Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: wyciek oleju na silnik i maske:/

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    black
    Posty
    73

    wyciek oleju na silnik i maske:/

    witam,

    mam problem ze swoją tt! Jadę sobie ze 140km/h a tu nagle auto zwalnia, dodaje gazu i nic, redukuje/gaz i nic, silnik zaczął dziwnie pracować(głośno) i dziwny zapach się pojawił w kabinie, zatrzymałem się za jakiś czas, akurat w nocy jechałem i starałem się dojechać do najbliższej wioski aby w polu nie stać, zatrzymałem się i silnik jak traktor chodzi:/ dziwny zapach się nasilił! nagle padł i lekki dym z pod maski po prawej stronie! nie próbowałem go odpalać tylko machę podniosłem i się zdziwiłem olej na osłonie silnika i na masce od spodu! Szok, nie mam zielonego pojęcia co się stało i tak nagle! wpierw pomyślałem że turbina poszła! po z holowaniu przez kumpla do chaty sprawdziłem olej i jeszcze był więc wszystko nie wyleciało! dodam że jakieś 2,5tyś temu był serwis wymiana oleju/filtrów! Pompa olejowa poszła?? Mam nadzieję że ktoś wie o co kaman! Z rana do mechanika uderzam bo potrzebuje auto! mam nadzieję zę to nic poważnego!

    pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie wyglada to dobrze niestety Nawet nie bede Ci pisal zeby nie zapeszac ...
    Daj znac jak wyjdziesz od mechanika i miejmy nadzieje ze moje podejrzenia sie nie sprawdza..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    hmmm może nie jestem specjalistą ale kiedys miałem tak samo w innym smaochodzie jak dobrze nie zamknełem bagnetu ;]]] tzn okazało się że był uszkodzony ;]
    Czarne jest piękne

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    black
    Posty
    73
    też jest takie prawdopodobieństwo.... samochód u mechanika jest i ma mi dać znać co jest grane! Napisz ^Arttur co podejrzewasz!

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ze poszedl Ci rozrzad , tak wiec lepiej zebym sie mylil ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    black
    Posty
    73
    rozrząd był robiony 20tyś km. temu! jest to możliwe??

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moze byl zle zrobiony , najbardziej niepokojace jest to ze auto nie chcialo jechac i silnik pracowal dziwnie glosno a potem zgasl ..

    Daj znac co mechanik znalazl


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    black
    Posty
    73
    okazała się że spalił się tłok!

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    jak to spalił się tłok ?
    Czarne jest piękne

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    black
    Posty
    73
    dzisiaj byłem u mechanika i widziałem ten tłok, jest po prostu wyżarta/ spalona dziura w nim! oczywiście do wymiany!

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No tego to sie nie spodziewalem , musiales miec niesprawny wtrysk na tym cylindrze i byla bardzo uboga mieszanka co powoduje wzrost temperatury spalania ...

    Ciekawe dla czego , wtryski sa prawie niesmiertelne w naszych autkach ,chyba ze ktos cos mieszal w ukladzie paliwowym za filtrem i jakas nieczystosc przytkala wtrysk ..

    No szkoda , przykro mi ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    ^Arttur to nie jest wina złej pracy wtrysku. Bo dlaczego by miała być jego wina?!? Wypalony tłok to efekt przegrzania silnika. Trudno powiedzieć co było przyczyną. Może być uszkodzona turbina- pociągneła ze sobą olej i temperatura poszła, uszkodzić mogła wtrysk. Jeżeli zniszczeniu uległ wtrysk, musisz dać do sprawdzenia głowicę pod względem szczelności. Bada się czy nie ma wycieków i następnie ją utwardza. Koszt naprawy głowicy to ok. 1500 zł. do tego dochodzą uszczelki po głowicą. Jeśli wybuchł tłok, trzeba wymienić korbowód, albo przynajmiej go spradzić - czyli rozebrać blok silnika. Najlepiej sprawdzić czy nie ma zatarć- wszelkie wałki a nawet wał karbowy. Jak będzie lekko zatarty- będzie problem z odpalaniem. Być może potrzebne będą szlify. Sprawdzić turbinę i pompę olejową. no i oczywiście wymienić wtrysk, bo on dostał dużą temperaturę. Jednym słowem będzie ciężko ale nei poddawaj się!

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez bikemc
    ^Arttur to nie jest wina złej pracy wtrysku. Bo dlaczego by miała być jego wina?!? Wypalony tłok to efekt przegrzania silnika. Trudno powiedzieć co było przyczyną. Może być uszkodzona turbina- pociągneła ze sobą olej i temperatura poszła, uszkodzić mogła wtrysk. Jeżeli zniszczeniu uległ wtrysk, musisz dać do sprawdzenia głowicę pod względem szczelności. Bada się czy nie ma wycieków i następnie ją utwardza. Koszt naprawy głowicy to ok. 1500 zł. do tego dochodzą uszczelki po głowicą. Jeśli wybuchł tłok, trzeba wymienić korbowód, albo przynajmiej go spradzić - czyli rozebrać blok silnika. Najlepiej sprawdzić czy nie ma zatarć- wszelkie wałki a nawet wał karbowy. Jak będzie lekko zatarty- będzie problem z odpalaniem. Być może potrzebne będą szlify. Sprawdzić turbinę i pompę olejową. no i oczywiście wymienić wtrysk, bo on dostał dużą temperaturę. Jednym słowem będzie ciężko ale nei poddawaj się!
    Nie da sie w naszych autach tak przegrzac silnika zeby wypalil sie tlok , mamy za bardzo rozbudowany system ochronny ...
    Natomiast jesli jeden wtrysk nie leje tyle ile ECU " mysli " ze leje tyklo mniej to w danym cylindrze spalana zostaje bardzo uboga mieszanka , spalanie bardzo ubogiej mieszanki moze podniedc temp salania w danym tloku do granicy wytrzymalosci aluminium ...

    Do ECU trafia AFR Mierzony za turbina czyli z wszystkich 4 cylindrow ...
    To moja teoria


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Wyciek oleju pomiędzy skrzynią a silnikiem.
    Przez Pawel TT666 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 16-03-2016, 02:12
  2. Wyciek oleju, pomoc w diagnozie.
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 19:19
  3. Wyciek oleju
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 08:15
  4. Wyciek oleju miedzy blokiem a glowicą.
    Przez asthor w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 15:48
  5. Spory wyciek oleju pomóżcie
    Przez belian w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 12:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •