Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 45

Wątek: tracenie mocy od 3750 rpm - po hamowni +wykres

  1. #16
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    DJK daj komputerowi możliwość zaadoptowania się do nowych części. Na starych elementach komputer przestawiał się w tryb możliwie korzystny dla silnika. Musisz przejechać autem minimum 100 km. W tym czasie ECU ustawi sobie nowe mapy. Jezeli to nic nie poprawi, a VAG nie będzie wyrzucał błędów to szukaj nieszczelności. Miałem podobnie, że po wymianie DV, N-75 i świec auto gorzej chodziło niż przed wymianą. Z czasem było coraz lepiej. Teraz jeździ już super, pomimo że jeszcze nie wymieniłem przepływki tylko jeżdze na starej wyczyszczonej.

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    BOLEC na dobrej hamowni nic nie trzeba odłączać pomiar wykonuje się na obu ośkach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Bart227, Ja ci powiem ze mam to samo ze z każdym dniem auto lepiej chodzi ale czekam na porównanie moje DV z DV nowym (na podstawie testu) mam nadzije ze sie cos jeszcze zmieni.

    p.s. sciagałem sie z focusem ST220 i mocno dostałem w dupe ;-/ Mam nadzieje że było podrasowane a nie seryjne
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  4. #19

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    no tak, a ja przejechalem po wymianie w ciagu kolejnych 2 dni 600km i poprawy nie widac, chyba ze to trwa tygodniami )

    Maxvibe: a nie chcialbys sie przejechac na hamownie do gliwic? Moze jeszcze ktos bylby chetny to bysmy sprobowali jakas znizke wynegocjowac? Z tego co wiem to zhamowanie auta na urzadzeniu firmy maha 4x4 kosztuje ok 300 pln seryjnie, jak byloby dla grupy - nie wiem.

    P.s. Ostatnio jak jechalem do aso przy drugim zjezdzie od katowic na sosnowiec (most) minalem sie jakby z Twoja bryka ale za kierownica byla jakas blondi

    Pzdr
    dJK

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    DJK, To co napisales o tym serwisie nie stawia ich wiedzy w dobrym swietle
    Mysle wiec ze cos spaprali ..
    Upewnij sie zczy wymienili N75 i czy masz wlasciwa przeplywke
    Jesli masz pod reka Vag- coma przejedz sie ostro na 3 biegu robiac loga z bloku pomiarowego 115 , jest to doladowanie wymagane vs doladowanie otrzymywane ..

    Moze pomyslisz o wskazniku doladowanie , wtedy piszesz ile laduje i wszystko wiadomo

    Po tym przebiegu jaki zrobiles powinienes jeszcze raz przeskanowac auto i zobaczyc czy jakies kody nie pojawily sie ponownie ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    witam,
    a ja sie podepne pod temat..

    Zauwazylam, ze moje auto, przyspiesza, ... pale rzechodzac granice.. 1900-2100 RPM, przy tak samo wcisnietym pedale gazu... hmmm.. gubi swoj wigor... tzn, dalej ciagnie, ale da sie odczuc minimalny spadek mocy.
    Nie wiem, czy to zwiazane jest z charakterystyka turbo.. po przed granica.. przyspiesza.. potem slabiej.. po czym ponownie..

    nadazacie..??
    pomozecie..??

    =========
    Vorspung durch Technik

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie jestem pewien czy Cie dobrze zrozumialem ale...
    Po co trzymac pedal tak samo wcisniety przy tak niskich obrotach , ECU '' potrzebuje widziec "
    szeroko otwarta przepustnice aby dac lub zwiekszyc doladowanie


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #23
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Arttek,

    chodzi o to, ze wciskasz pedal.. np do polowy.. auto przyspiesza... dochodzimy do granicy o ktorej byla mowa... auto przyspiesza mniej... ale wciaz.. potem przekraczamy granice.. auto przyspiesza wiecej.

    Geralnie.. czuje jakby byla jakas "dziura" miedzy 1900-2100 RPM.. !!

    =========
    Vorspung durch Technik

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mniej wiecej w tym przedziale obrotow turbina zaczyna pompowac
    Jednak w wersji 180 nie powino byc zadnej dziury .
    Czy dzieje sie tak samo przy mocnym przyspieszaniu wciskajac sukcesywnie i dosc ostro pedal gazu ...??


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    ja tak miałem przy pełnym wciśnięciu ... wymieniłem (przepływke, DV , wężyk z kolektora ssącego do trójnika na opary olejowe silnika no i wyrzuciłem cały ten układ pneumatyczny n-249 ... ) po dokręcałem wszyskie obejmy na wężykach bo gdzie niegdzie luzy były .... ahai mimo że po N-249 zostałami wolna wtyczka autko jeździ gites .... teraz wymienię N-75 profilaktycznie i najakiś czas mam spokój .... ...
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  11. #26

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71

    jestem po hamowni - przeczucia się potwierdziły + wykres

    No i jestem po hamowni 4x4 MAHA - podobno jakaś lepsza

    Okazało się to co przeczuwałem - po wymianie przepł i N75 wprawdzie jedzie równo i ciągnie do końca ale.......moc wg. normy 198 HP, moc na silniku 188,2 HP, moment max 270,1 czyli krótko mówiąc KICHA! To ja wolałem już z zepsutą przepływką (wprawdzie przeładowywał i na wysokich nie jechał ale do 3750 rpm grzał jak szalony...)

    Muszę jeszcze nadmienić że po wymianie przepł i n75 wrzuciłem na chwilę na vag-a bo obiecali w aso że wykasują błędy przeład. i przepływki ale nie zrobili jednak tego i ku zaskoczeniu wyskoczył jeszcze jakiś błąd sondy lambda (nie pamiętam numeru) który po wykasowaniu już nie powrócił.

    Podpytałem gościa z hamowni co to może być skoro przepływka i N75 wymienione - co potwierdziły mu parametry podczas badania. Stawia na sondę lambda ale panowie i panie - prawie 30 koni przez sondę??!! Mówi że nawet podejrzewa że całkowicie lambda nie działa bo on gdzieś tam jej nie zobaczył na diagnostyce (chyba kompem się domyśliłem)

    Dostałem namiar na fachowca w grupie VW/AUDI który powiedział że zanim cokolwiek zaczniemy robić z sondą czy innymi rzeczami to prosi mnie o pewien test. MIałby on polegać na uruchomieniu rano zimnego silnika i po ok. 5 sekundach dać na biegu jałowym rurę do oporu. Są 2 opcje - albo będzie się krztusił i nie będzie wchodził równo na obroty albo pójdzie elegancko do odcinki - wynik mam mu przekazać (powiedział że wie że to szkodliwe dla silnika ale musi to wiedzieć zanim przyjadę)

    Jak dla mnie to trochę dziwny ten test tym bardziej że na zimnym silniku i turbinie to masakra dla silnika. Czy domyślacie się czemu ma taki eksperyment służyć??

    Załączam wykres z hamowni - sory za jakość pliku - miałem pod ręką tylko aparat fotograficzny.

    pzdr.
    DJK

  12. #27

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    ja też szukam u siebie ok. 40KM, co prawda moment obrotowy jest w deklarowanej normie bo 350NM ale gdzie te PS-y? U mnie jest jeszcze najprawdopodobniej problem z pompą wody lub termostatem (temp. skacze) i jak rozmawiałem z człowiekiem od tuningu powiedział mi, że może to mieć wpływ na ustawienie się komputera w bezpieczny tryb na wskutek wariującej temperatury w układzie chłodzącym. DJK, pisz na bieżąco o co kaman z tym odpalaniem na zimno. Ja w piątek robię wymianę termostatu, pompy wody i przy okazji całego rozrządu bo jeszcze nie był wymieniany i wtedy zobaczę czy się coś zmieni...

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli chodzi o ten test to test sondy, na jałowym biegu z turbiną nic się nie stanie po za tym opperacje wykonujesz raz. Jeżeli chodzi o wykres moment wygląda ładnie jest dostępny w szerokim zakresie, ale mocy faktycznie trochę mało. przepł i n75 masz już ok więc próbuj dalej mam nadzieje że na sądzie się skonczy. Wydaje mi się że ktoś przed tobą nieżle narzeżbił żeby auto jeżdziło ale pewnie to wyjdzie w praniu, bo nie tędy droga aby moc otrzymywać z przeładowania turbo, pewnie dlugo byś tak nie pojeżdził. Przy dobrych wiatrach powinieneś dojść u siebie w okolice 215hp i 300nm. tak że dużo ci nie brakuje

    BOLEC pierwsze pytanie to kto robił ci ten program. Kiedyś na chamowni widziałem już taki falujący wykres i gość został skierowany na sprawdzenie przepływki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moim zdaniem z technicznego punktu widzenia jest malo prawdopodobne aby po wymianie przeplywki i N75 auto mialo mniej mocy .
    Mysle ze cos namieszali w tym serwisie , pierwsza wpadka to ze nie wykasowali starych bledow , ide o zaklad ze teraz jak je wykasowales auto bedzie chodzic znaczaco lepiej po przejechaniu kilkunastu km .
    Nie jest tez mozliwe ( na seryjnym programie ) zeby auto jezdzilo lepiej bo turbina przeladowywuje , ECU ''widzac ' wieksze niz powinno byc doladowanie przejdzie w tryb awaryjny , a tylko takie doladowanie mogloby miec znaczacy wplyw na przyrost mocy ..

    Sonda lambda ( pierwsza ) ma zasadnicze znaczenie dla pracy silnika bo z jej odczytow ECU ustala sklad mieszanki paliwowo powietrznej , dylko przy optymalnej mieszance jest osiagana zakladana moc .. 30 -40 KM ubytku przez niesprawna sonde to nic niezwyklego ..

    Ja caly czas bede sie upieral zeby dodatkowo dokladnie sprawdzic szczelnosc ukladu ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #30

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Powiem wam że starasznie kicha z naszymi furami. Nie będe tutaj zamieszania robił ale sam mam wiele wątpiliwosci co do serca TT. Mam nadzieje że wszytsko wróci do normy jak nie to
    pożeganm forum do przyszłego roku bo mam tego dość. Czekam tylko na nowe DV i musze sonde oszukać jeśli to nie da poprawy to .....
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

Podobne wątki

  1. Wykres z hamowni
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:15
  2. wykres z hamowni :( 225 - gdzie jest moc ??
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 22:44
  3. wykres z hamowni - prosba o interpretacje
    Przez M and V w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 08:13
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 22:05
  5. Moje przygody z hamowni i wykres
    Przez Richie w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 17:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •