Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dziwna praca silnika

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8

    Dziwna praca silnika

    Witam,
    czy spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją w naszych 1,8T (wiem, że logi najlepiej albo chociaż zczytać błędy), ale chodzi mi o to że jedziecie 1 bieg, rozpędzamy auto i po wbiciu dwójki jakby była wbita czwórka, auto się trzęsie, słabsza moc i ogólnie słabo jedzie, początkowo faktycznie myślałem że wskoczyła 4-ka ale poprawiłem i dalej to samo, po czym minęło, ale zaraz znowu to samo i na parkingu zauważyłem że silnik chodzi jak traktor...
    Ale ogólnie przeszło to teraz, pojawia się sporadycznie, pomyślałem albo N-ka wariuje albo grucha...albo raz że to nie jest przy butowaniu, poza tym grucha sama się nie naprawi, chyba że przycina się? No ale i n75 i gruszka nie wpływają (chyba?) na pracę silnika na biegu jałowym?

    To jest coś jakby na ubogiej mieszance chodził, kiedyś padała mi pompa paliwa i przy bucie też tak pooszarpywał, to nie jest efekt jakby zapłon siadał, czy rzeczywisty brak paliwa że słabnie itd tylko jedzie jakby koło było przebite, albo zły bieg i nie ma mocy konkretnej i taka padaczka chwilowa, że aż schowek i plastiki trzeszczą.

    Zastanawiam się czy nie wyjeździć paliwa i nalać świeżego tak do połowy baku? na początek? i przy okazji błędy a potem logi? Może jak znowu się to pojawi i silnik będzie tak niezbyt dobrze chodził to chociaż logi statyczne porobić?

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Pierwsze co mi przylo do głowy to cewka.
    Ale tak szczerze to wrażenie z fusów, bez sprawdzenia błędów i następnie logów to na odległość nikt Ci nie powie w czym problem, będą tylko domysły.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    No właśnie tylko pytanie czy cewka może losowo przestać działać? Albo w ogóle czy cewki Beru komplet wymienione w 2019 już by wysiadły??

    Silnik się zachowuje jak na filmie, to akurat etap gdzie przestało po chwili wariować:


    Sprawdzałem błędy niestety brak...i teraz pytanie jakie logi? statyczne? bo wątpie czy takim autem ujadę podczas dynamicznych, on ma problem z wyprzedzeniem roweru jak go to dopadnie, więc nie wiem jak to rozegrać.
    Muszę trzymać wysokie obroty bo nie ma siły jechać.

    P.S. tak sobie teraz myślę, że z cewkami to jest proste rozwiązanie, mam komplet starych w piwnicy, one raczej były ok, bo tak trochę "na zapas" zmieniałem, żeby mieć pewność że takie cyrki się nie będą przytrafiać, bo tamte to chyba jeszcze fabryka była. Zmienie je i zobaczę.
    Ostatnio edytowane przez Pajero ; 07-12-2022 o 00:48

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Tak jak _kris pisze że cewki, więc wymień.
    Sprawdź również przerwę na świecach (0,7) lub wymień, bo to wszystko związane jest z zapłonem.
    Może to być również związane z wtryskiwaczem, ale to ostateczność.
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    Ok czyli jednak iść w kierunku zapłonu - cewek? Myślałem że jak nie ma błędu to raczej to nie będzie kwestia skopanej cewki.
    Może kupie komplet i wymienię, jak się okaże że były dobre to wystawie albo oddam jak się uda.

    A co do wtryskiwacza tzn co? w sensie że wysiada któryś? to są 320 zdaje się.

    Zastanawiają mnie też okolice zaworka PCV bo to wszystko, te węże są takie zabrudzone od tego szlamu olejowego, albo może sam ten zaworek wysiada, ale czy to by miało aż taki wpływ i tak zaburzało działanie silnika?
    Ostatnio edytowane przez Pajero ; 07-12-2022 o 11:53

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.

    Sprawdź również przerwę na świecach (0,7) lub wymień, bo to wszystko związane jest z zapłonem.

    Pozdrawiam.
    gigo, w okolicach 2020 roku w postach pisałeś, że przerwa to 0,75-0,80 mm (np. https://www.klubtt.pl/showthread.php...hlight=przerwa) post 10 teraz 0,7???

    Zdaje się, że polecane przerwy to będzie 0,813 mm dla fabryki a 0,711 mm przy programie.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez Szewc Zobacz posta
    gigo, w okolicach 2020 roku w postach pisałeś, że przerwa to 0,75-0,80 mm (np. https://www.klubtt.pl/showthread.php...hlight=przerwa) post 10 teraz 0,7???

    Zdaje się, że polecane przerwy to będzie 0,813 mm dla fabryki a 0,711 mm przy programie.
    Witam.
    No tak masz rację, sorry.
    A jak sinik pracuje po odpaleniu po nocy ?

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    Tak, dla potomnych - cewki jednak okazały się winowajcą. Dziwne że sterownik tego nie wyłapał.
    Tzn tak myślę, zmieniłem świece ale bez klepania szczeliny - jest fabryczna, to nie pomogło, dopiero zmiana cewek spowodowała że od tygodnia auto jeździ idealnie, silnik pracuje wzorowo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •