Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Co wymienić w dopiero co zakupionym aucie (filtry paski itd)

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    47

    Co wymienić w dopiero co zakupionym aucie (filtry paski itd)

    Co należaloby wymienić w dopiero co zakupionym AUDI TT 1.8, 180 KM, r.99 przebieg 215tys.km (ale już raz podobno cofany o 50-100tys. )
    Jakie paski, płyny, filtry (ile tego w ogóle jest w tym aucie)
    Czy może rozrząd ?
    Ogólnie samochód działa sprawnie (oprócz ciężkiego przełączania biegów)
    Proszę o poradę, byłbym też wdzięczny za podanie cen części i usług, oczywiście w przybliżeniu.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Dokładnie wszystko do wymiany to co napisałeś,szukaj na allegro,wszystko tam jest,z tym że rozrząd nie bierz za pół-damo tylko szukaj SKF itp

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    30

    ..po wymianie

    ...dokładnie te elementy wymieniłe w swojej TT. Parowały szyby i wyczytałem że filtr kabinowy zmienieć - pomogło zmieniełem olej filtr oleju filtr powietrza filrt paliwa no i przymierzam się do rozrządu ale jeszcze wcześniej świece i zastanawiam sie na wymiana oleju w skrzyni bo też cięzko chodzi ale wyczytałem na forum ze red line mt 90 jest najlepszy tylkoale niestety tylko drogą wysyłkowa można go kupić:/ biegi własnie tez mi ciężko wchodzą może to pomoże.

  4. #4
    Awatar karodan
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    zielony
    Posty
    119
    Ja wymieniłem oczywiście olej i wszystkie filtry, powietrza,oleju, paliwa i kabinowy. Następnie rozrząd, kompletny, nie zalecam samego paska. Wymieniłem pasek + rolki + napinacz + pompe wody + płyn chłodniczy. Oczywiście polecam ścieżkę dignostyczną. U mnie pan ze stacji za 20 PLN do kieszeni przetrzepał mi autko "do cna". Po wizycie wymieniłem. Tuleje metelowo-gumowe na dwóch przednich wachaczach, dwa przednie drążki kierownicze, jeszcze by wytrzymały,ale nie chciałem ryzykować, lewe łożysko tylnego koła. No i na razie to tyle. Ostatnio konsultuję się z Artturem, bo mi coś od kilku dni przerywa przy mocnym przyspieszaniu. Już znalazłem przetarty przwód podciśnienia. I na razie jest OK. Mam nadzieje, że to już wszystko.
    Pozdrawiam KARODAN Audi TT 1,8 225 KM Quattro

  5. #5
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Daniel i maciektst- co do ciężkiego wbijania biegów- na początek polecam odpowietrzenie wysprzęglika.
    W/g mnie wymiana oleju w skrzyni na nowy lub "lepszy" nic tu nie pomoże

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    30
    ...a gdzie znajde jakiś zawór od odpowietrzenia wysprzeglnika? zrobie tak jak mówisz a pózniej wymienie olej, a powiedz czy mógłbym zalać castrola o tej samej lepkości co red line? czyli 75w90?? czy lepiej nie bawić sie dwa razy i od razu zalać red line?
    ...i jeszcze jedno pytanko czy przy wymianie rozrzadu oczywiście rolki, napinacze i tak dalej wymienieać od razu pompe wody?

  7. #7
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Cytat Zamieszczone przez maciektst
    ...a gdzie znajde jakiś zawór od odpowietrzenia wysprzeglnika? zrobie tak jak mówisz a pózniej wymienie olej, a powiedz czy mógłbym zalać castrola o tej samej lepkości co red line? czyli 75w90?? czy lepiej nie bawić sie dwa razy i od razu zalać red line?
    ...i jeszcze jedno pytanko czy przy wymianie rozrzadu oczywiście rolki, napinacze i tak dalej wymienieać od razu pompe wody?
    1. odpowietrznik znajduje się na wysprzęgliku
    2. każdy 75W90 będzie dobry
    3.serwis zaleca wymianę pompy podczas okresowej wymiany paska rozrządu (pompa napędzana jest przez tenże pasek)

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Co do pompy to tak, zaleca się jej wymianę.
    Czarne jest piękne

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    30
    dzięki za szybką odpowiedz zrobie tak jak piszesz i dam znać po wymianie jak działa.

    [ Dodano: 14 Kwiecień 2009, 21:40 ]
    ...wymieniłem swiece na NGK Platynowe podobno co 80 tyś km sie je wymienia ale powiem szczerze nie czuje róznicy tyle ze mam psychiczny spokój kupiłem też olej 75W90 i musze zmienić w skrzyni - powiedzcie czy sruba spustowa wiem gdzie jest a gdzie wtakim razie się wlewa ten olej?? potrzebuje pompki tak?

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2008
    Skąd
    Warmia i mazury
    Posty
    11
    Witam.
    Koledzy powiedzcie mi gdzie znajduje sie filtr kabinowy?
    Pozdraiwam serdecznie i z gory dziekuje za pomoic

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    30
    ...musisz podnieść maskę i jak stoisz będziesz go miał po lewej stronie, podnieś tą uszczelke od maski i za uszczelką tak jakby pod szybą jest filtr ( pod plastikiem )

Podobne wątki

  1. filtry
    Przez markow w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2016, 08:45
  2. To dopiero moc. Audi TT MTM
    Przez d_matys w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 15:07
  3. Filtry AMSOIL
    Przez Artix w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 23:52
  4. Wiem że dopiero teraz ale :-)
    Przez Maxvibe w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 15:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •