Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Pytanie - TT mk3 8s - oświetlenie tablicy rej.

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2022
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    10

    Pytanie - TT mk3 8s - oświetlenie tablicy rej.

    Witam.
    Zauważyłem że jedna lampka led oświetlająca tablicę miga , gaśnie itp.
    Okazuje się że teraz to jeden element - listwa - nie ma pojedynczych lampek - ta listwa kosztuje w audi serwisie ok 550 zł
    Na allegro marnie - dosłownie 1 sztuka - kilkuletnia 200 i średnio wygląda.

    Pytałem w kilku serwisach u elektromechaników - nie naprawiają raczej, a jak ew spróbuje to koszt np 400 i nie ma pewności.

    Czy mieliście ten temat? bo 500 za lampkę tablicy to średni pomysł.
    Pozdrawiam,

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Pozostaje tylko kupić drugą listwę w ASO. Próbowałem kiedyś naprawić te LEDy do mk3 ale niestety wszystko na marne. To jest element jednorazowy.

    Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2022
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    10
    Dziękuję za info. Marny temat , sprawdziłem że nawet ta listwa jest dedykowana tylko do TT mk3 - od np a3/4/5 nie pasuje.

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Pozostaje tylko kupić drugą listwę w ASO. Próbowałem kiedyś naprawić te LEDy do mk3 ale niestety wszystko na marne. To jest element jednorazowy.
    Jeśli Jerry tak twierdzi, to wiedz, że tak jest.
    Swoją drogą to przykry przykład, jak producent zmusza właścicieli do wydawania większych pieniędzy.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Mam dokładnie ten sam problem. Udało mi się jakimś cudem dorwać na szrocie ten element, przełożyłem ledy do swojego uchwytu (ponieważ w tym kupionym nie było kamery) i te lampki pochodziły dosłownie z 2 miesiące.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    I tym sposobem dochodzi do paradoksu, że bardziej opłaca się kupić całą klapę

    https://allegro.pl/oferta/klapa-tyl-...19-11621460741

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2022
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    10
    Z ciekawości podjechałem do elektryka, on dał to do speca od telefonów i efekt marny, powiedział że wszystko zgnite od wody, świeciła jedna, teraz świecą 2 ale migają i gasną, i błąd wywala. Szkoda czasu i 100 zł
    Dobra rada: jak macie 8s to warto uszczelnić - tam nie ma żadnych zabezpieczeń od wody - masakra.

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez krisstt Zobacz posta
    Z ciekawości podjechałem do elektryka, on dał to do speca od telefonów i efekt marny, powiedział że wszystko zgnite od wody, świeciła jedna, teraz świecą 2 ale migają i gasną, i błąd wywala. Szkoda czasu i 100 zł
    Dobra rada: jak macie 8s to warto uszczelnić - tam nie ma żadnych zabezpieczeń od wody - masakra.
    No przecież mówiłem! Teraz masz nową listwę droższą o 100 zł A żeby nie było ponownego problemu z zalaniem listwy to chyba trzeba zmienić uszczelkę pod spojlerem, ale mogę się mylić. Musi się wypowiedzieć tu Martinez dla którego właśnie próbowałem naprawić te listwę i skończyło się na zakupie nowej w ASO.

    Wesołych świąt!

    Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2022
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    10
    naprawa za 80 - naprawiłi tylko mikrostyk klapy, lampki dalej ledwo co mrugały, udało mi się kupić używkę za 200 i w sumie 280 to sukces... ale od razu pojawiła się kontrolka silnika - układ chłodzenia - sprawdzili i pompa wody z płytką elektroniki popalona - koszt z wymianą 2 tys... , oryginalna sama pompa 2.8 tys. to są jaja. Jak się coś jeszcze przypląta to żegnam się tt 8s, mechanik powiedział że dobrze wygląda u mnie stan, nie ma wycieków ale tyle jest elektroniki w tym silniku że tragedia. Nawet to starsze w sumie fajnie wygląda chyba tt J - mniej niż 1/2 ceny zakupu. Jak ktoś zainteresowany - krajowy 2015 quarto 230 km 2.0 czerwony zapraszam

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •