujac dane dotyczace przebiegu aut w ktorych to nieszczescie sie przytrafilo , utarl sie praktyczny termin kiedy powinno sie ta operacje przeprowadzic . Wlasnie takim terminem jest 90-100 tys .

    Rozrzad to nie tylko pasek , razem z nim wymienia sie rolke , napinacz , pompe wody i w wersji ''wypas'' uszczelniacze walkow i termostat ..
    Awaria ktorejkolwiek czesci wspolpracujacej z paskiem konczy sie jego zerwaniem i spotkaniem tloka z zaworem .
    Jestem pewien ze jesli chodzi o sam pasek to pewnie wytrzyma i 160 tys ale reszta nie ...
    W stanach byla sprawa sadowa przeciwko Audi USA dotyczaca wlasnie przedwczednych awarji rozrzadu , nie pamietam jednak jak sie to zakonczylo...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Rozrzad to nie tylko pasek , razem z nim wymienia sie rolke , napinacz , pompe wody i w wersji ''wypas'' uszczelniacze walkow i termostat ..
    Czesc,

    Jak w skrocie wymienia sie uszczelniace walkow? Wystarczy zdjac pokrywe zaworow?

    Pozdrowka,
    Marcin

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Well ..I jeszcze walki

    Warto to zrobic przy okazji bo jesli padna to zeby wyjac walki trzeba sciagac pasek czyli prawie ta sama robota od nowa ...



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3
    zdaje sobie z tego sprawę ze sa koszty, ale sory nie rozumiem Was ( przynajmniej nie wszystkich ).jeżeli producent zakłada , że coś wytrzyma np 180 tysięcyi pisze to w książce serwisowej to ma świadomośc , że ten rozrząd ( mam tu na mysli wszystkie czesci tak jak napisales ) wytrzymają dłużej niz 180tysi, np.200 ale asekuracyjnie piszą 180 i przy takim przebiegu wymieniają, wiem że Wy wszyscy dbacie o auta, ja tez dbam ale mowie bez sensu jest wymieniac cos , czego wymiany nie wymaga.ja swoje auto serwisuje w ASO od samego poczatku , rozmawialem z kumplem ktory tam pracuje i mowi ze nie wymieni mi tego wczesniej bo szkoda siana.moja TT ma 144tysiace i bede wymienial rozrzad jak bedzie miala kolo 170 tysi.a to ze komus rozlecial sie rozrzad przy 90tysiacach to sory ale dla mnie to nie jest argument , poniewaz rownie dobrze moze rozleciec sie przy nowej TT po 20 metrach od wyjazdy z salonu.a jakby faktycznie byłby cien podejrzen ze strony Audi ze rozrzad wymienia sie wczesniej bo sie sypie to wymieniali by co 60 tysi, przeciez dla nich to sa pieniadze i czasami nie małe,doskonale zdajecie sobie sprawe ile oni kasuja za bzdury wiec mogli by napisac "wymiana rozrzadu co 60 tysiecy" i na nastepnej rzeczy by zarabiali.sory Artur ale nie zgadzam sie z Tobą.Pozdro.
    P.S. a temu co rozlecial sie po 90tysiacach trzeba zapytac czy czasem nie kupowal tej TT-tki w niemczech z liczniekiem kręconym dwa razy a faktyczny przebieg to 260 tysi

  14. #14

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35
    Jak już Ci się "tłok spotka z zaworem" to wtedy zapłacisz o wiele więcej niż kosztowałaby wymiana paska i reszty. Juby z tego co piszesz zakładam, że masz tą TT od nowego, bo jeżeli nie to jedz jutro do serwisu na wymiane
    jakby faktycznie byłby cien podejrzen ze strony Audi ze rozrzad wymienia sie wczesniej bo sie sypie to wymieniali by co 60 tysi, przeciez dla nich to sa pieniadze i czasami nie małe,doskonale zdajecie sobie sprawe ile oni kasuja za bzdury wiec mogli by napisac "wymiana rozrzadu co 60 tysiecy" i na nastepnej rzeczy by zarabiali.
    idąc tą drogą możemy też założyć ,że naprawa silnika po zerwaniu paska jeszcze bardziej się opłaca audi.
    Podsumowując generalnie przyjete jest ,że nie zależnie od marki paski się wymienia co 90-100 tys. lub po zakupie auta.

    Pozdrawiam

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    juby, Przeczytaj jeszcze raz moj post , z tego co piszesz wnioskuje ze nie zrobiles tego dokladnie

    Dodam jednak ze wypadki z przedwczesna awaria rozrzadu nie sa pojedynczymi wypadkami . Bylo i jest tego na tyle ze jest to oficjalny problem o ktorego istnieniu Audi zdaje sobie sprawe . Jednak polityka koncernow samochodowych w stosunku do nie produkowanych juz modeli to zupelnie inny temat ..

    Nie musisz mne przepraszac ze sie ze mna nie zgadzasz , nie jestem nieomylny i wszystko wiedzacy , jednak w tym przypadku jestem pewien ze jesli bedziesz czekal do 170 tys to Twoje auto '' zmusi ''Cie do przyznania mi racji w tej sprawie
    Widze jednak ze sprzedajesz auto i moze nie doczeksz tej chwili , poinformuj jednak prosze nowego wlasciciela zeby zrobil to natychmiastowo po zakupie .




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. I kolejny silnik, kolejne logi i kolejne problemy!
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 12:01
  2. w jakim zakresie obrotow sie poruszacie
    Przez Skyline-R34 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-01-2015, 01:46
  3. Pierwsza awaria...
    Przez W.F w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 11:03
  4. kolejne bi-turbo
    Przez gibons w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 20:40
  5. Kolejne zdjęcie TT-RS czy TT-R
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2009, 16:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •