Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Wspomaganie buczy po rozgrzaniu

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204

    Wspomaganie buczy po rozgrzaniu

    W mojej tetetce zaczęło buczeć wspomaganie.
    Jakiś czas temu miałem wymieniony przewód od wspomagania kierownicy, bo się rozszczelnił (ten najdłuższy i najdroższy idący z przodu silnika od pompy).
    Po odebraniu auta okazało się, że niedokładnie został odpowietrzony układ wspomagania, więc zrobiłem to ponownie już samemu i od jakiegoś czasu słychać buczenie kręcąc kierownicą na postoju.

    Buczenie słychać dopiero po przejechaniu jakiegoś odcinka (czyli po rozgrzaniu) i nie ma znaczenia w którą stronę kręcę - buczy już od najmniejszego skręcenia kierownicy. Mam też wrażenie, że po rozgrzaniu wspomaganie minimalnie słabnie.
    No i tak się zastanawiam, co mogło pójść nie tak?

    Dodam, że przed wymianą tego przewodu odkręcałem zbiorniczek od wspomagania, żeby dolać płynu i niestety ułamałem go na mocowaniu (na tej pojedynczej śrubce), bo jakiś cymbał dokręcił korek na taki moment, że nie chciał "puścić".
    No i tak teraz ten zbiorniczek trochę "lata" w trakcie jazdy - wiadomo - trzyma się już na przewodach.
    Wspominam o tym dlatego, że gdzieś tam w necie znalazłem informacje, że w tym zbiorniczku jest jakieś sitko, które, jak się zapcha, może powodować podobne objawy, a u mnie dodatkowo zbiorniczek teraz lata jak świnia w pomidorach.

    Ktoś się spotkał z czymś podobnym zanim padną standardowe - "wymień pompę" , "zregeneruj magiel"?

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Wspomaganie lubi buczeć jak płynu brakuje.
    Ja bym najpierw kupił zbiorniczek i wymienił, następnie na spokojnie dzien/dwa po wymianie sprawdził ilość płynu.
    Jak płyn jest ok to dopiero szedłbym w kierunku pompy.
    Sprawdź też po odpaleniu ma postoju, maks kiera w lewo czy buczy, maks w prawo czy buczy. Jak płynu będzie pod dostatkiem to oznaki końca pompy.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Wracam do tematu... Właśnie wymieniłem zbiorniczek i zlewając płyn zauważyłem, że jednak średnio on czysty jak na płyn wymieniony 2 miesiące i 1500km temu (ach ci cudowni mechanicy).
    W związku z tym, planuje wymienić cały (albo raczej tyle, ile się da w warunkach domowych) - z którego miejsca najlepiej go wykręcić, żeby zleciało najwięcej?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •