Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Temperatura rośnie na postoju, który to czujnik jest odpowidzialny...?:)

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209

    Temperatura rośnie na postoju, który to czujnik jest odpowidzialny...?:)

    Taka sytuacja:
    Po jeździe, silnik gorący, temperatura otoczenia również, gaszę auto. Gdy ponownie je zapalam wskazówka temperatury jest w okolicach 120 stopni i zaraz spada do 90.

    Po jeździe wentylator nie pracuje, nie załącza się..., a moim zdaniem powinien jeszcze jakiś czas chodzić i chłodzić zgaszony silnik...
    Co jest walnięte?

    No i pewnie sprawa, która się łączy z tym co napisałem wyżej, przy wyłączonej klimatyzacji podczas zatrzymania na światłach wskazówka temperatury wędruje w kierunku 120 (licznikowy odczyt) stopni i dopiero gdy włączy się wiatrak spada do 90.
    Przy włączonej klimie gdy wiatraki chodzą non stop oczywiście problemu nie ma...

    Co to może być?

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    24
    Cześć, mam podobny problem, przy załączonej klimie działają oba wentylatory i temperatura jest w normie (odczyt z kanału 49 na climatronicu i pokrywa się ze wskazaniami na desce). Natomiast w trybie Econ, temperatura rośnie ponad 100st. a wentylator nie rusza. Zmieniałem już czujnik temperatury płynu, ale nic to nie dało. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •