Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pytania po zakupie auta :)

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61

    Pytania po zakupie auta :)

    Witajcie,
    mimo, że miałem już 8n to mam trochę pytań po zakupie 8J.

    1) Nie działa zamykanie auta kluczykiem z zamka kierowcy. Kluczyk wchodzi ok, przekręca się ale nic się nie dzieje. Kiedyś w golfie pamiętam, że urwała się taka łopatka. Co to może być?

    2) Czy można wyregulować tylną lotkę, bo trochę odstaje? Nie widać aby coś pod nią przeszkadzało w złożeniu.


    3) Czy kratki/maskownice głośników drzwi przednich są demontowane?

    4) Utlenił się wlew paliwa. Co można z tym zrobić? Tylko malowanie? Jak to w oryginale powinno wyglądać?


    5) Utlenione listew ozdobnych sline na progach plastikowych przy drzwiach. Polerować czy lepiej wymienić?

    6) Jak się demontuje zewnętrzną nakładkę plastikową na cały próg?

    7) Do czego jest ten port w schowku? Zmieniarka?


    Czy idzie dokupić biały brakujący plastik we włączniku świateł, lub ewentualnie cała gałkę (bez całego włącznika)?


    9) Po otwarciu/zamknięciu prawych drzwi nie dosuwa się szyba do samej góry. Krańcówka jest ok, bo załącza światło w środku. W 8n był za to odpowiedzialny switch. Czy tu jest to jakoś inaczej rozwiązane?

    10) Co to za czerwony plastik z przewodem na foto? Jest umiejscowiony przy akumulatorze w bagażniku


    11) To są czujniki zmierzchu i deszczu?


    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez azizi ; 25-08-2022 o 08:13

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    WiTTamy


    2) Czy można wyregulować tylną lotkę, bo trochę odstaje? Nie widać aby coś pod nią przeszkadzało w złożeniu.

    Obstawiam, że trzeba by zdjąć osłonę klapy i sprawdzić czy nikt nie grzebał, lotka jest przykręcona długimi śrubami na klucz 8 i 10

    7) Do czego jest ten port w schowku? Zmieniarka?

    Tam było wejście na jakiś stary ipod

    Czy idzie dokupić biały brakujący plastik we włączniku świateł, lub ewentualnie cała gałkę (bez całego włącznika)?

    OLX albo allegro

    10) Co to za czerwony plastik z przewodem na foto? Jest umiejscowiony przy akumulatorze w bagażniku

    Awaryjne otwieranie wlewu paliwa

    11) To są czujniki zmierzchu i deszczu?

    Tak

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Dzięki za odpowiedzi.
    Co do lotki to śruby widziałem ale nie wiem za bardzo jak to by można było lekko obniżyć. Jeszcze przyjrzę się dokładniej w wolnej chwili czy jest tam jakiś mechanizm regulacji.

  4. #4
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    1. Mogą być problemy z zamkiem. Jeżeli otwiera się normalnie z kluczyka, to może problem z samą wkładką. Przekręcenie powinno aktywować elektroniczne otwieranie drzwi.
    2. Na pewno nic nie blokuje, ani nie odstaje za bardzo w środku? Może sam siłownik pada, czy coś.
    3. Sposób otwierania boczka drzwi odbywa się za pomocą m.in. demontowania głośnika. Sprawdź filmiki typu "How To Remove And Install Door Trim on Audi TT Mk2". Przyda ci się dodatkowo do grzebania w zamku drzwi i regulacji szyb.
    4 i 5. O ile wiem, to chrom się specjalnymi pastami poleruje. Na pewno lepsze to, niż wymiana elementów.
    6. Znowu filmiki typu "Audi TT 8J Mk2 - Scuff plate and side skirts removal and upgrade (time lapse)"
    7. Nie. W tym miejscu były rozszerzenia radia dość typowe w tamtych latach w VAG (na allegro widziałem opcje typu USB, AUX), ale Ty prawdopodobnie masz tam coś innego, prawdopodobnie antyczna złączka Apple. Nie rozpoznaję, co to dokładnie jest.
    8. Trochę zbyt szczegółowe. Cały włącznik (na błyszczącym plastiku) jest osobnym elementem. Trzeba uważać, bo było dużo różnych opcji włącznika świateł. Ale może da się kupić sam plastik.
    9. Regulacja szyb. Jeżeli wystarczy elektroniczna, to szyby na maksa do dołu, 5 sekund, do góry, 5 sekund (coś w tym stylu, warto znaleźć dokładnie jak to się robi)
    10. Awaryjne otwieranie wlewu, warto sobie gdzieś go schować tak, aby się dało go awaryjnie użyć (po prostu się ciągnie na siłę).
    11. O ile wiem, to tak
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    1. Mogą być problemy z zamkiem. Jeżeli otwiera się normalnie z kluczyka, to może problem z samą wkładką. Przekręcenie powinno aktywować elektroniczne otwieranie drzwi.
    2. Na pewno nic nie blokuje, ani nie odstaje za bardzo w środku? Może sam siłownik pada, czy coś.
    3. Sposób otwierania boczka drzwi odbywa się za pomocą m.in. demontowania głośnika. Sprawdź filmiki typu "How To Remove And Install Door Trim on Audi TT Mk2". Przyda ci się dodatkowo do grzebania w zamku drzwi i regulacji szyb.
    4 i 5. O ile wiem, to chrom się specjalnymi pastami poleruje. Na pewno lepsze to, niż wymiana elementów.
    6. Znowu filmiki typu "Audi TT 8J Mk2 - Scuff plate and side skirts removal and upgrade (time lapse)"
    7. Nie. W tym miejscu były rozszerzenia radia dość typowe w tamtych latach w VAG (na allegro widziałem opcje typu USB, AUX), ale Ty prawdopodobnie masz tam coś innego, prawdopodobnie antyczna złączka Apple. Nie rozpoznaję, co to dokładnie jest.
    8. Trochę zbyt szczegółowe. Cały włącznik (na błyszczącym plastiku) jest osobnym elementem. Trzeba uważać, bo było dużo różnych opcji włącznika świateł. Ale może da się kupić sam plastik.
    9. Regulacja szyb. Jeżeli wystarczy elektroniczna, to szyby na maksa do dołu, 5 sekund, do góry, 5 sekund (coś w tym stylu, warto znaleźć dokładnie jak to się robi)
    10. Awaryjne otwieranie wlewu, warto sobie gdzieś go schować tak, aby się dało go awaryjnie użyć (po prostu się ciągnie na siłę).
    11. O ile wiem, to tak
    Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Zaraz poszukam filmików. Jeszcze nic nie rozbierałem z braku czasu ale na weekend się nastawiam na dłubanie przy aucie to dam znać.

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    @marik filmik z demontażem nakładki progu bardzo fajny. Poniżej daje link do instrukcji gdyby ktoś potrzebował.
    https://www.dropbox.com/s/ik8ypel7yd...20Set.pdf?dl=0

    Trzeba dokupić kołki, bo cześć przy demontażu pęknie
    https://www.ttforum.co.uk/threads/s-...y-kit.1868553/

    Mam pytanie o wlew. Jest aluminiowy? Polerujecie czy lakierujecie jeśli stan wizualny tego wymaga?

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Klapka wlewu jest aluminiowa. Z polerowaniem to ciężka sprawa. Wiele osób decyduje się na jego lakierowanie lub pokrycie karbonem.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Myślałem ewentualnie nad oklejeniem, bo to najmniej inwazyjny sposób i za razem pewnie najszyszby.

  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli ktoś może to zrobić jak należy, to jak najbardziej.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •