Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Zawory regulacyjne nadciśnienia

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    2.0T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14

    Zawory regulacyjne nadciśnienia

    Witam, chciałem kilka dni temu zacząć składać swój silnik BAM do mojej TT. Zacząłem od sprawdzenia zaworków od dysz natryskowych, manual podaje, że powinny się otwierać przy ciśnieniu 2.5-3.2 Bar. Wziąłem węża wypełnionego olejem podpiąłem do kompresora i stopniowo podnosiłem ciśnienie. Wszystkie otwierały się już przy 1.3 Bar a były w pełni otwarte przy 1.5 Bar, więc pomyślałem, że są już zużyte. Kupiłem nowe z ASO po VIN'ie. Przetestowałem je w taki sam sposób, wynik zadziwił mnie ponieważ był taki sam jak w starych zaworkach. Miałem jeszcze takie zaworki od 2.0 TFSI i tam manual podaje 1.6-1.9 Bar i one otwierają się przy 1.7 Bar. Dlatego mam do was pytanie czy manual kłamie czy w ASO dostałem złe zaworki? Pozdrawiam

    P.S. Numer tych zaworków to 053-103-155-E

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dodaje zdjęcia z manualiNazwa:  IMG_4619.jpg
Wyświetleń: 63
Rozmiar:  250.7 KBNazwa:  IMG_4618.jpg
Wyświetleń: 64
Rozmiar:  269.8 KB

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    2.0T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14
    Dobra ogarnąłem to sam, kupiłem wszystkie zaworki, które rzekomo pasują do tego silnika. Co się okazało, że nawet w ASO nie wiedzą jakie tu te zaworki powinny być... Do silników z blokami o oznaczeniu C, czyli np. BAM, APX itd. powinny być takie jak w manualu, który wysłałem 2.5-3.2 Bar. Rozróżnić te zaworki można już po samym wyglądzie, te które trzymają ciśnienie 1.3 Bar to te z kulką na końcu, a te mocniejsze do naszych silników powinny być takie bardziej zabudowane bez widocznej kulki na końcu, bardziej to wygląda jak bolec (dodam zdjęcia). Numer OEM tych zaworków do BAM, APX itd. to 06F103154C. Trzymają ciśnienie po sprawdzeniu 2.2 Bar, nie ma już niestety mocniejszych, nie produkują...
    Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Te które powinny być montowane:
    Nazwa:  IMG_4704.jpeg
Wyświetleń: 36
Rozmiar:  229.6 KB
    Tych unikać:
    Nazwa:  IMG_4705.jpeg
Wyświetleń: 35
Rozmiar:  43.0 KB

    Przepraszam za takie zdjecia, ale nie zrobiłem zdjeć moich zaworków, dlatego daje zdjecia z internetu...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •