Witam! Pisałem już kiedyś na forum o mojej TT lekko uderzonej od spodu, jak sie okazało to "lekkie" uderzenie spowodowało ogromne szkody, wszystko jest tam tak ciasno upchane, że szkody dosięgły nawet tylnego zawieszenia. No ale mniejsza o to, i tak wyszedłem na + finansowo, tt została megaprofesjonalnie odpicowana przez znajomego mechanika (karoseria wyprostowana co do mm ). Zadne elementy poza karoseria nie byly prostowane tylko wymieniane.

Dzisiaj ją odebrałem i jest parę mniejszych i wiekszych problemów, zaczne od tych większych:

1. Mam Quattro 225 i nie załącza mi sie tylny napęd. Cały czas swieci kontrolka ESP. Co może być nie tak? Wszystkie płyny są nowe, świeżo zalane, pompa abs równiez nowa. Dodam że wymieniana była kierownica razem z manetkami. Podobno jest tak jakaś taśma od ESP i po jej naruszeniu trzeba dokonać elektronicznej konfiguracji ESP. Co myślicie?

2. TT czasami nie chce odpalić. Odpalam, wrzucam wsteczny i gaśnie. Później już nie chce zapalić choć rozrusznik kręci a wydech wydaje jeden basik. Nalałem mu 20 litrow benzyny, pojezdzilem kilka kilometrow i to sie stalo. Pozniej zgasilem, nie chciala odpalic ale za ktoryms razie odpalila. Przejechalem znowu kilkanascie kilometrow (PS Szla jak burza ) i znowu pozniej nie chciala odpalic. Tuz przed zgaszeniem zapalila sie kontrolka rezerwy - dolalem paliwa i pali! Wskaznik paliwa na pewno nie dziala, ale zeby FIS sie mylil (tak, mam FISa i wiem co to jest).

3. Gdy chcialem przed odstawieniem nalac benzyny do pelna przestal dzialac przycisk otwierajacy korek wlewu paliwa (wczesniej dzialal). Bezpiecznik? Czemu by wysiadl tak szybko?

4. Nie zamyka mi sie klapka od radia. Co moge z tym zrobic? Poza tym przyciski od radia (Concert II z BOSE) sa zryte do bialosci bo auto nalezalo do dlugopaznokciowej amerykanskiej blondynki, nie wiem co z tym zrobic.

5. Wydaje mi sie ze pomiedzy lampami a maska sa troche za duze szczeliny, z drugiej strony srodek masi pasuje do zderzaka idealnie. Zderzak nowy, maska została ale nie była skrzywiona, wiec nie wiem co jest nie tak.

6. Licznik w mialach - trudno. Ale spalanie w Milach na galon?! Mozna to jakos komputerowo zmienic?

Reszta dziala wporzadku, silnik i skrzynia dzialaja wysmienicie (28 tys przebiegu). Gdy sie po raz pierwszy przejechalem - 225km, bez tylnego napedu i kola calkowice lyse - rusza z NIESAMOWIC i nosi tylem co nie jest do konca bezpieczny.

Najbardziej zalezy mi na rozwiazaniu pierwszego problem. Z drugiej strony chyba jako jedyny jezdze TT 225 PS z napedem na przod

Pozdrawiam! Prosze o pomoc!