Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
18 to bardzo dobry wybór.
Pamiętaj, że felga ma kilka parametrów, które nie są bez znaczenia. Odsadzenie ET, szerokość J, otwór centrujący CB, rozstaw śrub.
Tak, mam to na uwadze. Na te BBS-y zachorowałem: https://www.oponeo.pl/model-felgi-al...bbs-xr-schwarz Tutaj otwór centralny większy na feldze, ale czytałem, że pierścienie centrujące robią robotę i nie ma z tym problemu. Odsadzenie i rozstaw śrub się zgadzają. Co o tym myślisz?

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
Felgi 18" to taki złoty środek w przypadku MKI. Opona 225x40R18 jest wskazana przez producenta w tym rozmiarze felgi.

Co do 19" da się jeździć i można bez problemowo, lepiej auto prezentuje się na większym kole, ale też trzeba pomyśleć chociaż o sprężynie obniżającej przy takiej feldze. Jak nie masz dużo studzienki i dziur na mieście to nie ma problemów z 19", jeśli jednak są to szkoda felgi i lepiej założyć 18".
Jakbym mieszkł w Łodzi, to na pewno nie miałbym 19" kół
Ja z Lublina. Studzienka jedna na drugiej i dziur też sporo. Bałbym się też każdego wjazdu na krawężnik, a czasami się tego nie uniknie. Chyba faktycznie 18” bezpieczniejszy wybór, a myślę nie będzie to wyglądowi ujmowało. Chociaż wiadomo nie to samo co 19”. Dzięki za opinie

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Przede wszystkim zawieszenie twarde, dlatego boli. Co do zasady im większa felga, tym bardziej tyłek boli Większa felga - mniejsza opona - mniejsza amortyzacja