Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: TT - Powórt od mechanika

  1. #1
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122

    TT - Powórt od mechanika

    Witam! Pisałem już kiedyś na forum o mojej TT lekko uderzonej od spodu, jak sie okazało to "lekkie" uderzenie spowodowało ogromne szkody, wszystko jest tam tak ciasno upchane, że szkody dosięgły nawet tylnego zawieszenia. No ale mniejsza o to, i tak wyszedłem na + finansowo, tt została megaprofesjonalnie odpicowana przez znajomego mechanika (karoseria wyprostowana co do mm ). Zadne elementy poza karoseria nie byly prostowane tylko wymieniane.

    Dzisiaj ją odebrałem i jest parę mniejszych i wiekszych problemów, zaczne od tych większych:

    1. Mam Quattro 225 i nie załącza mi sie tylny napęd. Cały czas swieci kontrolka ESP. Co może być nie tak? Wszystkie płyny są nowe, świeżo zalane, pompa abs równiez nowa. Dodam że wymieniana była kierownica razem z manetkami. Podobno jest tak jakaś taśma od ESP i po jej naruszeniu trzeba dokonać elektronicznej konfiguracji ESP. Co myślicie?

    2. TT czasami nie chce odpalić. Odpalam, wrzucam wsteczny i gaśnie. Później już nie chce zapalić choć rozrusznik kręci a wydech wydaje jeden basik. Nalałem mu 20 litrow benzyny, pojezdzilem kilka kilometrow i to sie stalo. Pozniej zgasilem, nie chciala odpalic ale za ktoryms razie odpalila. Przejechalem znowu kilkanascie kilometrow (PS Szla jak burza ) i znowu pozniej nie chciala odpalic. Tuz przed zgaszeniem zapalila sie kontrolka rezerwy - dolalem paliwa i pali! Wskaznik paliwa na pewno nie dziala, ale zeby FIS sie mylil (tak, mam FISa i wiem co to jest).

    3. Gdy chcialem przed odstawieniem nalac benzyny do pelna przestal dzialac przycisk otwierajacy korek wlewu paliwa (wczesniej dzialal). Bezpiecznik? Czemu by wysiadl tak szybko?

    4. Nie zamyka mi sie klapka od radia. Co moge z tym zrobic? Poza tym przyciski od radia (Concert II z BOSE) sa zryte do bialosci bo auto nalezalo do dlugopaznokciowej amerykanskiej blondynki, nie wiem co z tym zrobic.

    5. Wydaje mi sie ze pomiedzy lampami a maska sa troche za duze szczeliny, z drugiej strony srodek masi pasuje do zderzaka idealnie. Zderzak nowy, maska została ale nie była skrzywiona, wiec nie wiem co jest nie tak.

    6. Licznik w mialach - trudno. Ale spalanie w Milach na galon?! Mozna to jakos komputerowo zmienic?

    Reszta dziala wporzadku, silnik i skrzynia dzialaja wysmienicie (28 tys przebiegu). Gdy sie po raz pierwszy przejechalem - 225km, bez tylnego napedu i kola calkowice lyse - rusza z NIESAMOWIC i nosi tylem co nie jest do konca bezpieczny.

    Najbardziej zalezy mi na rozwiazaniu pierwszego problem. Z drugiej strony chyba jako jedyny jezdze TT 225 PS z napedem na przod

    Pozdrawiam! Prosze o pomoc!

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pkt 1 - Odradzam jazde z nie dzialajacym Haldexem bo mozna go wykonczyc szybko w ten sposob Jesli byl robiony spod to moze po prostu zapomniano podlaczyc wtyczke od Haldexa , sprawdz tez bezpiecznik ..

    Pkt 2
    Nie wiem czy masz problem ze nie pali czy byl to po prostu brak paliwa , jesli jednak nie pali zawsze to przyczyn moze byc za wiele zeby zgadywac , przeskanuj auto Vag-com-em moze podpowie cos ciekawego ..

    Pkt 3
    Czasami przycisk otwierania nie dzila po wyladowaniu sie akumulatora , mysle ze powinien zaczac dzialac , jesli nie to zajmiemy sie tym pozniej , awrtyjne otwieranie jest w bagazniku , otwierasz to okienko w tapicerce i widac tam przewod ktorm otwiera sie klapke ..

    Pkt 4
    Masz polamany delikatny plastikowy element w mechanizmie , albo musisz sie z tym pogodzic albo kupic nowy ...

    Pkt 5
    Mozna odrobine podniesc lampy na mocowaniach jednak wymaga to sciagniecia zderzaka..

    Pkt 6
    Mozna to zmienic , jak znajde chwile to poszperam chyba ze sam znajdziesz wczesniej

    Na pierwszy ogien zajmij sie napedem , tak jak pisalem na wstepie , nie mozesz tak jezdzic bo w koncu padnie Haldex

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Kuxik
    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarnuch
    Posty
    342
    Pkt 3 moze wciskałeś przycisk jak kluczyk był w stacyjce przekręcony wtedy tez nie działa
    Tatusiu! Tatusiu! Czy ten samochodzik jest chory??!
    Nie Synku... to Diesel...

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    pk 3 czasami audi TTak ma mi też to się zdażyło pare razy na stacji benzynowej w tedy wysTTarczy odpalić i zgasić zapłon co ok 5 s. i dać czas komputerowi na sprawdzenie wszystkich systemów i komp. sam znajdzie usterkę i ją naprawi (lub znajdzie sygnał)

    [ Dodano: 15 Wrzesień 2008, 13:39 ]
    6 mi to zmieniali w Autoryzowanym Serwisie zajeło im to pięć min5 free of charge
    a co do faranchajtów na klimatroniku to bodajże przytrzymać strzałkę na panelu i chyba temp w lewo lub w prawo nich mnie ktoś poprawi jak napisałem źle
    NO RISK,
    NO FUN.

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Najbardziej zalezy mi na rozwiazaniu pierwszego problem. Z drugiej strony chyba jako jedyny jezdze TT 225 PS z napedem na przod
    Witam kazde tt jezdzi tylko na przod tylko podczas poslizgu zalancza sie na chwilke naped na 4 kolka a potem znowu tylko na przod

    pozdro

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli ktos jezdzi bardzo , bardzo delikatnie i plynnie to wlasnie tak jest


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Dziekuje wszystkim za zainteresowanie

    Dostałem tablice i zapłaciłem OC teraz moge pojeździć po mechanikach. Na początek pojadę zrobić konfigurację elektroniczną. Czy quattro to naped zalaczany wlasnie elektronicznie? Moze to z tym jest problem, mechanik jest super grzebał sie z tym pare tygodni dzien w dzien zeby wszystko bylo cacy ale na programowaniu sie nie zna tyle co vaga obsluzyc

    Z klapka wlewu paliwa macie racje, zaczela dzialac z powrotem.

    Teraz odpala super, najwyrazniej nie bylo paliwa tylko zastanawia mnie czemu mnie nic o tym nie poinformowalo. Narazie jeszcze nie wiem ile pali, niedlugo sie przekonam

    Czy jak naprawie quattro, esp i zaloze nowe opony (Dunlop Sport Maxx) to nadal bedzie mi nosic tylem az do 3 biegu? Dość to... niebezpieczne.

    Generalnie narazie troche sie boje mojej TTki, nigdy nie jezdzilem tak szybkim samochodem. Lekko mna poniewiera dlatego staram sie jezdzic najspokojniej jak sie da (50km/h na 4 biegu).

    Aha, mam delikatnie podarty dach z tyłu na dole (przypominam - Cabrio). Jak mozna to naprawic? Material wydaje sie dosyc napiety w zwiazku z czym szycie moze byc dosyc problematyczne. Co polecacie?

    No i jeszcze jedna sprawa, od srodka na dachu mam takie delikatne biale plamki prawdopodobnie ktos składał dach gdy był mokry, jest na to jakiś środek?

  8. #8
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez arthstudio
    No i jeszcze jedna sprawa, od srodka na dachu mam takie delikatne biale plamki prawdopodobnie ktos składał dach gdy był mokry
    to akurat napewno nie od tego...

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    arthstudio, W TT nie powinno nosic tylem , jesli tak masz to moze sprawdz jeszcze raz dokladnie cale zawieszenie czy jest poprawnie naprawione .
    Ciekawi mne czy sprawdziles wtyczke od Haldexa i bezpiecznik ?
    Jeszcze raz Ci przypomne ze nie powinienes jezdzic z niedzialajacym tylem



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    No narazie nie jezdze bo nie ma pogody (leje a mam lekko przedarty dach i nadal łyse opony). Mechanik gdzies pojechal jak mi sie uda go zlapac to mu powiem o wszystkich waszych radach i bedziemy dzialac.

    Aha, one more question - po wylaczeniu silnika przez ok 10 minut jak cos pracuje pod maska? Mozliwe ze mam turbo timer? czy to cos innego?

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    32
    Co do tej tasmy od esp pod kierownica to masz racje. Taka istnieje. Ostanio mechanicy mi ja uszkodzili i esp nie dzialalo, rowniez kontrolka od air bagu sie wlaczyla. Moze masz ja zle zalozona bo podobno wymaga to troche czasu i cierpliowsci zeby ja zalozyc poprawnie.

    [ Dodano: 17 Wrzesień 2008, 15:14 ]
    U mnie tez cos pracuje. Ale to napewno nie jest turbo timer :P

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez arthstudio
    Aha, one more question - po wylaczeniu silnika przez ok 10 minut jak cos pracuje pod maska? Mozliwe ze mam turbo timer? czy to cos innego?

    Jest to wtorna pompa wodna ktora podtrzymuje obieg plynu po wylaczeniu silnika .
    Ma to na celu mniej gwaltowne obnizanie temperatury turbiny i wystepuje tylko w wersji 225

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    O super też się zastanawiałem co tam pod maską tak hałasuje po wyłączeniu silnika, teraz już wiem

    Pozdro
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  14. #14
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Ok czyli rozumiem ze ta pompa łagodzi skutki zgaszenia samochodu z nieschlodzana turbina?

    Mam jeszcze jedno pytanie. Zawsze jak uruchamiam zaplon slysze (i jest to dosc glosnie) cos jakby wode plynaca przez jakies przewody. Co to moze byc? Slychac to caly czas, podczas jazdy oczywiscie mniej bo zaglusza je dzwiek otoczenia. Dodam ze nie chodzi o klimatyzacje, na wylaczonej tez to slychac.

  15. #15

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez arthstudio
    Mam jeszcze jedno pytanie. Zawsze jak uruchamiam zaplon slysze (i jest to dosc glosnie) cos jakby wode plynaca przez jakies przewody. Co to moze byc? Slychac to caly czas, podczas jazdy oczywiscie mniej bo zaglusza je dzwiek otoczenia. Dodam ze nie chodzi o klimatyzacje, na wylaczonej tez to slychac.
    Wydaje mi się że mówisz tutaj o pompie paliwa.
    ...

Podobne wątki

  1. Szukam Mechanika :)
    Przez Szakus w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-10-2017, 19:41
  2. Praca dla mechanika - BIERUŃ
    Przez grahambell w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 00:04
  3. Pytanie o mechanika ...
    Przez Meras w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 21:23
  4. Poszukuję mechanika z woj. łódzkiego znającego TT
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 23:33
  5. wizyta u mechanika
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 28-02-2009, 00:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •