Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Awaria haldex

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2023
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    brak
    KM
    200
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    2

    Awaria haldex

    Witam Was grupowicze Audi!

    Z góry zaznaczam, że przychodzę z innego forum zaczerpnąć pomocy oraz wiedzy, dziękuje każdemu kto zainteresuje się moim problemem.

    Haldex 4gen - VOLVO

    Otóż ma problem z niepoprawnie działającym haldexem. Pierwsze objawy w zimie gdzie tył nie chciał w ogóle spiąć się - po około 10km odpaliłem samochód i działał normalnie. Teraz problem dotyczy przeskakiwania/wibracji przy ciasnych zakrętach tylko przy niskiej prędkości oraz przy mocnym depnięciu czuć jakby napęd szarpał z tyłu. Samochód był w nieautoryzowanym serwisie i ich diagnoza uszkodzony haldex - zero szczegółów, konkretów..

    Teraz rzeczy, które zrobiłem:
    *Sprawdziłem olej ale tylko orientacyjnie - wyglądał na ładny ale zamówiłem już nowy i rozbiorę to wszystko.
    *Błędów brak
    *Rozebrałem sterownik wyglądał na ładny, wrzucam tutaj foty. (https://files.fm/u/7zd9bwm6w)
    *Sprawdziłem ciśnienia na pompce i tutaj również historia. Haldex sobie spina jak mu się podoba. Nawet na N, podczas skrętu czuć że spina. Podczas jazdy prąd pompy zachowuje się niby poprawnie. Rośnie gdy przyspiesza, maleje gdy hamuje. Ale, także żyje własnym życiem, raz podczas spokojniej jazdy ze stałą prędkością pokazuje ok 2500mA a raz 210mA a po chwili jest 4mA, wciśniemy pedał w podłogę to momentalnie jest więcej niż 3000mA. Czujniki na ABS wskazuja poprawnie nie skaczą, czujnik kąta skrętu także wygląda że jest ok. Generalnie podczas szarpania prąd jest także mały nie jak nie ma to wpływu na szarpanie, szarpie jak jest mały jak i duży (prąd znaczy się). Natomiast jak to przemyślałem, to zastanawia mnie jedna rzecz czy jest tam zawór który upuszcza ciśnienie z tarczek. Może on się blokuje.

    Na dniach będę chciał wymienić olej oraz filtr i sprawdzić zawór. Macie jeszcze jakieś pomysły odnosnie tej sytuacji?


    Aktualnie chce jeszcze sprawdzić zawór n373 oraz co Wy macie do dodania, chętnie zaczerpnę wiedzy i postaram się sprawdzić

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Dziwna sprawa że nie wypluwa żadnych błędów, 4 gen już dosyć ładnie pokazuje usterki.

    Najczęstszą usterką jest pompa (w volvo nawet przy stosunkowo niskich przebiegach), zawór no i z rzeczy serwisowych brak wymian oleju/filtra. Jeżeli nie wyciągałeś fizycznie pompy, to przy wymianie oleju wyjmij ją do czyszczenia.

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2023
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    brak
    KM
    200
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    2
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Dziwna sprawa że nie wypluwa żadnych błędów, 4 gen już dosyć ładnie pokazuje usterki.

    Najczęstszą usterką jest pompa (w volvo nawet przy stosunkowo niskich przebiegach), zawór no i z rzeczy serwisowych brak wymian oleju/filtra. Jeżeli nie wyciągałeś fizycznie pompy, to przy wymianie oleju wyjmij ją do czyszczenia.
    Błędów brak. Poczytałem trochę na grupach UK i jest to najczęstszy przypadek własnie tej awarii. Sugerowali odłączenie ECU na chwile od haldexa i sprawdzania czy wibracje ustają, jeżeli tak to wina będzie po stronie sterowania - u mnie objawy po wyciągnięciu bezpiecznika ustały nie czuje żadnej wibracji, podskakiwania etc. Najczęściej pada zawór n373. Jest może możliwość sprawdzenia go na stole czy działa prawidłowo razem z pompką? Bo jednak cena nowego prawie 1000zł a też nie wiem czy jednak będzie własnie to.
    Ogólnie rozejrzałem się pod samochodem próbując wyjąć pompke i jest ona zapieczona w haldex także moje przypuszczenia są takie, że olej również nie był nigdy wymieniany.
    Tutaj podrzucam: https://www.haldexrepairs.co.uk/volv...d-replacement/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •