Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: pytanie o zakup Audi TT 1.8T Quattro 225km konkretne ogłoszenie

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2023
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    s
    Posty
    6

    pytanie o zakup Audi TT 1.8T Quattro 225km konkretne ogłoszenie

    Witam!

    Po latach zbierania pieniędzy postanowiłem spełnić swoje marzenie i kupić TT. Chciałbym zapytać o konkretne ogłoszenie: https://www.olx.pl/d/oferta/audi-tt-...5-IDUOiFc.html

    Auto z runku UE, w 2000r sprowadzone do naszego kraju. Miało jakąś kolizję z boku przód ale podobno nie dużą.

    Jedyne co mnie niepokoi to fakt, że było malowane. Według VIN auto było srebrne, teraz jest białe. Myślicie, że takie coś dyskwalifikuje kupno?

    Zwróciło coś może jeszcze Waszą uwagę w tym ogłoszeniu?

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Z tyłu lampy od angola.
    Jeżeli faktycznie jest pomalowane (nie folia) to dla mnie lipa, że piszę o ogniskach korozji. Jeżeli bym odświeżał lakier, to tak, aby zabezpieczyć lakier i zapomnieć o ogniskach rdzy.
    Drugi minus dla mnie, zrobić siedzenia a mata nie działa.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2023
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    s
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Z tyłu lampy od angola.
    Jeżeli faktycznie jest pomalowane (nie folia) to dla mnie lipa, że piszę o ogniskach korozji. Jeżeli bym odświeżał lakier, to tak, aby zabezpieczyć lakier i zapomnieć o ogniskach rdzy.
    Drugi minus dla mnie, zrobić siedzenia a mata nie działa.
    Dziękuję za podpowiedź. Wiadomo minusy są ale przeglądałem już sporo TT i nie spotkałem się jeszcze z idealnym egzemplarzem w tym roczniku.

    W takim razie lampy w wersji europejskiej myślę, że do 1000 pln dostanę dwie. Mata do naprawy. Odnośnie koloru to nie robił tego obecny właściciel więc trudno mieć do niego pretensje. Na zdjęciach nie widać tych ognisk, pewne do poprawek lakierniczych.

    Na co szczególnie zwrócić uwagę? Wiadomo, trzeba zajrzeć pod spód czy nie ma jakiś wycieków z silnika, skrzyni czy napędu 4x4. Przydałoby się podjechać zrobić może geometrię, sprawdzić instalacje gazową jak jest z mieszanką podczas jazdy.

    Jest coś jeszcze oczywistego o czym każdy posiadacz TT wie, że trzeba sprawdzić?

  4. #4

    Dołączył
    May 2023
    Płeć
    Skąd
    Przemyśl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Dopytaj czy ma ESP, to jest ten rocznik, z którego auto może być jeszcze sprzed poprawek i mogło nie odbyć akcji serwisowej, lotkę mógł ktoś sam sobie zamontować.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2023
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    s
    Posty
    6
    Zgodnie z numerem VIN ma seryjnie ESP i ASR.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Sebulba Zobacz posta
    Dopytaj czy ma ESP, to jest ten rocznik, z którego auto może być jeszcze sprzed poprawek i mogło nie odbyć akcji serwisowej, lotkę mógł ktoś sam sobie zamontować.
    Ehhh jednak nie ma. Dostałem zdjęcie i jest goły guzik w miejscu gdzie powinien być napis ESP. Tak czy inaczej według VIN niby był.

    Ile kosztuje taka dokładka ESP?

  6. #6

    Dołączył
    May 2023
    Płeć
    Skąd
    Przemyśl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Nie wiem ile kosztuje zrobienie ESP, ale oprócz tego zainteresowałbym się jeszcze tą belką dociążeniową z tyłu, podobno samochód był za lekki i tracił sterowność powyżej 160km/h przez co zdarzały się wypadki. Sama lotka też go na pewno trochę dociska na zasadzie aerodynamiki ale pojęcia nie mam ile to daje, musiałby się ktoś mądrzejszy wypowiedzieć w temacie. Jest na pewno też trochę forumowiczów, którzy jeżdżą takim sprzed akcji serwisowej i żyją, kwestia jak do tego podchodzisz.

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2023
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    s
    Posty
    6
    Auto kupione.

    Mam jedną wątpliwość: podobno był naprawiany sterownik quattro albo coś z tym napędem było nie tak. Diagnosta na stacji stwierdził, że napęd z tyłu jest cały czas zapięty jakby na sztywno. Co to może być? Jakaś modyfikacja czy poważna usterka?

  8. #8
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jak jest spięty na stałe to raczej usterka niż modyfikacja, a jak ktoś tak zmodyfikował to trochę słabo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •