Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Konwersja licznika immo2 na immo3 (szyna can bus)

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    2.0T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14

    Konwersja licznika immo2 na immo3 (szyna can bus)

    Dzień dobry, chciałbym się zapytać, czy któryś z was bawił się w konwersje licznika 919 na 920? Zmieniłem ecu w mojej TT APX na ecu z sonda szerokopasmową. Sondę już dołożyłem (wszystko działa), wyprogramowałem SAI (bo nie mam), drugą sonde, VVT, EGT. Również dołożyłem tempomat. I teraz napotkałem problem, ponieważ nie chce wyłączać immo i chce aby wszystko działało jak w oryginale. Wiem, że najprościej byłoby wyłączyć ale nie ide na skróty Mój licznik jest 919 kupiłem z BAM'a licznik 920 i czy wystarczy go podłączyć czy trzeba ciągnąć z ECU dwa kabelki can (can-L i can-H) do zielonej kostki licznika? Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Takiej zabawy w swojej historiinie robiłem, ale rozsądnie byłoby puścić CAN-H, CAN-L, tak jak mowi schemat. Wiązkę też zmieniałeś z BAMa?

    Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    2.0T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14
    Nie wiazki nie zmieniałem tylko przerabiałem swoją (APX).Właśnie też tak myślałem żeby z kostki ECU pociągnąć do licznika dwa kabelki. Również zauważyłem że w gnieździe OBD jest tylko k-line i brakuje dwóch tych kabelków. Jednakże połączenie z ECU jest i się zastanawiam czy jakbym podłączył te dwa kable do OBD tak jak na schematach to czy wtedy moglbym sie laczyc po can z ECU?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Niby czytałem jakieś niemieckie forum i oni tam twierdzili, że od początku produkcji audi tt 8n juz czesc modulow komunikowala sie po can np. ESP, ABS itd. Dlatego zmiana z licznika 919 na 920 nie wymaga dolozenia zadnych kabli.

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    2.0T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14
    Znalazłem na rosyjskim forum konwersje licznika 919 na 920 bez koniecznosci kupna licznika 920. Jedynie trzeba pociagnac dwa kable od CAN do zielonej kostki w liczniku. Na zdjeciach wszystko jest widoczne, jakby ktos nie rozumial po angielsku moge mu wytlumaczyc Zrobilem tak jak na tym forum pisalo (gdzie wszystko jest ladnie i dokladnie opisane) i teraz mi wszystko dziala, ecu i licznik komunikuja sie po can, immo 3 dziala i dodawanie kluczy. Jakby ktos potrzebowal z tym pomocy sluze pomoca
    Nazwa:  IMG_4917.jpeg
Wyświetleń: 110
Rozmiar:  377.1 KB

  5. #5
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Shiro Zobacz posta
    Znalazłem na rosyjskim forum konwersje licznika 919 na 920 bez koniecznosci kupna licznika 920. Jedynie trzeba pociagnac dwa kable od CAN do zielonej kostki w liczniku. Na zdjeciach wszystko jest widoczne, jakby ktos nie rozumial po angielsku moge mu wytlumaczyc Zrobilem tak jak na tym forum pisalo (gdzie wszystko jest ladnie i dokladnie opisane) i teraz mi wszystko dziala, ecu i licznik komunikuja sie po can, immo 3 dziala i dodawanie kluczy. Jakby ktos potrzebowal z tym pomocy sluze pomoca
    Nazwa:  IMG_4917.jpeg
Wyświetleń: 110
Rozmiar:  377.1 KB
    Genialne wieści, dzięki! Przyda się na przyszłość!

    Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
    Te Terrere Terrere terererererere …

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •