Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Nie odpala - po kilku tygodniach pod chmurką

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Iłowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Niebieska
    Posty
    11

    Nie odpala - po kilku tygodniach pod chmurką

    Dzień dobry drodzy klubowicze.

    Zwracam się do was z prośbą na zdiagnozowanie usterki, zanim się kompletnie poddam i zdecyduje już oddać auto do mechanika. Myślę, że to jakaś pierdółka, ale pomimo wszystko błądzę jak dziecko we mgle.

    Otóż ogólnie autko cały czas jeździło i nie byłoby nic do czego można by się przyczepić prócz jednego mankamentu, który towarzyszy mi odkąd nabyłem autko - mianowicie zdarzało się, że pompa paliwowa potrafiła załączyć się w losowym momencie i wywalić akumulator do zera, gdy to zauważyłem zacząłem na noc wyciągać bezpiecznik od pompy paliwowej.

    W ostatnim czasie, gdy miało miejsce kilka tygodni mroźniejszych dni, nie jeździłem autkiem i stało pod chmurką, w związku z czym myślę ze głównym powodem usterki będzie coś związanego z podłapaniem wilgoci i padnięciem słabszego podzespołu elektronicznego.

    Gdy po w/w przerwie wsiadłem do autka, to było słychać standardowo dźwięk pompy na pozycji I przed odpaleniem, autko odpaliło, pochodziło z 30 sekund i padło, już nie byłem w stanie go odpalić. Następnego dnia ponowiłem próbę, autko odpaliło i ponownie zgasło, tylko że tym razem szybciej. Następne próby odpalenia skończyły się jedynie niepowodzeniami, aż do dnia dzisiejszego. Zauważyłem, że wraz z szansą na odpalenie zniknął dźwięk pompy paliwa na pozycji I. Teraz tak myślę, że gdy pierwszy i drugi raz odpalilo, to owe "buczenie" było chyba słabsze niż standardowo. Na tę chwilę po przekręceniu na pozycję I pompa paliwa nie "buczy", przy próbie odpalenia rozrusznik kręci, są chwile jakby "chciał" odpalić, a są chwile że nie ma szans.

    Sprawdziłem błędy VAGiem oto co mi wyskoczyło:

    18010 - Napięcie zasilania sterownika 30 za niskie
    Brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    16497 - Czujnik temperatury zasysanego powietrza wysokie napięcie
    Brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    17950 - Czujnik położenia przepustnicy 1 - zła funkcja
    Brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    17952 - Potencjometr silnika przepustnicy wysokie napięcie
    Brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    17580 - Czujnik sterowania przepustnicy 2 - sygnał za niski
    Brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

    Zastanawiam się czy część błędów nie wyskoczyła ze względu na odłączanie i podłączanie akumulatora.
    Po skasowaniu błędów i próbie odpalenia żaden się nie pojawia.

    Po krótce wymienię co zrobiłem i jakie istotne fakty sprawdziłem czytając forum.

    Audi TT 8N, silnik 1.8T (180KM) AJQ.
    - przekaźnik pomy paliwa - czytając forum pomyślałem, że być może i kostka mi prędzej padała - co powodowało w/w samoczynne załączanie się pompy paliwa.
    - pompa paliwa sprawna - podłączana na krótko działa.
    - bezpieczniki - nie znalazłem żadnego uszkodzonego bezpiecznika, ale profilaktycznie wymieniłem wszystkie, nawet w tym pudełeczku co znajduje się pod maską, w który wpięte sa 3 bezpieczniki 30A.
    - auto posiada prawie pełny bak paliwa.
    - akumulator jest sprawny, mam podpięty woltomierz w autku i na bieżąco monitoruje stan baterii podczas podejmowania różnych czynności.

    Przeglądałem forum i znalazłem temat najbardziej zbliżony do mojego problemu znajduje się w linku poniżej:
    https://www.klubtt.pl/showthread.php?1895-TT-nie-odpala

    Problem mam tylko taki, że nie wiem o jakie kostki chodzi w tym temacie. Oczywiście pod podszybiem mam pudełko w którym znajduje się bodajże 5 wtyczek, ale żadnen przekaźnik. Za chwilkę zedytuję post i wrzucę w załącznik zdjęcia kostek pod w/w pudełeczkiem pod podszybiem, oraz zdjęcie kostek przekaźników.

    Mam nadzieję, że wspólnymi siłami rozwiążemy ten problem.

    Pozdrawiam Was i życzę Wam miłego dnia!

    1. https://zapodaj.net/453c370e9933c.jpg.html
    2. https://zapodaj.net/f3a3bdd93407e.jpg.html
    3. https://zapodaj.net/d6a0b785a492c.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez MpK7 ; 16-01-2023 o 23:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •