Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 54

Wątek: R32 TT 44 Sceny

  1. #16
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Dominik Zobacz posta
    Super Furka
    Dzięki, jeszcze jednak bardzo sporo pracy i $ aby była w moim "Kanapowym" zdaniu w stanie dobrym +

    Cytat Zamieszczone przez cyna Zobacz posta
    dlaczego do lakierowania cala? na zdjeciach wyglada super nie wystarczylaby dwuetapowa korekta lakieru? byly jakies naprawy blacharskie? jest gdzies ruda juz?

    masz juz kogos kto bedzie ci lakierowal? tez jestem ze slaska i szukam kogos zaufanego
    Na dachu i klapie tył schodzi klar w paru miejscach (tego żadna korekta nie poprawi a znam się na tym :P ), aby elementy się nie odcinały do malowania pójdzie całe auto a wszelkie plastiki w czarny połysk (koszt mniej/więcej 9000zł).
    Napraw blacharskich na szczęście brak, nie licząc oczywiście sanek i nie których elementów zawieszenia (podłoga zdrowa i cacy) które mają ślady korozji, obecnie wszystko wyczyszczone i zabezpieczone specjalną farbą przemysłową (30lat gwarancji) do malowania mostów ale nie satysfakcjonuje mnie to i z czasem wymienię całe sanki które zostaną wypiaskowane i pomalowane proszkowo.
    Ogólnie na elementach nadwozia auta korozji brak (co bardzo mnie cieszy), nadkola i profile zamknięte sam sobie ogarnę bo już to robiłem z moim byłym ABT TT-Limited II (temat dalej żywy tu na forum).
    Mam sprawdzonych dwóch lakierników którzy są bardzo dobrzy ale też co za tym idzie liczą sobie odpowiednio, dla przykładu jeden (gdzie dodatkowo zajmowałem się detailingiem na zlecenie, trzy etapowe korekty/ceramika/woskowania i czyszczenie środka) to StanS na Upadowej w Katowicach, myślę że obecnie nie schodzą od elementu do malowania poniżej 800-900zł.


    No a jutro odbieram TT z M4K z kolejnych napraw i pewnie z czasem dodam co zostało naprawione tym razem, a to jeszcze nie koniec i nawet nie połowa.

  2. #17
    Awatar Gunit
    Dołączył
    Apr 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    perłowy
    Posty
    148
    Kanapa, a czy demontowałeś nakładki progowe? U siebie wymieniłem obie nakładki na nowe z ASO i trochę korozji było na przodzie, zarówno na progu, który jest nitowany jak i na samej nakładce progowej. Przy tej kwocie renowacji TT warto o tym pomyśleć Dodatkowo małe ogniska korozji są pod czarnymi listwami z napisem TT. Po myciu stoi tam woda i przez tyle lat swoje zrobiła.

  3. #18
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Gunit Zobacz posta
    Kanapa, a czy demontowałeś nakładki progowe? U siebie wymieniłem obie nakładki na nowe z ASO i trochę korozji było na przodzie, zarówno na progu, który jest nitowany jak i na samej nakładce progowej. Przy tej kwocie renowacji TT warto o tym pomyśleć Dodatkowo małe ogniska korozji są pod czarnymi listwami z napisem TT. Po myciu stoi tam woda i przez tyle lat swoje zrobiła.
    Obecnie nie ma potrzeby ich demontowania bo wszystko wygląda OK, brak korozji na przodzie jak i na tyle, plastiki i ich okolice też nie wykazują jakichkolwiek ognisk korozji. Z czasem pewnie zaglądnę pod te plastikowe listwy (delikatnie aby nie połamać zaczepów i nie odkształcić) ale to już przed malowaniem całego auta Dzięki za info.

  4. #19
    Awatar Gunit
    Dołączył
    Apr 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    perłowy
    Posty
    148
    Pod spodem nie wiesz co jest Plastikowe listwy są dodatkowo klejone na dwie taśmy dwustronne plus 1 zaczep z przodu i 3 z tyłu. Trzeba to grzać opalarką i ciągnąć listwę od wewnątrz wtedy nie będzie śladu po demontażu. Osobiście bym to wszystko zdemontował. Będziesz miał wszystko zabezpieczone i pomalowane.

  5. #20
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Gunit Zobacz posta
    Pod spodem nie wiesz co jest Plastikowe listwy są dodatkowo klejone na dwie taśmy dwustronne plus 1 zaczep z przodu i 3 z tyłu. Trzeba to grzać opalarką i ciągnąć listwę od wewnątrz wtedy nie będzie śladu po demontażu. Osobiście bym to wszystko zdemontował. Będziesz miał wszystko zabezpieczone i pomalowane.
    Co prawda to prawda tak więc jak już ugadam się za pomocą El_Macho z lakiernikiem to zwrócę na to uwagę.

    A między czasie odebrałem autko z M4K Garage Katowice z kolejnych napraw. Ucieszyło mnie bardzo ich podejście do R32 TT 44 Sceny
    Odnaleźli oni kolejne drobne usterki/braki które oczywiście zrobię u Nich, dla przykładu brak sprężynki w lewym przednim zacisku - ja bym tego nie zauważył nigdy.
    Tak więc z zdjęcia poniżej na pewno odczytacie nowy zakres wykonanych prac a to nawet nie połowa rzeczy które będą systematycznie naprawiane/wymieniane na nowe.
    No i jako że nie podobało mi się urwane pokrętło od climatronica jak i uszkodzony wyświetlacz to załatwiłem nowy lepszy (czyt. używany w bardzo dobrym stanie).
    Z czasem wskrzeszę dział "zrób to sam" o tutorial z wymiany panelu climatronic oraz z wymianą podsufitki (o dziwo jest tam o wieeeeeeeeele więcej roboty niż by się zdawało aby nie uszkodzić innych elementów gdzie bardzo ważna jest kolejność i jest to dla mnie szok ).

    PS. nie montuje na ten moment filmiku z zlotu bo nie dostałem materiałów od "Łojca", na ten moment montuje dalej nowy filmik z MotoShow Bielsko Biała.



  6. #21
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Fajnie, że idziesz do przodu z tematami, ale wydaje mi się, że jakoś drogo wychodzi robota w tym M4K garage ...

  7. #22
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Fajnie, że idziesz do przodu z tematami, ale wydaje mi się, że jakoś drogo wychodzi robota w tym M4K garage ...
    To fakt Kaba że sama roboczogodzina wychodzi sporo, niestety nie mam już od ponad roku dostępu do miejsca gdzie sam mógłbym zrobić wiele rzeczy. Podoba mi się jednak ich podejście do klienta, a w szczególności to jak weryfikują i sprawdzają samochód pod względem nawet pedantycznych rzeczy. Dlatego akceptuję to ile na ten moment mnie kosztują bo finalnie może uda się zrobić tak że dla klubowiczów przyjeżdżających do M4K Katowice będą mieli odpowiedni rabat na naprawy TT. Oczywiście jak coś takiego się wydarzy to poinformuję w odpowiednim dziale

  8. #23
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Też mi się podoba takie podejście, ale czy sprawdzałeś w innych miejscach ceny części? Bo roboczogodzina to jedno, a marża na częściach to drugie.

  9. #24
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Też mi się podoba takie podejście, ale czy sprawdzałeś w innych miejscach ceny części? Bo roboczogodzina to jedno, a marża na częściach to drugie.
    Dostałem już kilka rabatów na części np. rozrusznik z boscha kosztował nie 1200 pln a 1499zł ale ważne jest to że staram się jak najbardziej aby finalnie wypracować to abyśmy wszyscy mieli odpowiednią zniżkę w KlubTT ...wiem że to jest moim kosztem i jestem w stanie się poświęcić abyśmy Wszyscy w Klubie mieli możliwość odpowiednich zniżek z czasem. Myślę że to co mogłem już zaoferowałem (jako 44 Sceny) M4K Garage i finalnie przyniesie to dla Nas wszystkich korzyść.

    A po za tematem jako że jest to R32 TT 44 Sceny to zachęcam do zobaczenia kolejnego (po długiej przerwie) filmu na kanale YT zapraszam do wspierania mnie i tego kanału oczywiście na filmiku pojawiają się TT-tki.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 20-08-2022 o 00:38

  10. #25
    Awatar Gunit
    Dołączył
    Apr 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    perłowy
    Posty
    148
    Jeżeli chodzi o ceny w ASO to roboczogodzina wynosi 260 zł na dzień dzisiejszy (w tym 20% rabatu) i do tego masz 20% rabatu na części jeśli Audi jest starsze niż 6 lat. Plus taki, że wszystko wbite do systemu i w książkę.
    Filmik petarda jak zawsze!

  11. #26
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Też mi się podoba takie podejście, ale czy sprawdzałeś w innych miejscach ceny części? Bo roboczogodzina to jedno, a marża na częściach to drugie.
    Kaba, jak najbardziej masz rację i jestem tego świadomy że na ten moment mają całkiem sporą marżę na częściach. Oczywiście nie są to jakieś najtańsze zamienniki tylko przynajmniej z tej średniej półki. Moim jednak celem jest to abyśmy wszyscy (moim kosztem) uzyskali zniżkę odpowiednią w całej Polsce, jeśli będziemy chcieli naprawiać swoje samochody u nich na hasło "44 Sceny" i liczę na to że w końcu uda się to wypracować. Tak więc po tylu latach tutaj i mając tak wspaniałe wspomnienia z WAMI wszystkimi też chcę dać coś od siebie (taką małą opcję). Jak już się uda (a myślę że uda się na pewno bo jeszcze będę swoim kosztem robił film dla nich "pro Bono") to każdy z klubu będzie w stanie uzyskać konkretny rabat na naprawy czy nawet zwykłą wymianę oleju...

    Cytat Zamieszczone przez Gunit Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o ceny w ASO to roboczogodzina wynosi 260 zł na dzień dzisiejszy (w tym 20% rabatu) i do tego masz 20% rabatu na części jeśli Audi jest starsze niż 6 lat. Plus taki, że wszystko wbite do systemu i w książkę.
    Filmik petarda jak zawsze!
    Cieszę się że filmik się podoba już w najbliższą niedzielę czeka mnie większe wyzwanie a konkretnie konkurs na najfajniejszy film amatorski z zakończenia sezonu w Świętochłowicach Śląskich... zobaczymy co to będzie :P 44 Sceny nie odpuszczą tego wydarzenia

  12. #27
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Tak więc dziś po kolejnym dniu pracy nad filmem pojawi się ten oto krótki film konkursowy... obecnie paskudny YT renderuje materiał w 4k i HD (i jest to bardzo powolne, tak więc wstyd :/ ) i pewnie to jeszcze potrwa ale finalnie wrzucam tutaj ten link i oczywiście pojawi się w nim Audi i jak również Audi TT :P .




  13. #28
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Jeśli myślicie że prace nad R32 TT 44 Sceny zostały przerwane to... się mylicie obecnie po otrzymaniu informacji od El_Macho że lakiernik będzie dostępny od października to podjąłem kolejne kroki związane z dopieszczeniem auttka od strony mechanicznej (oczywiście dzięki m4k garage Katowice). W następnych krokach pojawią się mniejsze naprawy (bo te większe dotyczące np. rozrządu z wyciąganiem całego silnika będą przewidziane na 2023 rok) które powoli będą przywracały te auto do stanu "bardzo dobrego" (czyli według mojego pedantycznego "Kanapowemu" podejściu). W najbliższy weekend wybiorę się na krótką wyprawę mającą około 450km. Zobaczymy jak się miewa na ten moment ten pojazd Obecnie dzięki koledze G-Unit wpadły z Aso wkręty jak i Ori śruby do osłon... wpadło też Ori nadkole! Ale to z czasem dodam

  14. #29
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Wstępny raport spalania się pojawił (według Polskiej aplikacji Fuelio)
    czyli dla jazdy czysto miejskiej + zabawa, wskazał spalanie na poziomie 13,7l na 100km... nie był oszczędzany ... następny raport pojawi się za kilka dni bo tym razem wpadła trasa około 410km i tutaj była głównie trasa, no ale i nie odbyło się to zupełnie zwyczajnie (dziadkowo) bo kilka pojazdów w tej drodze chciało "zabłysnąć", finalnie się to im nie udało i prędkości wynosiły mniej więcej 150-200km\h. A tutaj małe zdjęcie z dziś rana w górach




    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 10-09-2022 o 21:50

  15. #30
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    I dziś odebrane autko z kolejnej naprawy w dążeniu do jak najlepszej odbudowy.
    Wpadło parę nowych rzeczy z ASO i nie długo kolejny serwis.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •