Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Złote sreberko

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25

    Złote sreberko

    Witam,
    TT kupiłem już grubo ponad dwa lata temu ale jakoś nie było okazji się przywitać ani zaprezentować jej na forum. Już w kilku miejscach na forum byłem ale no jak ostatni prostak przywitać się nie mogłem ale chyba lepiej późno niż wcale .

    Moja przygoda zaczęła się niedługo po moich narodzinach, bo jak miałem 3-4 lata to dostałem od Taty model Tetetki, który mam do dziś:
    1.jpg
    Niestety model nie miał za mną lekko

    W końcu jako moje już drugie auto udało się kupić upragnione AUDI TT 8N (150KM, 2004r), które mam nadzieję zostanie ze mną na zawsze. W budżecie jakim miałem niestety nie mogłem pozwolić sobie na quattro ale za to stan mechaniczny był bardzo dobry (opinia z dwóch warsztatów, bo ja to się gówno znałem i znam). Kolejnym plusem tego egzemplarza są materiałowe fotele - w lato tyłek się nie poci, a w zimę nie zamarzam jak wsiadam. Do tego nie widać po nich wieku tak jak w przypadku większości foteli ze skóry.
    Słaba jakość zdjęcia ale tylko takie znalazłem:
    2.jpg
    Auto po kupnie poszło na sprawdzenie i wyeliminowanie wszelkich usterek. Na moje szczęście nie było ich dużo.

    Pierwszym "tuningiem" była oczywista zmiana felg, które z racji ceny musiały być 16'. Chociaż z czasem przekonałem się do tego rozmiaru i raczej większych w przyszłości nie będę zakładał.
    3.jpg

    Kolejną zmianą musiał być tłumik, bo była zdecydowanie za cicha. Wybór padł na tłumik przelotowy od FMIC.pl. Bardzo mnie ta zmiana cieszyła ale jeśli ktoś ma zamiar zakładać tylko ten tłumik zostawiając resztę wydechu w oryginale to nie polecam, bo efekt był taki, że brzmiała jak większość Hond. Dopiero po dołożeniu DP 2,5' i sportowego katalizatora (też z FMIC.pl) opinie zmieniły się z "ale głośna" na "ale ładnie brzmi".
    4.jpg5.jpg

    Od kiedy jest w moim posiadaniu pokłóciliśmy się tylko jeden raz. Chcąc pokazać jaka jest zła zostawiła sporą plamę oleju na kostce przed domem. Jak się okazało maglownica musiała pójść do regeneracji. Od momentu kupna przejechaliśmy razem już 45 tysięcy km i to była jedyna większa "obraza" - mam nadzieję, że jak tak napisałem to nic się jutro nie stanie.
    6.jpg
    (Tych mały ale jakże okropnych naklejek już nie ma )

    Jak większość właścicieli 8N bardzo podoba mi się dyfuzor - plaster miodu. Niestety nigdzie nie mogłem takiego znaleźć, dlatego postanowiłem swój dyfuzor okleić na czarno. Efekt jak na to, że pierwszy raz cokolwiek oklejałem jest bardzo zadowalający.
    7.jpg
    Okleiłem też wlew paliwa ale tu już efekt nie był taki porywający, dlatego go nie pokażę

    W międzyczasie kupiłem dystanse: 15mm na przód i 20mm na tył. Na forum kilka razy ktoś pisał, że 20 i 25 pasują idealnie ale jakoś nie chciało mi się wierzyć - w skutku czego teraz żałuję, że nie kupiłem o te 5mm większych
    Przed:
    8.jpg
    Po:
    9.jpg

    Ostatnimi zmianami było dołożenie centralnego intercoolera oraz wymiana filtru na stożkowy. Intercooler wraz z nieszczęsnym zestawem kupiłem na tej samej stronie co wcześniej części wydechu. Po założeniu prezentuje się tak:
    10.jpg
    Z forum wyczytałem, że najlepszy będzie stożek Amsoil jednak nigdzie nie mogłem go znaleźć i wybór padł na AEM DRYFLOW, który także miał pozytywne opinie na tym forum. Nie wiem czy dał jakikolwiek przyrost mocy ale dźwięk jest super.

    Najlepsze w tym aucie jest to, że znamy się już ponad dwa lata-prawie trzy, a za każdym razem po wejściu do niego jest taki sam banan na twarzy.
    Do tej pory jak widać dużych zmian w aucie nie było ale jestem tylko biednym studentem, który większość pieniędzy wydaje na paliwo.
    Planów na przyszłość nie będę rozpisywał, bo plany jak to plany - są ogromne.

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    To jest intercooler z FMIC dwustronny?
    Ciężko było go zamontować?

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    Tak, dwustronny. Bardzo ciężko było zamontować. Do "gotowego zestawu" trzeba było dokupić jeszcze trochę części. I do tego trzeba było się pozbyć spryskiwaczy reflektorów

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Gratulacje zakupu oraz zmian na Twoją korzyść.
    Idzie zima więc czasu będzie więcej to jakbyś zadbał jeszcze o ten mały modelik TT (pomaluj, zrób konserwację i zmień wszystkie oleje oraz opony na zimowe itd. itp.)
    Pozdrawiam i miłego użytkowania.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 25-10-2022 o 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •