Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Naprawa zderzaka (spawanie plastiku)

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    2

    Naprawa zderzaka (spawanie plastiku)

    Hej Klubowicze,

    chciałbym naprawić kilka pęknięć w przednim zderzaku, wybrałem metodę wtapiania metalowej siatki i tak zwanego "spawania plastiku" jednak mam problem z interpretacją oznaczeń producenta na temat tworzywa z którego jest wykonany element:
    Nazwa:  20221108_161018.jpg
Wyświetleń: 143
Rozmiar:  146.3 KB

    widzę tutaj dwa oznaczenie ABS/PA oraz PP/EPDM - to którego materiału w końcu użyć ?

    jeśli ktoś już takie akcje przeprowadzał to też chętnie posłucham cennych wskazówek.

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2022
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY9B
    Posty
    18
    Hej,

    Odnośnie materiałów nie pomogę. Ale wrzucam kilka zdjęć.
    U mnie akurat naprawiałem miejsce nie widoczne wiec o estetykę nie musiałem się martwic.
    Zderzak był pęknięty na dole i w miejscu już kiedyś przez kogoś naprawianym (włóknem szklanym).
    Najpierw włókno szklane zeszlifowałem tak żeby dostać się bezpośrednio do plastiku.
    Wzdłuż pęknięcia wyszlifowałem „kanał” w kształcie klina w który następnie wtapiałem tyrtytki. (Tyrtytki wtapiałem wypalarką do drewna z plaska końcówką – polecam filmy na YouTube).
    Jak już ten kanał wypełniłem to nałożyłem na to siatkę. Siatkę wtapiałem w zderzak jedocześnie dodając materiału z tyrtytki. (Miałem siatki o oczkach 4mm i 1 mm. Zdecydowałem się na oczka 4mm bo te 1mm były na tyle małe że ciężko by przechodził przez nie stopiony plastik.)
    Takie naprawy polecam robić na świeżym powietrzu bo sporo dymu było przy tym.
    Naprawę robiłem pierwszy raz, wiec uwagi/krytyka mile widziana .

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 120
Rozmiar:  252.6 KB
    Nazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 121
Rozmiar:  347.4 KB
    Nazwa:  3.jpg
Wyświetleń: 120
Rozmiar:  336.8 KB
    Nazwa:  4.jpg
Wyświetleń: 120
Rozmiar:  360.8 KB
    Nazwa:  5.jpg
Wyświetleń: 120
Rozmiar:  278.3 KB

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    2
    Dzięki Karaś,

    Tak się składa że trytytki są głównie robione z PA/ABS a skoro Twoje wtapianie się trzyma to znaczy że mamy tutaj przypasowanie!
    Jak na pierwszy raz do całkiem konkretnie Ci poszło, mam nadzieję że mój efekt będzie też przynajmniej tak dobry, też zamówiłem siatkę na wzmocnienie.

    Pozdrawiam Wrocławską TT

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •