Na razie aż tak nie szukaj kogoś od wałów. Jak będziesz jutro olej zmieniał to zweryfikuj wizualnie od spodu jak to wygląda. Sam wał powinien być ok, z reguły jak coś to łącznik może się wyrobić lub łożysko w podporze.
Tylko pamietaj, to są moje przypuszczenia i podpowiedzi, ale rzeczywistości może być inna (nie koniecznie to wina walu lub jego elementów).
Warto też by było auto podnieść na podnosniku odpalić wrzucic bieg i wywołać te szumy, a druga osoba od spodu sprawdza skąd się wydobywają.
Jedna sprawa to uderzenia pod autem a inna to szum. Co do samego szumu to okolice 2500 obrotów to jest start doładowania, więc teoretycznie szum może się wydobywają również z łopatek turbiny, tylko wtedy słychać go będzie z przodu i w okolicy przednich foteli. Turbo można łatwo sprawdzić, zdejmujesz TIP i palcami delikatnie sprawdzasz jaki luz ma wirnik (tylko nie wiem jak jest z dostępem w TDI do tipa i turbo, aby to samemu sprawdzić).
Kolejne co mi do głowy przychodzi to wydech i nieszczelność na laczeniu lub laczu elastycznym, też może wydawać dziwne dźwięki i czasem uderzyć o podłogę. Też możez jutro sprawdzić od spodu.