Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 46

Wątek: Furkotanie przy uruchamianiu turbiny

  1. #1

    Furkotanie przy uruchamianiu turbiny

    Czesc,

    Wyglada na to, ze i u mnie "wreszcie" cos sie zepsulo. W sumie dziwna rzecz i nie bardzo wiem co z tym zrobic.

    Silnik chodzi jak igielka, turbina rowniez milo gwizdze i ciagnie, ale... w momencie gdy sie zalacza z jej okolic slychac dziwny dzwiek - zaczyna cos furkotac, a dokladniej jest to dzwiek jakby szeptem chciec powiedziec "trrrrrrrrrrrrrrrr". Jest to dosc dobrze slyszalny dzwiek, zgodny z obrotami silnika. Ogolnie slychac te "trrrrrrrrrr", ale mam wrazenie, ze dzwiek ma tez skladową lekko syczącą, szczegolnie gdy turbina wkreca sie na wyzsze obroty. Nie czuje wyraznego spadku mocy, choc dynamika troche sie chyba zmienila. Ogolnie nie jezdze ostro, dlatego ciezko mi ocenic wyzszy przedzial obrotow, a przyznam, ze gdy slysze ten dzwiek mam troche stracha sie wysoko wkrecac.

    Co ciekawe, gdy samochod zostawilem wylaczony na 40 min dzwiek ustal! Dopiero po przejechaniu ok 10 min na troche wyzszych obrotach (chcialem pokazac to koledze) dzwiek znow sie pojawil. Po ok 3h znow musialem jechac i wtedy dzwiek byl od razu.

    Nie znam mechanizmu sterowania turbiną, ale wydaje mi sie, ze jest tam troche membranowych "zaworkow", trojnikow, etc. Troche to wlasnie brzmi jakby w momenie zalaczania turbiny zaczynala furkotac/terkotac jakas membrana, przy wyzszych obrotach upuszczajac powietrze.

    Samochod nie dymi, nie cieknie, oleju przy ostatnim przegladzie wlali mi ok 3mm ponad max i taki poziom jest od ok 3 miesiecy. Czasami gdy jade z otwartą szybą przy załączaniu turbo pojawia sie bardzo lekki zapach przypalonego oleju/gorącego powietrza, ale nie jest ostry i duszący, czasami mam wrazenie, ze zawija z tylu spaliny

    Turbina chyba robi swoje, bo przy puszczaniu przepustnicy, nawet nie przyciskajac wczesniej bardzo mocno gazu slysze upuszczane powietrze przez zawor DV.

    Prosze poradzcie co z tym dalej robic - czy są szanse, ze to po prostu jakis zaworek? Kupilem pare dni temu interfejs wiec sprobuje dzisiaj przeskanowac samochod, ale nie wiem, czy skan pokaze stan pneumatyki...

    Pozdrowienia!
    Marcin

  2. #2

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    podlacze sie pod temat, u mnie wlasnie cos podobnego wystepuje, nawet mechanik z aso stwierdzil sam z siebie ze jakos dziwnie to turbo slychac. U mnie ten dziwny dzwiek wystepuje tylko przy zdrowym wdepnieciu ale jest to bardziej charczacy dzwiek z lekka wpadajacy desen jakby cos tarlo o siebie na dodatek slychac lekkie syczenie na wysokich obrotach a tego podobno nie powinno byc. Zauwazam tez powoli niedostatki mocy w zakresie od ok 4500 rpm w gore ale to moze byc subiektywne odczucie

    Sory za brak polskich liter ale pisze z tel.
    Pzdr
    DJK

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nieszczelna membrana w DV ( zawor upustowy ) moze wydawac takie dzwieki kiedy cisnienie ktorego nie jest w stanie utrzynac ucieka powodujac jej drgania ..

    Szybko i zwiezle - DV do wymiany ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Artur, dzieki za wskazowke!

    Maly update...

    Dzis rano jechalem do firmy po ok 2-3km przy temperaturze plynu 65st zaczalem delikatnie wkrecac zeby zalaczyla sie turbina i... zero terkotania. Po nastepnych 2km zaczalem wkrecac jeszcze wyzej i turbina gwizdze absolutnie zdrowo, samochod ciagnie jak trzeba, nadal zero terkotania.

    Czy DV moze ozdrowiec? Wiem, ze pewnie na chwile, bo zaraz znow by sie przedmuchal, ale czy w ogole jest mozliwe takie falowanie jego dzialania?

    W kazdym razie to dobry pretekst zeby zmienic DV na FORGE FMCL007P

    Pozdrawiam,
    Marcin

  5. #5
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    witam i ja sie podlaczam.
    U mnie tez slychac takie chrapanie.. dokladnie jak depne troche w pedal)
    Moze ktos podac ew. koszty takiego czegos..?
    wiem, bylo pewno na forum.. ale dzis jakos leniwa jestem.

    pozdr.

    =========
    Vorspung durch Technik

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez emy
    witam i ja sie podlaczam.
    U mnie tez slychac takie chrapanie.. dokladnie jak depne troche w pedal)
    Moze ktos podac ew. koszty takiego czegos..?
    wiem, bylo pewno na forum.. ale dzis jakos leniwa jestem.

    pozdr.
    Dzis rano kupilem ten:

    http://www.allegro.pl/item439940959_...ka_gratis.html

    Wspomnij o mnie to moze dostaniesz rabat za zakup grupowy

    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #7
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    o kufffa.. az tyle to cus kostuje..??
    Maj got .

    A co z wymiana..??

    =========
    Vorspung durch Technik

  8. #8
    Wymiana to czysta przyjemnosc Wreszcie cos co moge zrobic sam!

    Polecam znalezienie jakiegos kolegi, bo w ASO pewnie 250PLN

    Pozdrówka
    Marcin

  9. #9
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Sama to sobei zmienilam wycieraczki )) ahaha

    =========
    Vorspung durch Technik

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    payne100, Membranka w seryjnym DV jest gumowa i jesli Dv pada to mozliwe jest ze membrana traci skutesznosc dopiero po zlapaniu pewnej temperatury ...
    emy, Wymiana DV jest teoretycznie prosta jednak praktycznie nie jest to takie latwe ze wzgledu na seryjne jednorazowe opaski zaciskowe i ilosc miejsca do manewrowania
    Jednak bezapelacyjnie polecam przeprowadzic operacje samodzielnie


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Czesc,

    Dostalem dzisiaj przesylke z DV Forge 007. TRoche sie czuje niedopieszczony, bo chociaz pudelko z pewnoscia oryginalne, to w srodku poza zaworem nie bylo nic. Ani instrukcji, ani opasek, ani nalepki na szybe "FORGE Tunning" heheh

    Jeszcze pytanie jak to zainstalowac. Patrzac w manuala TT wydaje mi sie, ze powinno byc tak jak na ponizszym zdjeciu, jednak slyszalem, ze niektorzy montuja to odwrotnie zeby miec lepszy dzwiek... Jak to zamontowac "po bożemu"?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  12. #12
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Forge 007 montujesz analogicznie jak seryjny. Splittera montuje się na odwrót

    Pozdrawiam

  13. #13
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    witajcie ziomki..

    pytanie:
    jakie konsekwencje groza mi, zakladajac ze to DV jest juz do wymiany... wciaz jezdzac na seryjnym DV..?
    Czy cos stanie sie silnikowi/turbo..?

    Prosze o jakas rzeczowa odpowiedz. Kasa choc 300PLN to nie wiele.. ale.. zapytac nie zaszkodzi..

    =========
    Vorspung durch Technik

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli DV jest nieszczelny to auto straci na mocy poprzez spadek doladowania wynikajacy z nieszczelnosci
    Jesli DV jest juz tak nieszczelny ze poscisnienie ( z tego najcienszego wezyka ) nie jest w stanie go otwierac to wtedy moze on uczynic zycie turbiny o wiele trudniejsze a w skrajnych przypadkach doprowadzic jej zniszczenia ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Arttur, ale czy na kompie wyjdzie że DV jest do wymiany lub nieprawidłowo pracuje.Jak fizycznie można sprawdzić jego prawidłowo prace. Bo u mnie jest duży świst przy dodawaniu mocno gazu ;-/.
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

Podobne wątki

  1. Turbiny Mielec
    Przez Gratko w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 20:00
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 11:10
  3. Wasze turbiny:)
    Przez kakadd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 21:44
  4. Mapa turbiny K04-23
    Przez olo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 14:45
  5. Temperatura turbiny
    Przez FCI w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 10:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •