Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 45

Wątek: tracenie mocy od 3750 rpm - po hamowni +wykres

  1. #31

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    no niestety ... powiem otwarcie.... Jest awaryjne ... ale jak na 10 letnie moje to liczyłem się z tym... Kocham moje TT :*
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  2. #32
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Dawno mnie nie bylo hehe wiec teraz dorzuce tez swoje 3 grosze Otóż wg. mnie w opisywanym przypadku utraty mocy jest uszkodzona sonda lambda. Ale jest tez inna ewentualnosc - ktoś przed Toba (poprzedni wlasciciel) robił program "pod" uszkodzone elementy (nie wiedząc o tym) i teraz jak są sprawe, to program nie działa tak jak powinien.
    Pozdrawiam!
    Pajak

  3. #33
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dobry program powinien sam zaadoptować się pod nowe elementy, ale mówimy tu o naprawde dobrym programie. twoje spostrzeżenie może być bardzo trafne
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #34

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    Możliwe że był robiony program pod "kończące się" elementy, chociaż poprzedni właściciel od którego nabyłem furkę miał ją od 2 lat w Polsce, sciągnął prosto z Francji i nie wyglądał na "programistę" - trochę się zapoznalismy przed zakupem.

    No ale do rzeczy - podejrzewam sondę bo:

    a) błąd jednorazowy z VAG - nie wrócił po wykasowaniu ale jednak raz wyskoczyło - tuż po wymianie przez ASO przepływki i n75"

    16514 Sonda Lambda obwód (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu/nie związany ze sprzętem - Bł¡D SPORADYCZNY

    b) sugestie kolegów z forum

    jeśli ktoś miał tego typu błąd to będę wdzięczny za info czy faktycznie polepszyło się po wymianie sondy.
    I od razu pytanie - widziałem sondy na Allegro - jest to coś warte? Kupić lepiej oryginalną w ASO? Arttur pisał kiedyś że lepiej samemu nie wymieniać to może od razu strzelić sobie nową sondę z Audi przy okazji wymiany?

    pozdrawiam
    DJK

  5. #35
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Napisalem ze lepiej samenu nie wymieniac ale dotyczylo to przypadku kiedy byla by to pierwsza samodzielna praca przy aucie , jesli ktos jest odrobine wprawiony w boju jak najbardziej polecam samodzielna wymiane

    Kup orginalny przeznaczony do silnika o danym kodzie , nie ma czegos takiego jak uniwersalny sensor dla wszystkich Audi TT co czesto mozna spotkac na Allegro


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #36

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    Witam po przerwie,

    Jeszcze nie jechałem wymienić sondy bo po lekturze podobnych przypadków fundnąłem sobie loga w bloku 115 oraz 31.
    Dziwnie mi to zapisał w excelu no ale coś tam da sie odczytać.
    O ile na pierwszy rzut oka doładowanie czytane vs. doładowanie pożądane wydaje się być OK w całym zakresie obrotów (z wyjątkiem góry od ok. 5400 RPM gdzie nieco odbiega)
    to trochę zadziwia mnie odczyt z sondy lambda - na obrotach biegu jałowego VAG pokazuje błyskawicznie zmieniane wartości które skaczą od 1V do praktycznie 0,1V lecąc losowo przez całą skalę (kolejny załącznik excela).
    Natomiast w bloku 32 tak jak Arttur pisał wartość jest prawidłowa bo oscyluje w granicach 0.

    Czy takie odczyty mogą faktycznie potwierdzić że sonda jest do wymiany?
    pzdr.
    DJK


    P.S. Bolec dzięki - format wyświetlania danych już poprawiony!

  7. #37

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    tak w kwestii formalnej, żeby było przejrzyście w excelu musisz poddać plik z logiem konwersji do formatu xls (czyli excela) poprzez programik zawarty w Vag-com o nazwie CSVConv.exe. Jak go nie masz u siebie to na 100% występuje w wyższych wersjach Vag-Com, wystarczy skopiować go sobie do katalogu Twojej wersji Vaga.

  8. #38
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Na biegu jalowym wartosci powinny oscylowac w granicach 1V , bezapelacyjnie sonda nie dziala tak jak powinna ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #39

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    jdk ja mam podobny wykres do twojego. I tez miałem błąd sondy lambda. Niestety nie zdążyłem jeszcze pomiarow zrobic ale walne je za dwa tygodnie jak bede w domu. to porównamy. Mam nadzieję ze do tego czasu wymienisz i rzeczywiście okaże się że to ona była przyczyną. Ile wogóle sonda kosztuje w aso ?
    Czarne jest piękne

  10. #40

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    mi krzyknęli w ASO za pierwszą ori sondę dokładnie nie pamiętam ale niecałe 700 PL.

    Zamierzam wymienić w tym albo w przyszłym tygodniu zależy od finansów i czasu (a kroi mi się równolegle z wymianą sondy wymiana tarcz hamulcowych - nowe zaczęły bić po kilku tysiącach kilometrów!!! - kurr...... trwałość fatalna, też tak macie z tarczami?
    + do wymiany najprawdopodobniej kolumna kierownicy bo jest na niej lekki denerwujący luz - czuć na kierownicy na dziurach (oczywiście zawiecha w 100% OK)- w ASO policzyli ok. 1500 PLN za kolumnę albo jeśli się okaże to jakiś czop mocujący na kolumnie to tylko 80 PLN (rozrzut niezły, nie? ))

    pzdr.
    DJK

  11. #41

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    ja mam kolegów pracujących w Aso więc tam nie jeżdżę
    Mam bardzo dobrego mechanika ktory się wyspecjalizował w Audi i Volkswagenach.
    Do tego prawie mój sąsiad ;] człowiek anioł
    Czarne jest piękne

  12. #42
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    odgrzebię kotleta bo mam też problem z zamulaniem fury na wysokich biegach, i wypluwa błąd 17963 i żadnego innego

    DV i N75 wymienione na orginal z ASO ... i efektów zero

    niby wiadomo teoretycznie co moze być przyczyną tego błedu, ale ja u siebie podejrzewam ze wina u mnie lezy bardziej w źle ustawionym akutatorze ... bo problem pojawił się po zrobieniu wydechu, bo przy wydechu podczas odkręcania DP upieprzyly sie szpilki w turbinie i była wyjmowana, i moze przy wymianie szpilek itd zostało coś popieprzone w ustawieniach gruchy i mi przeładowuje ... jak myslicie, moze tu leżeć przyczyna ?

    ogólnie w nastepnym tygodniu jestem umówiony do Compsportu na sprawdzenie logów, szczelności i przejrzenia czy wszystko jest prawidłowo podłączone, więc zobaczymy ... ale stawiam bardziej na ten akutator

    wie ktoś w ogóle jak to wyregulować prawidlowo, jest jakiś schemat by ustawić do serii ??

    pozdro
    Drr

  13. #43
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tak jest schemat...odkręcasz dosuwasz ramie klapki do momentu kiedy klapka się domknie. Nakrętkę od strony gruszki dokręcasz do ramienia a potem 2-3 zwoje wkręcasz w stronę gruszki. Po tym zabiegu między nakrętką a tym ramieniem ( z dziurką na bolec ) jest odległość około 2-3mm. Na koniec drucika nakręcasz tak nakrętkę aby dopchnąć ramię wg do końca a jednocześnie nie poruszyć tej drugiej nakrętki. Potrzebne do tego są 2 płaskie klucze 10 lub jeden płaski a drugi nasadowy lecz długi aby dało się to nakręcić. Poza tym wypinasz wężyk od n75 który idzie do actuatora i dmuchasz kompresorem patrzac czy ramie się rusza
    Myślę że wszystko jest jasne

  14. #44
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Myślę że wszystko jest jasne
    Ależ oczywiście .... że nie ;]
    Drr

  15. #45
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    No i koniecznie musi być dosyć napięty, bo później będzie problem ze zbudowaniem boost'u

Podobne wątki

  1. Wykres z hamowni
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:15
  2. wykres z hamowni :( 225 - gdzie jest moc ??
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 22:44
  3. wykres z hamowni - prosba o interpretacje
    Przez M and V w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 08:13
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 22:05
  5. Moje przygody z hamowni i wykres
    Przez Richie w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 17:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •