Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 44 z 44

Wątek: olej i filtr oleju

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Takie wycieki z auta nie maja dużego, zauważalnego wpływu na poziom oleju, bo pewnie jak wiecie parę kropel może wyglądać jak wielki wyciek
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    Rok temu przy przebiegu 196000 w serwisie zalali Mobil 5w50.Na 9000 km dolałem 0,6l.Teraz tydzień temu tak samo zalali Mobila 5w50.Wiem że musze wymienić uszczelkę bo delikatnie poci,ale wydaje mi się,że to chyba niezły olej a filtr oryginał,przecież to tania część.ttecia bez modyfikacji.

  3. #33
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    to i ja przed wymiana oleju stoje
    chce zalac 5w40 pelen syntetyk... i mamy schody,
    niby motul niby mobil1, pic w tym, ze seria M1, czy seria 8100 motula to juz nie prawdziwy syntetyk, a hydrokrak,
    nie chce rzucac lacina, ale jak widac pewnie po godzinie postu jest 6 rano siedze nad tematem w sieci od 15.00 dnia poprzedniego i powoli jest mi wszystko jedno, czym zaleje auto, tak mnie ten temat wkur***... to znaczy meczy.
    Mam taka glupia ceche charakteru, ze zanim cos zrobie musze wiedziec o tym co sie da, a temat oleju zaczyna mnie przerastac. Slowem - czym wiem wiecej, tym wiem mniej.
    Wychodzi na to ze prawdziwych syntetykow 5w40 prawie juz nie ma, a jeszcze troche nie bedzie ich wcale.
    Uprzedzajac odpowiedz seria 300V motula, to pelen syntetyk, ale ze na bazie estrow, to do 'zwyklej' (czyli nie w granicach czerwonego pola) jazdy na 'zwyklym' silniku (czyli bez modow) jest niewskazany.
    Nie chce zalaczac bezsensownej dywagacji, zaakcentuje tylko, ze lanie motula przestaje byc chyba dogmatem.
    Poki co wczytuje sie w opinie o marce Texaco, bo polecono mi ta marke w temacie 5w40.
    Ktos mial z tym olejem jakies doswiadczenia ? Chodzi mi o havoline synthetic.

    a jeszcze dochodzi temat 'plukanek' silnika przy wymianie oleju, jedni ze tak, inni ze bron boze...ehhh

    tyle ode mnie, wyzalilem sie,
    dobranoc panstwu...
    ps. poki co, z tego co przeczesalem w sieci osobom zaznajomionym z j.angielskim polecam to opracowanie, fachowe, konkretne i zrozumiale dla laika:
    http://auto.badtziscool.com/informat...adtziscool.com
    a jesli j.ang ktos nie wlada, a chcialby wiedze o olejach wzbogacic to w tego pdf'a mozna spojrzec, srednio aktualny, bo po prostu stary, ale nadal jary, jesli chodzi o podstawy:
    http://www.gae.pl/temp/oleje.pdf
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 29-11-2010 o 06:26

  4. #34
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czasami to sztuczne problemy ludzie robią, a temat dosyć banalny, wlej Mobil One 5W50 kontroluj stan, przebieg i zapomnij że to kłopot
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #35
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Chyba nie macie innych problemów i zmartwień... Do seryjnego auta zalej to co zaleca producent. Czy zalejszesz marki x, y, czy z to raczej róznicy nie zauwazysz przy normalnej eksploatacji. Ważne by olej był markowy z pewngo źródła i wymiana na czas.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ale słyszałem że mobil jest ok lecz to najczęściej podrabiany olej i nawet w markowych sklepach może się trafić podróba? to prawda czy tylko tak mogło być kiedyś? kolega lał przez długi czas mobil był ok a po jednej wymianie nagle z silnikiem zaczeły sie dziać dziwne rzeczy, zmienił olej i ucichł, a kupował zawsze z tego samego źródła...

  7. #37
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Owszem słyszałem to o Mobil i Castrol, ale to tylko zasłyszane info.
    Skoro praca silnika zmieniła się diametralnie to musiał być, to niezły syf :/ Osobiście róznice w olejach jestem w stanie wychwycić tylko i wyłącznie w motocyklach, ale to inna bajka.
    Oczywiście mając na pokładzie wskaźniki typu cisnienie i temperatura oleju, mamy okazje porównać jak zachowują sie różne oleje zalane do tego samego silnika. Z tym że w aucie seryjnym używanym na codzień jako dupowóz nie bedzie to miało większego znaczenia.
    Wlewać syntetyk, wymiana co 10tys. km i będzie dobrze.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #38
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Czasami to sztuczne problemy ludzie robią,
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Chyba nie macie innych problemów i zmartwień...
    hmm wiecie co chyba macie racje, ale tak to niestety jest jak czlowiek chce sie zaglebic w dowolny temat. Pewnie nawet jak bym sie w kwestie choinek zapachowych wczytal to by wyszlo ze 3/4 to szkodliwe a reszta o slabej trwalosci... ;>
    Autko serwisowane, olej zmieniany na czas, nic go nie zjada, a ja chcac jak zawsze najlepiej dla mojego autka rzucilem sie w wir internetu filtrujac co glupsze wiadomosci i skupiajac sie na tych niby profi,
    suma sumarum wiedzy mam niby wiecej, tylko czy potrzebnej ?
    ale stres jednak jest jak sie czyta, ze nasze TT cierpi na taka przypadlosc: Second Opinion: Oil Sludge: an expensive but preventable disaster o_O
    a moja 'v' tylko sie smieje, ze i tak trzeba zalac po prostu to ci napisali w instrukcji, bo po to przeciez ona jest...

  9. #39
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Zastanawiałem się nad Motulem, ale mają jakieś dziwne klasy. Postanowiłem tym razem na Valvoline VR1 5W50. jeszcze nie zalałem czeka na wymianę ciekawe jak się będzie spisywał. Valvoline MaxLife 10W40 używam w drugim aucie, które ma już 352tys km i serio to bardzo dobry olej. Używa ktoś Valvoline ?

  10. #40
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    M and V -> tak się dzieje przy wymianach long life niestety :/ i przy nieterminowej zmianie oleju. W poprzednim tygodniu trafiła w moje ręce głowica 1.8T 20V i wyglądała podobnie. Po rozebraniu i wyczyszczeniu wszystkiego wygląda na szczęście ok.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #41
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez VanWave Zobacz posta
    Postanowiłem tym razem na Valvoline VR1
    dobra firma, dobry olej, ale rowniez nie jest to full syntetyk, tylko hydrokrak

    a coz to za proces regeneracyjny, ktos wie:
    YouTube - First Time Seafoam B5 Audi A4 1.8T ?

  12. #42
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    dobra firma, dobry olej, ale rowniez nie jest to full syntetyk, tylko hydrokrak

    a coz to za proces regeneracyjny, ktos wie:
    YouTube - First Time Seafoam B5 Audi A4 1.8T ?
    Dokładnie jest to hydrokrak. Dlatego takie pytanie czy taki olej jest wystarczający do sinika TT ? Na karteczce widziałem, że wcześniej niby był lany Castrol, ale nie wiem czy lać go dalej. Turbo chyba wolałoby syntetyka z prawdziwego zdarzenia ? :P

  13. #43
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    M and V Zalej 5W50 i bedzie dobrze,mysle ze kombinacje nie maja dalszego sensu.Pozdrawiam.

  14. #44
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez VanWave Zobacz posta
    Dokładnie jest to hydrokrak. Dlatego takie pytanie czy taki olej jest wystarczający do sinika TT ?
    pointa jest taka ze niemal kazdy niby full syntetyk to dzis hydrokrak, mysle ze trzeba przejsc nad tym do porzadku dziennego, bo polowanie na prawdziwe 100% syntetyki ociera sie powoli o niezdrowy fanatyzm...
    tak widze to ja, w swiecie olejow bedacy od kilku dni ;]

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Wyciekł cały olej z silnika - plama oleju
    Przez Blancorn w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-02-2016, 18:09
  2. Magnes na filtr Oleju
    Przez WW w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 12:03
  3. Adapter pod filtr oleju Auto Gauge - Jaki gwint?
    Przez KubaTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 20:39
  4. filtr oleju k&n
    Przez kamil pasik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2009, 15:16
  5. Olej kapie na filtr powietrza. Proszę o pomoc.
    Przez Bart227 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •