Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 3.2 v6 -ogranicznik prędkości?

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2020
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    granatowy
    Posty
    13

    3.2 v6 -ogranicznik prędkości?

    Witam. Szukałem w wyszukiwarce wątków tematu ale znalazłem tylko jeden sprzed lat i tam zero konkretnego info, więc zamieszczam tutaj pytanie w nowym:


    Wie ktoś może jak "odblokować" prędkość w TT 8j z 2008r? Mam silnik V6 3.2 i mimo, że rwie asfalt i leci jak porąbane bez zamulania to "kończy" się na 209km/h i dalej nie pójdzie. Wyprzedzają mnie passerati a to boli... :P

    Wg mechanika w sterowniku silnika nie ma żadnego ograniczenia prędkości zapisanego. Gdzie szukać problemu i jak odblokować ten cholerny "kaganiec".

    Auto jest w wersji Kanada/USA. Mieliście już do czynienia z czymś takim?

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Niestety, bez udania się do dowolnego tunera ECU nic nie zrobisz. Trzeba wgrać soft z Europy albo edytować ten pod względem zdjęcia limitera. Zwykły mechanik Ci tego nie ogarnie na podnośniku.

    Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar maciassc
    Dołączył
    Jun 2021
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Black
    Posty
    14
    Widocznie masz jakiś kaganiec bo mój (dokładnie ten rocznik) 250 jedzie. I tu nawet ja mam ograniczenie, tak mi powiedział tuner MTM, 265 powinien lecieć.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2020
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    granatowy
    Posty
    13
    Dobra odświeżam temat. Znalazłem gościa, który przeprogramował mi ogranicznik w sterowniku silnika. Twierdził, że były tam chyba wgrane nawet dwa. I faktycznie auto jedzie szybciej...

    O całe 10km/h... :/ Czyli z ograniczonej prędkości ok 218km/h teraz "ciśnie" wg wskazań licznika 230...
    Wydaje mi się trochę mało jak czytam tutaj wątki, że niektórzy lecą 260...
    Facet twierdzi, że zrobił wszystko ok i szukałby w silniku problemu. Ale ten wg mechanika jest git malina mam mętlik w głowie.

    Mieliście podobny kłopot? Czy to "konie uciekły", czy coś jeszcze trzeba zrobić? Mój kolega ma teorię, że auto po 15 latach jazdy z ogranicznikiem trochę się "zamuliło" i trzeba je przetkać i podociskać kilka razy max gaz ale wydaje mi się mało prawdopodobna...

  5. #5
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    USA mogą mieć ograniczenia do 200 km/h. U mnie był ustawiony limit 2 (czyli blok), ale normalnie dało się wyłączyć. Mam jednak S z czarno białym wyświetlaczem. Co do samych osiągów, to warto porównać przyspieszenie 0-100 i porównać z katalogiem, to niezła wartość referencyjna.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2020
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    granatowy
    Posty
    13
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    USA mogą mieć ograniczenia do 200 km/h. U mnie był ustawiony limit 2 (czyli blok), ale normalnie dało się wyłączyć. Mam jednak S z czarno białym wyświetlaczem. Co do samych osiągów, to warto porównać przyspieszenie 0-100 i porównać z katalogiem, to niezła wartość referencyjna.

    Jakiś czas temu z ciekawości porównywałem przyspieszenie z "katalogowym" i wg kilku odbytych prób nie ma spadku (chyba, że dziewczyna źle włączyła stoper albo był spierdzielony). Co to może mówić?

  7. #7
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Że prawdopodobnie nie wyciągniesz więcej bez modyfikacji... Taka sztuka się trafiła.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2020
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    granatowy
    Posty
    13
    Cholera... A o jakich ewentualnych modyfikacjach mówimy?

  9. #9
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    W 3.2 nie jest zbyt łatwo. Tylko dołożenie turbo zrobi znaczącą różnicę, a to znaczący koszt. Nie ma co się spinać na v-max ????
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •