Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Buczenie podczas przyspieszania przy 2000-2500 obr/min

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2022
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    11

    Buczenie podczas przyspieszania przy 2000-2500 obr/min

    Od momentu zakupu TT 8j 2.0 TDI Quattro słyszalne jest buczenie(rezonans, przechodzi od przodu do tyłu auta) podczas przyspieszania w przedziale 2000-2500 obr/min szczególnie na 4,5 i 6 biegu. To samo jest gdy odpuszczę gaz w tym samym zakresie obrotów. Gdy wrzucę na luz to jest cisza. Czasami przy zmianie biegów słychać takie lekkie uderzenie w podłodze z tyłu. Szczególnie z 1 na 2 i z 2 na 3 Opony nowe, olej w dyfrze zmieniony, olej w Haldexie również nowy. Help ????
    Ostatnio edytowane przez adrianmiszczyk ; 03-11-2022 o 21:43

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Wał napędowy? Podpora, łącznik, przegub?
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2022
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    11
    W niedzielę będę zmieniał olej może coś zobaczę. Jak sprawdzić wał, przeguby, podporę? Jaki łącznik?

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Wału sam nie sprawdzisz, tylko teoretycznie po wyjęciu na maszynie sprawdza sie jego bicie, ale jego elementy już tak.
    Podpora czy nie ma luzów, dziwnego bicia. Łącznik czy ma cała gumę, czy nie ma nadmiernych pęknięć.
    Przegub wału czy jest suchy i smar nie wyszedł na zewnątrz.

    Łącznik (łącznik elastyczny wału) to jest ten element który łączy wał z przodu że skrzynia a z tyłu z mostem. Objawem zużytego mogą być np. stuki.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2022
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    11
    Jest ktoś kto sprawdza, naprawia wały napędowe Audi w kujawsko pomorskim? W Bydgoszczy nikt Audi nie rusza

  6. #6
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Na razie aż tak nie szukaj kogoś od wałów. Jak będziesz jutro olej zmieniał to zweryfikuj wizualnie od spodu jak to wygląda. Sam wał powinien być ok, z reguły jak coś to łącznik może się wyrobić lub łożysko w podporze.
    Tylko pamietaj, to są moje przypuszczenia i podpowiedzi, ale rzeczywistości może być inna (nie koniecznie to wina walu lub jego elementów).
    Warto też by było auto podnieść na podnosniku odpalić wrzucic bieg i wywołać te szumy, a druga osoba od spodu sprawdza skąd się wydobywają.
    Jedna sprawa to uderzenia pod autem a inna to szum. Co do samego szumu to okolice 2500 obrotów to jest start doładowania, więc teoretycznie szum może się wydobywają również z łopatek turbiny, tylko wtedy słychać go będzie z przodu i w okolicy przednich foteli. Turbo można łatwo sprawdzić, zdejmujesz TIP i palcami delikatnie sprawdzasz jaki luz ma wirnik (tylko nie wiem jak jest z dostępem w TDI do tipa i turbo, aby to samemu sprawdzić).
    Kolejne co mi do głowy przychodzi to wydech i nieszczelność na laczeniu lub laczu elastycznym, też może wydawać dziwne dźwięki i czasem uderzyć o podłogę. Też możez jutro sprawdzić od spodu.
    __________________________
    Pozdrawiam

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2022
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    11
    Ok dzięki za rady. Jutro to obejrzę. W VCDS wskazania doładowania są w porządku. Moc też jest. Jutro opiszę co zaobserwować mi się uda

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2022
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    11
    Wymieniłem olej. Ale niestety podniosłem przód na koziołkach i tak za nisko żeby wejść tak daleko pod auto żeby sprawdzić wał. Jednak kanał lub podnośnik musi być Nagram filimik jutro jak to buczy.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2022
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    11
    Auto było u mechanika. Podobno stwierdził że tzw. dostawka czyli haldex hałasuje. Możliwe? Czy haldex pracuje cały czas podczas jazdy?

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Masz 4 gen, on działa znacznie sprawniej niż poprzednie. Kiedy miałeś robiony serwis haldex'a? Olej w dyfrze?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2022
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    11
    Wymieniłem olej w Haldexie i dyfrze jakiś miesiąc temu. Wcześniej dokładnie nie wiem ale na pewno dłużej niż 30.000 km temu odłączyłem bezpiecznik od quattro i jest cisza. Olej który zlałem z Haldexa był jak kawa z mlekiem prawie.

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2022
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    11
    A jaki rodzaj dyfra jest w tt montowany? Można to w VCDS sprawdzić?

    Chciałem wymienić jeszcze raz olej w Haldexie i dyfrze i zastanawiam się nad dodaniem dodatku Liqui Moly z dwusiarczkiem molibdenu.
    Ostatnio edytowane przez adrianmiszczyk ; 09-12-2022 o 17:04

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    20
    Ta porada może być totalnie z dupy, ale sprawdź czy tłumik Ci lekko nie opadł i czy podczas największego rezonansu (ok 2k obrotów) nie zahacza o coś i czy się nie cofa/rusza podczas przyspieszania właśnie (stuk o coś).

    Miałem podobny przypadek i mój tłumik lekko opadł i podczas przyspieszania, a zwłaszcza jazdy po górę przy 2,1k obrotów buczał strasznie bo zahaczał o ten plastik pod osłoną auta co jest na środku. Też nie byłem w stanie tego zidentyfikować z wewnątrz auta bo wydawało się, że problem jest od silnika, albo w pobliżu.

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2022
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    11
    Raczej nie jest to wina tłumika. Wyjąłem bezpiecznik od napedu quattro i była cisza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •