Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Audi TT 8n 1.8T 180KM

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Olsztyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    pomarancz
    Posty
    24

    Audi TT 8n 1.8T 180KM

    Na sprzedaż pomarańczowe Audi TT 1 generacji.
    Sprzedaję bo od 2 lat samochodem praktycznie nie jeżdżę - buduję dom i używam praktycznie tylko samochodu budowlanego.

    TT-ka to ośka 180KM, rok 1999, przebieg obecny 266 000km, nigdy nie zagazowana benzyna. VIN: TRUZZZ8NZX1018487

    Historia:
    Samoch?d kupiłem 6 czy 7 lat temu na licytacji komorniczej z przebiegiem ok. 200 000km. Była w nim wtedy zregenerowana turbina (mam gdzieś rachunek) i maglownica.

    Po ok. p?ł roku wyszła usterka klimatyzacji - została wymieniona sprężarka, nabity gaz.

    Po niecałym roku wyszła usterka silnika - został on wymieniony przez Pawel-2005
    Silnik jest z tego co kojarzę nowszą odmianą 1.8T i pochodzi z Octavi RS. Ma też o 60 000 niższy przebieg niż sprzedawane TT. Po wymianie silnika oczywiście wymieniony rozrząd (czyli ma on ok 4-5 lat i przebieg ok 40-45 tysięcy km) - ja bym go zmienił na wszelki wypadek z uwagi na ten wiek.

    Ponadto to co zrobiłem osobiście przez te lata.
    1. Lakierowanie - lakier Ford Electric-Orange Metalik. Nie z powodu wypadku tylko mojego widzimisię. Zero szpachli.
    2. Naprawa głośności/potencjometru Radia + dodanie do niego wejścia jack (radio oczywiście oryginalne)
    3. Zawieszenie - jakieś końc?wki drążk?w, gumy - sam nie wiem co jeszcze bo oddawałem do mechanika - generalnie części eksploatacyjne wymieniane i zrobiona ze dwa razy geometria.
    4. Dodanie catch tank-a - aluminiowy Pro Perfect
    5. Zmiana zaworu DV też na aluminiowy i chyba też Pro Perfect
    6. Co rok wymiana oleju na Motul 8100 (mogę pokazać potwierdzenia zakup?w)
    7. Wymieniony olej w skrzyni (jakiś topowy ale nie pamiętam - mam gdzieś dow?d zakupu)
    8. Wymieniony microswitch w drzwiach kierowcy
    9. Wymiana akumulatora na jakiś Boshowski\
    10. Regeneracja świateł
    11. Ze 3 razy wymieniane tarcze i klocki na TRW/Boshe bo od małej ilości jeżdżenia rdzewiały :/
    12. Zregenerowane zaciski tył (dopiero co, zrobiłem to osobiście wraz z nowymi tłokami więc są jak n?wki), wymieniony jeden zacisk z przodu (przez mechaniora, kt?remu się nie chciało ogarnąć oryginalego).

    Samoch?d jeśli chodzi o mechanikę zawsze był dbany i oczywiście jest sprawny. Pewnie więcej rzeczy robiłem ale po prostu nie pamiętam.

    Nikogo nie zamierzam wprowadzać w błąd więc postaram się opisać wszelkie wady. Generalnie same duperele ale po prostu nie mam kiedy tego zrobić a samoch?d i tak stoi i się kurzy.

    1. Błąd poduszki fotela kierowcy (standardowa wada TT, przetarty kabel albo wtyczka niestykająca pod fotelem - jak się porusza to chwilę jest ok a potem znowu wraca).
    2. Do wymiany microswitch w drzwiach pasażera oraz do regulacji wewnętrzna klamka drzwi pasażera.
    3. Na przednich światłach schodzi warstwa zabezpieczająca (po regeneracji)
    4. Osłona przeciwsłoneczna kierowcy delikatnie opada (tylko trochę ale opisuję)
    5. Otwiera się samoczynnie schowek na apteczkę i na zmieniarkę CD (też standardowa wada TT, wystarczy wkleić magnes)
    6. Plastikowa osłona w bagażniku straciła ze 3-4 zaczepy i jest poluzowana, po prostu stary plastik
    7. Osłonki plastikowe przy silniku - brakuje kołk?w plastikowych - to w 100% moja wina, kiedyś grzebałem przy wymianie zaworu DV, gdzieś je odłożyłem, zostawiłem na kilka dni, potem zapomniałem i zgubiłem. Zapewne koszt 10 czy 15 zł w internecie.
    8. Ukruszony kierunkowskaz prawy (ten mały boczny). Dwa razy go wymieniałem i po paru latach pęka. Płaciłem za niego 20zł.
    9. Uszkodzony przycisk (pęknięty plastik) podgrzewania fotela kierowcy. Podgrzewanie działa i mogę dać na to gwarancję ale przycisk do wymiany.
    10. Klimatyzacja. Po wymianie silnika nie działa - coś jest nie podłączone, albo uszkodzony jest bezpiecznik czy inny przekaźnik. Od 4 lat tego nie zrobiłem.. Mogę dać gwarancję pisemną, że sprężarka jest nabita a układ pomimo upływu lat jest ciągle nabity i generalnie poza tym podłączeniem wszystko jest sprawne. Klimatronik działa w 100% poprawnie.
    11. Parkingowe obcierki i kilka odprysk?w od kamyk?w (bardzo mało widoczne - opisuję, bo są)
    12. Uszczelka zawor?w - mam nową kupioną ale nie miałem chwili żeby zmienić - jest lekko zapocona ale mnie to wkurzało więc ją kupiłem żeby zmienić.

    Można zregenerować felgi czy zrobić polerkę ale to już widzimisię Kupującego.

    I chyba tyle. Generalnie dużo groszowych dupereli, na kt?re trzeba poświęcić trochę czasu. Mechanicznie wsiadać i jeździć (ewentualnie zmienić sobie w wolnym czasie ten rozrząd). Opisuję wszystko uczciwie jak jest, nikogo nie chcę w ch... robić Dodam, że jeśli chodzi o te wszystkie plastiki w bagażniku czy w komorze silnika, to ze 3 lata temu je wymontowałem i teraz do sprzedaży włożyłem. Moja psychika nie mogła znieść ich odgłos?w.

    Samoch?d stoi na org. alufelgach z oponami ... zimowymi bo jeździłem nim raz po zimie żeby podładować akumulator. W komplecie dodaję opony letnie żeby ktoś sobie od razu przełożył. Mam też jedną oponę w zapasie bo kiedyś jedna się uszkodziła bokiem i musiałem wymienić dwie na osi.

    W bagażniku, koło zapasowe i org. zestaw naprawczy. Jeśli o czymś zapomniałem to pytać.

    Cena 14000zł. Chyba w miarę uczciwa ale jeśli myślicie, że nie to dajcie znać!
    Mogę wymienić na materiały budowlane jeśli ktoś ma dostęp do takich w okolicach Olsztyna


    1.jpg
    2.jpg
    4.jpg
    3.jpg
    5.jpg
    6.jpg
    7.jpg
    8.jpg
    IMG20230518151232.jpg
    IMG20230518132250.jpg

  2. #2

    Dołączył
    May 2023
    Płeć
    Skąd
    Przemyśl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Ile kosztowało takie całkowite malowanie TT-ki?

    ps. gdyby każdy tak pisał ogłoszenia to szukanie samochodu byłoby czystą przyjemnością, szacunek za treść

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2024
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    1998
    Kolor
    czarny
    Posty
    1
    Cytat Zamieszczone przez mathellfire Zobacz posta
    Samochód kupiłem 6 czy 7 lat temu na licytacji komorniczej
    Tak z innej beczki gdzie wyszukujesz te licytacje komornicze? Dużo ludzi mówi, że można tak trafić okazję, bo w normalnej sprzedaży nie ma czegoś takiego jak okazja.

    Poszperałem trochę w internecie, ale nie znalazłem nic sensownego z licytacjami komorniczymi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •