20230603_175923.jpg

Od ostatniego wpisu upłynęło już trochę czasu. Oba tematy, o których wówczas napomknąłem, znalazły już swój szczęśliwy finał - choć nie obyło się bez niespodzianek.

Po pierwsze: dowiedziałem się, że zawieszenie gwintowane nie jest odpowiedzią na pytanie "Czy chcesz zglebić auto?", lecz na inne - "Jak bardzo chcesz je zglebić?". Nie było to dla mnie oczywiste.
Cóż, z różnych względów nie chciałem się z tym śpieszyć, ale jak trzeba, to trzeba. Ucz(y)my się na błędach.

Druga sprawa - kolektor. W tym wątku znalazły się plusy dodatnie i plusy ujemne. Okazało się, że nie był pęknięty, a jedynie niedokręcony.
Gorszą diagnozę postawiono turbinie - ta poszła do regeneracji. (Jak nie zapomnę, to później dodam zdjęcia).

W międzyczasie zrobiłem też porządek z odmą, instalując - a jakże - zgrabną puchę.

Wszystko to jest trochę wtórne, dlatego nie referuję tu każdej czynności, jaką wykonuję przy aucie.
Jeśli jednak ciekawi Was co tam się dzieje z tą Łanią, to zapraszam do zaobserwowania instagramowego profilu @she.audi.
she.audi_qr.png