Witam. Przywitałem się na forum zatem czas napisać pierwszego posta

Parę dni temu stałem się posiadaczem Audi TT 8N z 1999 roku jednak do tej pory nie wiem jaka to wersja. Auto (wizualnie nie ma się do czego przyczepić) kupione w serwisie samochodowym, który sprowadził autko od prywatnego właściciela z Niemiec. Wystawione było jako 225 konny pojazd. Zacząłem jednak szperać i zajęło mi to trochę czasu aby dowiedzieć się, że nie było wersji 225 konnej bez quattro, a mój z tego co przypuszczam, bo nie ma znaczka "quattro", jest z napędem na przód.
Kolejne nieścisłości pojawiły się między tym co wbite w niemieckim dowodzie a tym co powiedział mi mechanik (bo już zdążyłem poczuć co to zwalony czujnik położenia wału korbowego i alternator) oraz tym co jest na wlepce w bagażniku przy zestawie naprawczym. Otóż w dowodzie niemieckim wbita jest moc 151 kW, natomiast na wlepce jest 132 kW z oznaczeniem silnika AJQ. Z tego co znalazłem w necie AJQ miały właśnie 180 konne wersje w quattro i bez. Gdyby to była 225'ka, miałbym na wlepce APX,BAM i 165kW mocy.
Przeszukałem jakieś niemieckie strony z używanymi autami i znalazłem faktycznie Audi z mocą 151 kW, 205 koni ale jest to wersja roadster.

Moje pytanie brzmi: jaka to faktycznie wersja jest bo już zachodzę w głowę?! Czyżby składak jakiś? Podmieniona wlepka (wygląda faktycznie na 24 letnią)? Silnik z roadstera wsadzony w coupe?

Jeśli mógłbym prosić o zdekodowanie VINu byłbym wdzięczny, liczę na waszą pomoc, bo kto jak nie wy

VIN: TRUZZZ8NZY1016413

Pozdrawiam